Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Jehova Tanúi! Ezzel egyetértet...

Jehova Tanúi! Ezzel egyetértetek? ( Lent. )

Figyelt kérdés
1943-ban a Társulat alelnöke, Frederick Franz és elnöke, Nathan H. Knorr egy bírósági meghallgatáson eskü alatt azt vallották, hogy az Őrtorony tartalma közvetlenül Istentől jön. Ez dokumentált tény, de sokan nem tudnak róla, mert ezt nem reklámozzák. Mi a véleményetek?

2013. nov. 6. 09:54
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
89%
Kedves kérdező,erre a kérdésedre nemigen fogsz választ kapni a kedves tanuktól.
2013. nov. 6. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 A kérdező kommentje:
Pedig hány ilyen esetről van tudomásom. Ezek dokumentálva vannak, utána lehet nézni és elgondolkodni. De inkább az Armageddontól való rettegést választják, ami a Társulat jolly-jókere.
2013. nov. 6. 10:47
 3/19 anonim ***** válasza:
12%

1943.


Most 2013-at irunk.

egyébként azt hogy tudsz róla, azt jelenti, hogy semmi sincs titokban tartva. Tehát az okfejtésed, miszerint senki nem tud róla, máris megdőlt.

Világi propagandát nem használunk, mint pl:

a reklám.

De minden egyes esemény írva vagyon, tehát utána járható.

Jehova Tanúi elől, vagy is az ujonan keresztelkedők elől sincsenek elrejtve a szárnyait bontogató biblia kutatók tevékenysége ami 1800 évek végén kezdődött. Ezt a történelmi esemény sorozatot rögzítették,

Ha nem tették volna akkor lehetne azzal a váddal illetni, hogy titkolóznak a Tanúk.


Egyebek mellett már megint csak azzal tudsz vádaskodni, hogy 60. évvel ezelőtt mi történt...

Tudjuk mi történt.

Azt is tudjuk, hogy a vezető testület tagjait 1919-ben börtönbe vitték. A Munkát leállították, de csak egy igen rövid időre.

Minden írva van nincsenek titkok. S ha valami hiba történik akkor javítunk, de nem hagyjuk, hogy a hazugság menjen továbbra is inkább vállaljuk, hogy tévedtünk.


ellenben vannak akik tudják hogy roszul tanítják a Bibliában levő dolgokat, és mai napig is hazug szertartásokat végeznek, s nem merik be vallani, hogy Tévedtek. De majd muszáj lesz nekik, amikor Isten kérdőre fogja őket vonni, hogy be csapták az embereket a tüzes pokollal a lélek halhatatlanságával, a helytelen tetteikkel amiket Isten nevében bátran továbbra is elkövetnek, és ezeket a világ 3/4 része támogatja.


Tudod, inkább be vallom, hogy Tévedtem és ki javítom a hibáimat, mint hogy hazugsággal vádoljanak, és elaltassam mások lelkiismeretét.


Katy Weaver

2013. nov. 6. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 A kérdező kommentje:
A kérdés: A vezetők szándékosan hazudtak? Számít mikor volt? A most is egyszer múlt lesz, nem? Ha hazudtak, hogy javították ki? Azt mondták, mátol ne higyjetek nekünk, vagy minden ugyanúgy zajlott tovább? Egyébként, F. Franz volt a későbbi Fordítói Bizottság elnöke, gyér görögtudással, a többinek meg annyi sem volt. Nem csoda, hogy másokéból 20 évig fordították. Vagy Franznak ezt is Isten sugallta?
2013. nov. 6. 15:22
 5/19 anonim ***** válasza:
12%

Kedves Filoszmen.


Kérlek ne forgasd ki a szavaimat.

Én nem azt mondtam, hogy hazudtak hanem tévedtek.

A Testvérek nem alkalmaznak hazugságokat, mindennek alaposan utána jártak.

Ha valakinek becsúszik egy apró tévedés, az elenyésző azzal szemben akik nagyokat hazudnak.

És itt értettem azt a hazugságra, hogy becsapják az embereket a hamis tanításokkal, mint a lélek halhatatlansága, vagy a pokol tüze, meg Jézust egyenlővé teszik az Atyával nem beszélve, hogy még a nevét is ezek a "nagy" emberek hagyják ki a fordításukból.


Az apostolok hogy Javították ki a Tévedésüket?

Úgy javítjuk ki mi is.

S mekkora kárt okoztak a Tanítványok a kis tévedésükkel

A hamis Farizeusokkal ellentétben?


Katy Weaver

2013. nov. 6. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
29%

Kedves tanú!

Azt mondod,hogy kijavitsátok hibájitokat és tévedéseiteket,igaz?

Kiváncsi lennék,hogy Russel az alapittó sirja müemléke mikor lesz lebontva és ,,kijavitva,, hogy ne egy piramis legyen okult jelképekkel,hanem egy normális Jehova tanujához illő sirhely.

Ajaj bizony meleg,nagyon meleg. Vajon erről tudnak az elcsábitott ujoncok.

Igaza van a kérdezőnek,mindent ki tudtok magyarázni.

2013. nov. 6. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
86%

Vidiripi


Katy!


"Tehát az okfejtésed, miszerint senki nem tud róla, máris megdőlt."


A kérdező ilyet nem állított! Amit viszont állított: "...de sokan nem tudnak róla, mert ezt nem reklámozzák."


Szövegkörnyezet! A teokratikus szolgálati iskolában ez az első lecke. A pontos olvasás.


"De minden egyes esemény írva vagyon, tehát utána járható."


Hol ír az Őrtorony társulat arról hogy az ENSZ könyvtárat használta kilenc évig?

Ha erre nem tudsz válaszolni akkor az állításod már is valótlanságnak minősül.


"Jehova Tanúi elől, vagy is az ujonan keresztelkedők elől sincsenek elrejtve a szárnyait bontogató biblia kutatók tevékenysége ami 1800 évek végén kezdődött."


Áruld már el hogy a tanulmányozókkal mikor ismertetik meg a Hirdetők könyvet?

Te mikor adtad oda a saját példányodat a tanulmányozóidnak?

De van egy jobb kérdésem is. Ha a tanulmányozó nem néz utánna Jehova tanúi történelmének akkor mikor tudja meg ezeket a dolgokat keresztelkedése előtt vagy után?


"Ha nem tették volna akkor lehetne azzal a váddal illetni, hogy titkolóznak a Tanúk."


Hogy az Őrtorony társulat titkolódzik az nem vita tárgya hanem tény!


"Egyebek mellett már megint csak azzal tudsz vádaskodni, hogy 60. évvel ezelőtt mi történt...

Tudjuk mi történt."


Egy keveset tudunk róla de sok mindent nem mert van ami nincs leírva az Őrtorony irodalmakban.


"S ha valami hiba történik akkor javítunk, de nem hagyjuk, hogy a hazugság menjen továbbra is inkább vállaljuk, hogy tévedtünk."


Volt e írás ellenes tanítása a társulatnak?


"ellenben vannak akik tudják hogy roszul tanítják a Bibliában levő dolgokat, és mai napig is hazug szertartásokat végeznek, s nem merik be vallani, hogy Tévedtek."


Ez igaz!


"Tudod, inkább be vallom, hogy Tévedtem és ki javítom a hibáimat, mint hogy hazugsággal vádoljanak, és elaltassam mások lelkiismeretét."


Katy lehet hogy te ilyen vagy de hogy az egyik testvéred az nem ilyen azt itt az oldalon folytatott eszmecsere írásos bizonyítékával tudom alátámasztani.


"A Testvérek nem alkalmaznak hazugságokat, mindennek alaposan utána jártak."


Akkor miért van olyan tanításuk amelyet már vagy 5-dik alkalommal értelmeznek újra?


"Ha valakinek becsúszik egy apró tévedés, az elenyésző azzal szemben akik nagyokat hazudnak."


Apró tévedés?

"JEHOVA TANÚI TÉVES IDŐPONTOKRA VÁRTÁK A VILÁGVÉGÉT?"

Ne kerülje el a figyelmedet az a tény hogy többesszámban van írva a mondat.

Ez nem apró tévedés. Meg azt is vedd hozzá hogy milliók hittek abban amit a társulat állított az időpontokkal kapcsolatban.


"Az apostolok hogy Javították ki a Tévedésüket?

Úgy javítjuk ki mi is."


Most vagy félrevezetsz vagy pedig tévedésben vagy.

Az apostolok ihletettek voltak a társulat nem az. Tehát ugyan úgy biztosan nem csinálhatják!


"S mekkora kárt okoztak a Tanítványok a kis tévedésükkel

A hamis Farizeusokkal ellentétben?"


A társulat mekkora kárt okozott a téves világvége időpontokkal.

Azt csak a teremtő mennyei Atya tudja!

2013. nov. 6. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
0%

Kedves Vidripi.


Min már említettem, sok válaszban, soha nem adtak konkrét időpontokat a Testvérek, De hiába is írok itt bármit, mindig lesznek akik nem néznek utána semminek és újra és újra felvetik a kérdést.

Ezek nem időpontok voltak, hanem felvetések, az emberiség történelmének változására. De sajnos ezeket egyesek konkrétnak látták, és neki láttak butaságot csinálni, s amikor nem hozta meg a vár eredményt mert félre értették az olvasottakat, elhagyták a gyülekezet, és elkezdték a kis "érzelmi" meséjüket mint ha a testvérek becsapták volna őket.


Más részt az állításaidat, amiket én nem veszek készpénznek, akkor sem változtat a tényen, hogy az utolsó napokban teljesednek azok amiket megírtak a Bibliában, S Jézus továbbra is Támogatásról biztosítja a népét, azzal a munkával kapcsolatban amit végeznek a próféciának megfelelően.

ezek a vádaskodások pedig csak arra jók, hogy aláássák azoknak az embereknek a szavait, akik az életüket a biblia tanulmányozásának szentelik hűségben, és mindent megtesznek, hogy az abban leírtak szerint éljenek és Járjanak el.

S ha egy hiba csúszik valahová, mert ezek az emberek ép oly tökéletlenek, mint amilyen Te vagy,az akkor sem olyan mérvű ami világ válságot, okozna és nyomorba döntené az embereket.

Jehova Tanúi között továbbra sincsenek hajléktalanok, nélkülözésben élők annyira, hogy kolduljanak, az utcákon.

Vannak akik szerényen élnek mint Én is de Jehova soha nem hagyott még magamra hogy földön futó nincstelen éhező legyek.


S ezzel Békében zárom ezt a beszélgetést.


Katy Weaver

2013. nov. 6. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
100%

Kedves Katy!

Nagyon röviden csak annyit mondhatok,hogy a próf3ták és az apostolok,ha ilyen ,,apró tévedéseket,, követtek volna el.

Soha nem írodott volna meg a Biblia!

2013. nov. 6. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
26%

Vidiripi


"Min már említettem, sok válaszban, soha nem adtak konkrét időpontokat a Testvérek, De hiába is írok itt bármit, mindig lesznek akik nem néznek utána semminek és újra és újra felvetik a kérdést."


Téves időpontokra. Ez szerintem egyértelmű! Lehet hogy nem mindenkinek de nekem az.

De én utánna néztem sok dolognak. Az időpontoknak is.


"Ezek nem időpontok voltak, hanem felvetések, az emberiség történelmének változására."


Ezek időpontok voltak.


"De sajnos ezeket egyesek konkrétnak látták, és neki láttak butaságot csinálni, s amikor nem hozta meg a vár eredményt mert félre értették az olvasottakat, elhagyták a gyülekezet, és elkezdték a kis "érzelmi" meséjüket mint ha a testvérek becsapták volna őket."


Na persze te már csak tudod. Csak akkor még azt magyarázd el nekem hogy akkor minek írták meg ezt a cikket?

JEHOVA TANÚI TÉVES IDŐPONTOKRA VÁRTÁK A VILÁGVÉGÉT?

Ez egy cikk címe! Egy olyan cikké amelyet az Őrtorony adott ki. Akkor hogy van ez?


"Más részt az állításaidat, amiket én nem veszek készpénznek, akkor sem változtat a tényen, hogy az utolsó napokban teljesednek azok amiket megírtak a Bibliában,..."


1. Melyeket nem veszed készpénznek és melyeket veszed annak?

2. Tudom hogy az utolsó napokban élünk.

3. Persze hogy nem változtat a tényeken.


"ezek a vádaskodások pedig csak arra jók, hogy aláássák azoknak az embereknek a szavait, akik az életüket a biblia tanulmányozásának szentelik hűségben, és mindent megtesznek, hogy az abban leírtak szerint éljenek és Járjanak el."


Ezzel azt akarod mondani hogy támadom a saját gyülekezetemet?


"S ha egy hiba csúszik valahová, mert ezek az emberek ép oly tökéletlenek, mint amilyen Te vagy,az akkor sem olyan mérvű ami világ válságot, okozna és nyomorba döntené az embereket."


A világválság tényleg túlzás. De a nyomorba döntés már koránt sem.


"Jehova Tanúi között továbbra sincsenek hajléktalanok, nélkülözésben élők annyira, hogy kolduljanak, az utcákon.

Vannak akik szerényen élnek mint Én is de Jehova soha nem hagyott még magamra hogy földön futó nincstelen éhező legyek."


Ez ugyan úgy igaz az én gyülekezetemre is. Sőt rám is igaz. Csak ők nem Jehova tanúi.

2013. nov. 6. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!