Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Mi közünk van nekünk Ádámékhoz?

Mi közünk van nekünk Ádámékhoz?

Figyelt kérdés

Feldobtam az előbb egy kérdést, h a nagy, hatalmas isten miért nézi végig, h egy 4 éves gyereket megerőszakolnak.

Erre mi a válasz?!

Isten azért nézi végig, mert Ádámék ettek a fáról...

Eleve a bűnöző szándéka az csak egy dolog, de attól még miért nézi végig?

Kit érdekel, h mit tettek, mi ez a kollektív elítélés?

Már a földi igazságszolgáltatás is ismeri, h ilyen nincs.



2013. nov. 7. 14:28
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:

A vallás korántsem logikus. Ha Isten tényleg olyan szerető és jóságos lenne, mint ahogyan azt az egyházak beállítják, akkor nem büntetné kollektívan az emberiséget, a még tudatlan (a jó és a rossz, sőt a bűn fogalmát sem ismerő) emberpár engedetlenségéért, amit persze előre tudott, mert ez maga lenne a gonoszság.

Istent az emberek találták ki régen(!), akkor a legfőbb funkciója az volt, hogy betartassák az emberekkel a törvényeket, és irányítani tudják a népet. A Bibliát tehát régen írták, így nem csoda, hogy sok hülyeség van benne, és sajnos sokan leragadtak, ezért ugyanolyan buták, mint a szentkönyvecskéjük.

2013. nov. 7. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:

Már azt se értem, h milyen munka ez, h teremt embereket, szabad akaratot ad nekik, aztán meg hisztizik a barom, h nem mindenki szereti őt.

Mondjuk rohadtul nem értem azt se, h egy 3 éves gyereket, akit kínoznak napokig, majd megölnek h kellene hinnie, hiszen a tudata még át se fog semmit, csak a fájdalmat...

De alapjában véve is micsoda baromság már, h végignézi, h megkínoznak, aztán elvárja, h szeressem.

Jah és a lényeg, szal megteremti az embereket, szabad akaratot kapnak, majd elvárja, h csak őt szeressék, csak úgy.

Aki meg nem azt elküldi a pokolba, h szarul érezze magát.

Milyen isten az ilyen?

2013. nov. 7. 14:57
 3/14 anonim ***** válasza:
0%

Nos válaszoltam a felvetésedre.

De ahogy sejtettem, még mindig az egód működik, nem látsz a történet mögé

Itt nem csupán egy fa gyümölcsének az evéséről van, vagy volt szó.

Hanem Istennek a jogairól.

Neked vannak jogaid, nekem is DE NEKI IS.

Tedd félre az önzésedet, és értsd meg, hogy az aki megalkotta a jog rendszert annak ép úgy vannak jogai, mint akinek megalkotta azt.


Isten jogos uralmát megkérdőjelezték, bemocskolták aljas módra, s Te még mindig csak az orrodig látsz.

Hát hagy tisztázza már le, hogy kinek milyen jogai vannak...

Egyébként pedig jog rendszer, vagy törvények nélkül semmi nem működne, még a nap se meg a hold se...

S azok akik most nem élnek jól, azok kárpótolva lesznek annyira, hogy eszükbe sem fog jutni az, hogy most mi volt.


Az életet pedig vissza tudja adni, ha a jogait vissza kapja.

Katy Weaver

2013. nov. 7. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
0%

Ja és az utolsó mondatodra reagálva még annyit:

Mi lenne ha nem hinnéd el már azt, amit a buta "vallások" kitaláltak, a pokolról?


Nem megy senki sehova.

A halál az élet ellentéte, ha meghalsz nincs tovább, a nem létezés állapotába kerülsz, mint ha soha nem lettél, vagy nem születtél volna meg.

Téged nem érdekel Istennek a jogai, csak mint egy Pincér, szolgáljon ki téged, aztán meg szembe köpöd.

azért itt többről van szó mint egy pincérről az életed forrásáról beszélsz. :(


Katy Weaver

2013. nov. 7. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:

Te ezen a pincéres baromságon kívül tudsz mást fújni?

Kötelessége lenne megakadályozni az ilyen eseteket...

De ez mindent elmond róla, végignézi, ahogy mást kínoznak....

2013. nov. 7. 19:15
 6/14 A kérdező kommentje:

Miért nem bírsz a kérdésre felelni?

Miért nem akadályozza meg?

Miért nézi végig?

2013. nov. 7. 19:17
 7/14 anonim ***** válasza:

"Te ezen a pincéres baromságon kívül tudsz mást fújni?"


Tudod, a jehováknál ez a betanult szöveg, szinte mindig ugyanazokat a mondatokat írják le. Egyéni gondolatuk nincs túl sok, a butaságuk pedig határtalan.

2013. nov. 7. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

Már elmondtam, hogy miért.


Sajnálom, hogy nem érted.

Juniornak pedig üzenem, hogy nem vagyunk Jehovák, mert Jehova egy van.

A felvett nevemet eltudod olvasni. Nekem ez a nevem, és nem az, hogy Jehovák, meg Jehovisták.


S ha ez nem tetszik akkor írok egy stílusodhoz közelítő szemléltetést.


Isten nem a csicskád, hogy ugrándoztasd. S neki olyan jogai vannak mint neked. S jog van bebizonyítania az igazát, és olyan módon, ahogyan mindenkinek jól az agyába vésődjön, és még egyszer ne merje megtenni azt amit sátán tett,

You understan?

Ha nem akkor sajnállak így jártál I.J.


KATY WEAVER

2013. nov. 7. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

Kötelessége?

Neked milyen kötelességeid vannak?

Te megtettél mindent, hogy Isten mellett foglalj állást és ne Sátán mellett.

Ha nem akkor először bizonyíts fiatal barátom, még nem is szenvedtél semmit.


Lám az agyag felháborodik a formálója ellen.

Katy Weaver

2013. nov. 7. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

Katy!


Mi a Biblia tanítása? Gondolom az, hogy szeressük az embereket, erkölcsös életet éljünk, segítsük a rászorultakat stb. Ha én mondjuk látom, hogy egy fickó éjjel egy parkban meg akar erőszakolni egy nőt, akkor nem azt mondom, hogy hát a fickó mindezt a szabad akaratából teszi, amit tiszteletben tartok, és utána tovább sétálok. Nem. Hanem megpróbálok segíteni, mondjuk kihívom a rendőrséget, s ha elkapják, akkor a pederaszta nem tud azzal védekezni, hogy ő ezt szabad akaratából tette, nem fogják elengedni. Szerinted viszont Isten nem csinál semmit, mert szabad akaratunk van, majd meglesz a végítélet. Tehát akkor a Biblia sugallója nem követi a maga által sugallott tanításokat? Ha feltételezzük, hogy létezik, akkor persze ki mondhatja, hogy minderre nincs joga, hát senki, de ez csak őt minősíti. Tudod, "a nagyobb erő nagyobb felelősséggel jár".

2013. nov. 7. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!