Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Szerintetek Isten gonosz?

Szerintetek Isten gonosz?

Figyelt kérdés
Olvastam egy olyan felvetést miszerint a Sátán azért lázadt fel Isten ellen, hogy az embereket mentse mert Isten el akart pusztítani minket.Nektek mi a véleményetek remélem nem igaz.
2013. nov. 9. 23:56
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
58%
Mivel se Isten, se a sátán nem létezik, így nincs mitől félned. Valóban nem igaz.
2013. nov. 10. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
16%

Az érdekeljen, hogy te ki vagy.

Ha Isten gonosz lenne, már nem élnél. Vagy rosszabb lenne a világ.

Ha akarnak valamit, majd szólnak.

2013. nov. 10. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:
Nem azért de most se valami jó hely a világ nézd meg mik történnek pl:Afrikában vagy a Közel Keleten
2013. nov. 10. 00:34
 4/17 anonim ***** válasza:
0%

Ilyen komment után, remélem, hogy nem vagy zöld.

Múltkor láttam egy tudományos filmet, bár nem szoktam ilyen szennyet nézni. Arról volt szó benne, hogy hogyan ették meg a férgek belülről a gyereket.


Én nem mondtam, hogy szép a világ. Ha már globálisan mindenki éhezne és egymást kajálnánk, már rosszabb lenne.


És hidd el, hogy Afrikában is vannak, akik boldogok minden sz...r ellenére.

2013. nov. 10. 00:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
3%

Sátán az aki elakar minket pusztítani.

Mert neki már úgy is lőttek, és mindnél több embert akar magával rántani a halálba.


Igen az tény hogy Isten elfogja azokat pusztítani akik nem viselkedtek úgy ahogy leíratta.

De ez nem mindenkit foglal magában.


Katy Weaver

2013. nov. 10. 00:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
20%

A feltevésed hazugság.Sátán a hazugság atyja már a kezdetektől fogva. A legnagyobb átverése, meg az, hogy mesének és valótlannak próbálja beállítani a személyét az emberek között.


Isten sosem volt gonosz.Ő maga a megtestesült jó.

2013. nov. 10. 01:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
17%

3 A földet Ádám átjátszotta egykor sátánnak.


A földet Isten Ádámnak adta, hogy szaporodjon és sokasodjon rajta, és töltse be minden szükségét. A föld teljes volt minden áldással. Ádámot és Évát intette Isten, szólt nekik, csak ők figyelmetlenek voltak, és nem törődtek Isten beszédével. Sátán simán kijátszotta őket csalással. Ahogy a mai napig is teszi a még nem Istennel szövetségben állók között.

2013. nov. 10. 01:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
28%

Kérdező!

Jézus olyan szeretetet mutat az újtestamentumban amelyet semmilyen emberben nem találsz meg.

Bűnös a világ, gyilkosságok vannak, éheznek, de mivel a bűn jelen van ezért nem lehet teljesen fair az élet. Szóval te is meg én is követünk el bűnöket, és nem lehet béke és szeretet az életünkben ha ezt tesszük, de azért is tesszük.

A szeretet nem az ölelgetés és puszi! Van amikor a szeretet fedés, van amikor Isten direkt tesz "rosszat" velünk azért hogy a jó útra térjünk, amely nekünk lehet rossz, mert mondjuk szégyen vagy fájdalom, de helyes gyelekedet.

Sokan mondják hogy Isten igazságtalan mert ha nem követed őt pokolra jutsz. De igazából máshogy nem lehet, szóval ha nem akarsz a közelében lenni, a békében, a szeretetben, akkor messze kerülsz tőle, amely szerintem nem éppen kellemes...

Nézz csak szét a világban, szinte természetes hogy valaki részeg péntek este, marihuánát legalizálják, mondván a "szintetikus boldogság" segít. Ha végigmész a 4-es, 6-os villamos vonalán a két kezeden nem tudod megszámolni a szex shopokat. Egyre inkább csak azt mondjuk hogy csináld csak, nem gáz, boldog leszel tőle, de valóban süllyedünk, mert eltávolodunk Istentől.

És kérdező, ha belegondolsz minden ember szembenéz a teremtő kérdésével, furának találhatod, de engem már 8 éves korom óta érdekelt a dolog és sajnos senki nem beszélt róla körülöttem. Lehet hogy a te szívedben is benne van a kérdés hogy van-e Isten és egyáltalán érdekel engem. Nos én azt vallom neked hogy Isten igenis létezik és kapcsolatot akar velünk létesiteni Jézus Krisztuson keresztül amelyet ha elfogadunk boldogak leszünk. Ez a saját életem bizonysága.

2013. nov. 10. 01:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 fairi1 ***** válasza:
100%

ha ezt a kereszténység születésének hajlanám teszed fel, úgy 1900 éve, az akkori keresztények jó része bólogatna.

Régi gnosztikus irányzat azt tartotta, a világot amit látunk egy alacsonyrendű "istenség" egy demiurgosz teremtette aki a zsidók istenével lehet azonosítani.És mi, lelkek megszívtuk.

Nagy Seth második értekezése

" Az Arkón pedig nevetséges volt, mert az mondta: „Én vagyok az Isten és senki nem nagyobb nálam. Én vagyok egyedül az Atya, az Úr, és senki más nincs mellettem. Féltékeny Isten vagyok, aki elhozza az atyák bűnét a gyermekekre három és négy generáción át.” Mintha ő erősebb lenne nálam és a fivéreimnél! Azonban ártatlanok vagyunk az ő vonatkozásában, abban, hogy nem vagyunk bűnösök, hiszen tökéletesen elsajátítottuk az ő tanítását. Így üres volt a dicsősége. És nem értett egyet a mi Atyánkkal. És így, közösségünk révén megragadtuk az ő tanítását, hiszen hiú volt az üres dicsőségben. És nem értett egyet a mi Atyánkkal, mivel nevetséges volt és megítélő és hamis próféta.


Oh, azok, akik nem látnak, nem látjátok a vakságotokat, vagyis ami nem volt ismert, és nem is lesz soha ismert, és soha nem fogják tudni őróla. Nem figyeltek szilárd engedelmességgel. Ezért hibás ítéletet hoztak, és felemelték megfertőzött és gyilkos kezüket rá, mintha legyőzhetnék a levegőt. És az öntudatlanok és a vakok mindig is öntudatlanok, mindig szolgái a törvénynek és a földi félelemnek.


Én vagyok Krisztus, az Emberfia, aki közületek való és köztetek van. Megvetett vagyok a ti kedvetekért, azért, hogy ti magatok elfelejtsétek a különbséget. És nem válok nővé, még kevésbé szültök a gonosznak és fivéreinek; féltékenységet és megosztottságot, dühöt és haragot, félelmet és megosztott szívet, és ürességet és nem létező vágyat. Ám kimondhatatlan rejtély vagyok számotokra."


Persze később változás volt,és aki fentieket merte mondani máglyán sütötték meg.Ezt az irányzatot kiirtották Jézus szeretetének nevében.

ma csak egyetlen hivatalos magyarázat van,amit itt nyomnak a hithű keresztények. Isten jó!

Persze gnosztikusok is ezt mondták alapvetően, csak náluk volt egy csavar magát világot egy demirugosz teremtette aki rossz!Persze zsidók istenét Jahve-val azonosították a demirugoszt! Ebből következik páli keresztények is magában a sátánba hiszünk aki jól átvert minket....

2013. nov. 10. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:

"A szeretet nem az ölelgetés és puszi! Van amikor a szeretet fedés, van amikor Isten direkt tesz "rosszat" velünk azért hogy a jó útra térjünk, amely nekünk lehet rossz, mert mondjuk szégyen vagy fájdalom, de helyes gyelekedet."


tetszik amit írtál

2013. nov. 10. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!