Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Ezt mondja a pap keresztelésko...

Ezt mondja a pap kereszteléskor latinul a gyermeknek: "BŰNBEN SZÜLETTÉL, ÉS BŰNBEN FOGSZ MEGHALNI! " Mi a véleményed erről?

Figyelt kérdés

Ezt a programot ülteti belé. Ha ez nem hat, akkor mi értelme csinálni ?? Miért viszed keresztelni a gyereked, ha nem ezt a programot szeretnéd belé tetetni ? Ha megnézel pár kvantum-fizikáról szóló dokumentum-filmet (pl "Mi a csudát tudunk a világról", lásd youtube-on), akkor látni fogod, hogy nagyonis hat az effajta szertartás.

Bővebben:

https://www.youtube.com/watch?v=VvBoDMtEEQI&list=PLzDd-8kiDs..



2013. nov. 11. 09:52
1 2 3 4
 1/38 anonim ***** válasza:
22%

ki viszi a gyerekét keresztelni, max aki régi ,ódivatú szülők, mert ez egy társadalmi elvárás volt.

amúgy igen, aki csak egy kicsit beleásná magát, h akár ebben a vallásban rátelepedő intézményesített formában az egyházban milyen furcsaságok vannak, az értelmesebbje többet még templomba sem menne, és nem adakozna.

mást én sem akarok gyarapítani.

2013. nov. 11. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/38 anonim ***** válasza:
45%
Én már ott elakadok, hogy minek a pap, és az egyház, holott teljesen világosan le van irva, hogy semmi szükség rá. Még abban a 4x félre forditott, és politikai okokból szerkesztett bibliában is....
2013. nov. 11. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/38 anonim ***** válasza:
79%

"ha nem ezt a programot szeretnéd belé tetetni ?"


Véleményem szerint, annak,aki egy "programot szeretne belé tetetni" NEM SZABAD embergyereket nevelni. Tartson számítógépet, telepítsen rá jó kis programokat.

Mert nem számítógép: ember.


Minden embernek önmagában nyugvó célja van. A nevelés - növelés, a két szó etimológiailag összefügg. A nevelés segít kibontakoztatni képességeit és segíti hogy a sajátútjára térjen (svadharma=sajátút)

2013. nov. 11. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/38 anonim ***** válasza:
78%

Gyerekkortól elkezdik a félelmeket, és gátlásokat betanítani. Ugyanis a aki fél, az manipulálható. Ilyen egyszerű.

Szokták mondani, hogy "Istenfélő ember" valaki. Nem véletlen. Valójában nem Istentől kell félni, hanem max az agyalágyult emberektől.

2013. nov. 11. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/38 anonim válasza:
45%
Szánalmas egyes emberek számítógépes programnak vélik a gyerekeiket, ez egyfajta beavatás a keresztény, vallásban engem is megkereszteltek, én is tovább fogom vinni ezt a hagyományt, annak ellenére, hogy szkeptikus vagyok.
2013. nov. 11. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/38 anonim ***** válasza:
100%
Kedves kérdező: nem tudom ezt honnan vetted, de a magyar katolikus keresztelési szertartásban nincs ilyen mondat.
2013. nov. 11. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/38 anonim ***** válasza:
87%
mindegy az 6-os, ő most kinyilatkoztatta, hogy nem ezt a programot akarja futtatni a gyermekén. Meg hát valami újat kell kitalálni a kereszténység lehúzására, arra meg jó és "eredeti"..
2013. nov. 11. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/38 anonim válasza:
28%

Hogyan hatna, ha a gyerek kb semmit sem ért belőle ! Nem tud latinul, nem képes dekódólni semmit sem.


Egyébként igaza van a papnak, mert mind bűnben halunk meg, hisz életünkben számtalanszor vétkeztünk (paráznaságra gondoltunk stb)

2013. nov. 11. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/38 anonim ***** válasza:

Pont a "Mi a csudát tudunk a világról" az egyik olyan aránylag közérthető ismeretterjesztő munka, ami mutatja, hogy mekkora szamárság ez a "beleülteti a programot". A világ sokkal komplexebb, mint hogy egy pap pár szava (ami egyébként a katolikus liturgiában el sem hangzik) egy néhány hetes kisgyerek egész életét meghatározza.


A katolikus liturgiához ezt a forrást használtam: [link]

2013. nov. 11. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/38 anonim ***** válasza:
62%

#8:

"Bűnben halunk meg" : Bűn az, amit épp az adott társadalom, vallás, vagy más keretrendszer annak tart. Tehát ebben még sincs egyetértés, nézőpont kérdése az egész. Pl: Általában bűn embert ölni. Állatokra nézve viszont már vallásonként más az álláspont. Bizonyos vallásoknál, még egy földigiliszta elpusztítása is bűn. Máshol meg belefér akármi ami nem ember.

2013. nov. 11. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!