Kezdőoldal » Ezotéria » Mágia, okkultizmus » Kereszteléskor a pap/lelkész...

Kereszteléskor a pap/lelkész tényleg lezárja a harmadik szemet azzal, hogy szentelt vízzel keresztet rajzol a homlokunkra? Ha igen, miért csinálják ezt? Fel lehet oldani valahogy?

Figyelt kérdés
2013. márc. 31. 09:41
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

olvass teozófikus műveket ott leírják h milyen szerepe van ennek.

van olyan író aki az egész katolikus rituálé rendszert körbejárja és leírja hatásukat, jó olvasgatást.

2013. márc. 31. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Na és mi a helyzet azokkal, akik nem keresztények? Nekik sem tűnik úgy, hogy lenne harmadik "szemük":
2013. márc. 31. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
1.: Tudnál nekem linkelni esetleg olyan oldalt, ahol fent vannak ilyen művek?
2013. márc. 31. 10:22
 4/13 A kérdező kommentje:
A nem keresztényeknél elvileg 6-7 éves korban magától lezárul a harmadik szem, mert a szülők megmondják a gyereknek, hogy amit lát, az nincs ott, az csak képzelet. Leginkább a kisbabáknál lehet észrevenni, hogy amikor fölé hajolsz, nem az arcodat nézi, hanem elnéz az arcod mellett, mert látja az aurádat. Érthetőbben: A szüleid megmondják neked, hogy hülyeség amit látsz, ez mélyen beléd ivódik, és elfelejted, hogy hogyan kell használni a harmadik szemedet, ami kisebb korban ösztönösen ment. Szerinted véletlen az, hogy a kisbabák, vagy a nagyon fiatal gyerekek ok nélkül félnek olyan személyektől, akikkel előtte soha sem találkoztak? Ebben a korban az ember képes megérezni az ilyesmit, mint mondjuk az állatok a földrengést, vagy az ártó szándékot.
2013. márc. 31. 10:26
 5/13 anonim ***** válasza:
43%

[link]


itt lesz rengeteg könyv a témában

2013. márc. 31. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
Köszi
2013. márc. 31. 13:13
 7/13 anonim ***** válasza:
Hát akkor az én szüleim hülyék, mert nekem nem mondtak olyant, hogy amit látok, az nincs. Olyant viszont igen, hogy amit nem látok, még nem biztos, hogy nincs. De mondok, biztos hülyék.
2013. márc. 31. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

A keresztelés csak azok számára bír "erővel", akik hisznek benne. Sajnos én is átestem a keresztelőn, bár nem tekintem másnak, mint hogy egyszerű vizet hintettek a homlokomra.

Egy ilyen kialakított rituálénak nem lehet hatása az ember belső energiáira és nem tudja elszakítani a természettől és az általa adott képességeitől, ha csak nem kap elvakult és szigorú keresztény, vagy hasonlóan dogmatikus, monoteista nevelést.

2013. márc. 31. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim válasza:
Lehet hogy lezárja elvileg de akkor a pap aki engem keresztelt bénázottvalamit mert igenis nekem nyitvavan.
2013. ápr. 6. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim válasza:
A kislányomat 8 hónaposan keresztelték meg, most 2 éves, és biztosan állítom: nem zárult be a 3. szem...
2013. ápr. 17. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!