Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Jézus vagy az apostolai miért...

Jézus vagy az apostolai miért nem tanítottak 1914-ről?

Figyelt kérdés
Csak az Ószövetségben szerepel a "hét idő".
2013. nov. 19. 16:45
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
100%
Kicsit kifejtenéd?
2013. nov. 19. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 A kérdező kommentje:
Mit fejtsek ki?
2013. nov. 19. 17:27
 3/21 anonim ***** válasza:

Ezt:"Jézus vagy az apostolai miért nem tanítottak 1914-ről?

Csak az Ószövetségben szerepel a "hét idő"." Nem jöttem rá az értelmére. Van neki?

2013. nov. 19. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
Én sem értem az összefüggést, de tudom, hogy ezt Jehova tanúi tanítják csak.
2013. nov. 19. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 A kérdező kommentje:

A tanúk Dániel könyvében szereplő "hét idő" alapján számolták ki 1914-et.

Jézus vagy az apostolai miért nem tesznek említést erről az időszakról?

2013. nov. 19. 17:48
 6/21 Pietrosol ***** válasza:

Szia!


Jézus tanításai, elsősorban nem kifelé irányulnak. Nem az idő az elsődleges, hanem ami most van, de az tökéletsen, kívül, belül.


"Aki az eke szarvára teszi a kezét, és hátratekint, nem alkalmas az Isten országára."


Illetve.


"Ne aggódjatok tehát a holnap miatt, a holnap majd gondoskodik magáról. A mának elég a maga baja."


Jézus tanításai nem hátra és nem előre tekintenek, hanem a jelen pillanatba mutatnak, vagy, ha úgy tetszik merítenek.

2013. nov. 19. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:

Az 1914-es évet nem csak a Dániel adja meg számokban , hanem az apostolok is de Ők a beteljesedésre váró próféciákban.


Máté 24. fejezetében Jézust kérdezgették Jézus jelenlétéről, hogy honnan lehet tudni azt mikor van az eljövetele.

Jézus egy összetett történésekből álló jelsorozatot adott meg ami nem helyi hanem globális jelenségnek kell lennie.


A világméretű háborúk, természeti katasztrófák, éhezés, betegségek és egyéb dolgok amik egyre nagyobb méreteket öltenek és szedik az áldozatokat, ezen dolgok közben egy nagyon fontos munka is jelen lesz ami azelőtt ilyen világméretekben még nem volt, ha a többi volt is...

S ez a Máté 24:14

A föld legtávolabbi részén is történő hatalmas prédikáló munka ami jelzi a többiekkel együtt a rendszer befejezésének közeledtét.

"Isten országának ezt a jó hírét hirdetik az egész lakott földön, és akkor jön el a vég"

A Jézus általi parancs szerint a rendszer befejezéséig ezt a munkát kell végezni azoknak akiket erre kiválasztott, és közben Tanítványokat is képeznek, a Máté 28:19,20, vers alapján.


Ezek a jelek mutatják az új szövetségben hogy az 1914 óta történő feladatok a vége felé közelednek.

2013. nov. 19. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 A kérdező kommentje:

Kedves 7. válaszoló!


Melyek azok a beteljesedésre váró próféciák amelykben az apostolok számszerint utalnak?


Jézus jelenléte.

Máté 18:20 Mert ahol ketten vagy hárman összegyűlnek az én nevemben, ott vagyok közöttük.


Az eljövetele az meg majd ezután lesz. De nem ez a kérdésem. Ezeket én is tudom.

A többi amelyről írsz az nem egy adott évhez köthető az egy folyamat. Az utolsó napok jelei egy időszakot ölel fel és nem egyetlen eseményt amely egy meghatározott időben történt.

2013. nov. 19. 19:52
 9/21 anonim ***** válasza:
0%

Az újszövetségben nincs szám adat mint az Ó-ban ez tény


Mivel már nem számolni kell hanem minden nap megfelelően élni.

Ezért sem lett semmi ilyen megadva, senkinek.

A ketten hárman összegyűltök a nevemben az nem azt jelenti, hogy mindenkit támogat egy "tanításban" aki Jézus nevében gyűlik össze, mert akkor érvényét vesztené az a vers, amit a Máté 7:21-től mondott Jézus


"lesznek akik a nevemben tesznek dolgokat, de nem ismerem őket..."

Azok között van és azokat támogatja akik egységes tanításban egyféle képen mutatnak be imádatot a leírás alapján és nem össze vissza, mert akkor Jézus a megosztottságot a zűrzavart támogatná, pedig egyfélét tanított nem 700 félét.

2013. nov. 19. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 A kérdező kommentje:

Elárulnád hogy akkor miért írtad azt amit írtál?

"Az 1914-es évet nem csak a Dániel adja meg számokban , hanem az apostolok is de Ők a beteljesedésre váró próféciákban."


Aztán meg azt írod hogy nincs számadat.

Azt gondolod hogy ilyen hülye vagyok hogy nem fogok emlékezni arra hogy mit írtál kb. 1,5 órája?


Tényleg nem kell számolni? Akkor ti miért számoltok?

Ja és ha már itt tartunk az Ószövetség idején nem kellett minden nap megfelelően élni?

Mert ha nem kellett akkor hogyan nevezhet a Biblia Ószövetségi szereplőket fedhetetlennek?

Azt meg te kezdet el boncolgatni hogy mi mit jelent. Meg te hoztad fel a tanítást is.

De nekem nem ez volt az eredeti kérdésem.

Had emlékeztesselek hogy ez a vers azért lett felhozva mert említetted a jelenlétet meg az eljövetelt. De nem a tanításról van szó.

Egységes tanítás nem létezik Jehova tanúi között sem. Mivel azok a tanúk akik mondjuk egy évtizede meghaltak nem abban hittek amiben a napjainkban élő tanúk hisznek. S minél régebbre megyünk vissza ez annál nagyobb különbséget jelent.


Igen Jézus egyfélét tanított. S a vezetőitek hányfélét tanítottak már és hányszor prófétáltak? Egyvalami tényleg egységes köztetek az pedig a változás. Ha valami változik akkor az mindenütt változik. Persze tudom a hibák kijavítása. De hányszor javítják még ki ugyan azt a hibát?

Mert én most ugyan arról a dologról beszélek egyszer így értelmezik aztán meg amúgy aztán jön megint egy másfajta értelmezés.

De ezzel le is zárom ezt a dolgot. Mert nem ezeket a kérdéseket feszegettem. De majd írok ki új kérdést. Tudni fogod hogy melyik lesz az.

2013. nov. 19. 22:01
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!