Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Jehova Tanúi. Nem csalódtatok?

Jehova Tanúi. Nem csalódtatok?

Figyelt kérdés

Többször megjósoltátok a világvégét de egyik sem jött be.

Pár Őrtorony kiadvány .

1914

1925

1953 - „Az Armageddon annyira közel van, hogy a jelenlegi generációra fog lecsapni” *1954-et sok Tanú úgy tartotta számon, mint „Az Évet”.

1975

stb.stb Ezek az évszámok pedig Jehova Tanúinak Őrtorony és Ébredjetek! Című lapjainak anyagából vannak .

Igazából az érdekelne hogy ilyenkor, mivel van megmagyarázva hogy nem jött el a világvége ? Meg hogy volt olyan tanú aki ezek után kilépett ?



2013. nov. 22. 12:44
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
91%

Érdemes elolvasni, Orwellnek az 1984 című regényét.


A duplagondol értelmében a tanúk letagadják, hogy ezek az évszámokat úgy tartották számon mint a világvégét.

2013. nov. 22. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
81%

LÖ* ZKaty Wavfile válasza:

Hjajj te kis butus, hát nem tudtad, hogy Jehova tanúi jövendöléseit nem szó szerint kell értelmezni!??

Az eddigi évszámokat át kell váltani más számrendszerekbe majd különböző logaritmusokban le kell őket vezetni, így kaphatjuk meg azt a dátumot amikor semmi sem fog történni!


LÖ* egy másik tanú válasza: EGYETÉRTEK TESTVÉREMMEL! Te nem tudsz semmit sem kérdező, ami jövendöléseink évszámait nem szó szerint kell venni, így máris jó a képletünk. Éljen az Őrtorony ami a mai napig gondolkozik helyettünk!


.


Elnézést ezért a kis szerepjátékért, csak... csak, csak csak... csak.... csak csak csak csak. Csak, csak.. csak... csak.


tati

2013. nov. 22. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:
66%
Ez most jó volt, Tati. XD
2013. nov. 22. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 A kérdező kommentje:

tati Köszi jót nevettem.

De nem látom a tanúk válaszait....

2013. nov. 22. 16:28
 5/26 anonim ***** válasza:
11%

Ugyan minek a válasz neked?

Már ketten jelezték hogy itt hagyták ezt a fórumot, Pl Katy Weaver is


Elmondta, hogy a vallás rovatban komolytalan hozzászólások vannak, viccet csinálnak némely Jézus által vagy a Biblia által írt kijelentett komoly elvárásokról, szavakból.

Nem beszélve a legutóbb mert nyílt volt az itt levőkkel, még a magán életében is megalázták,


s mint ahogy most is, hetente többször is feltesznek olyan kérdéseket amikre már adtak választ.

Tehát az egésznek nem látta Ő sem értelmét,hogy folytassa.


De a kérdésedre válaszolva:

Nem csalódtam, mert nem adtak a Tanúk konkrét számokat a világ végére, s nem jósolnak, mert nem praktizálunk a spirituális eseményekben,


Nem beszélve arról, hogy ismét vissza tértünk 1914-be meg 1975-be, s most 2013-at írunk.

A STB jelet pedig miért írtad, hiszen a 75'-s évek után semmi ilyen leírás nem történt, de újra és újra ezekkel vagdalkoztok.

s azt is elmondtuk, már a könyökömön jön ki, hogy ezek nem világ vége kijelentések, mert a napot sem tudja senki nem hogy az évet.

Hanem bizonyos forduló pontra jelölnek az emberiség életében és nem a világ vége jön el. Mint ahogy 1975-ben lett 6000 éves az emberi élet a földön, de valaki ebből "világvége" hírt kreált.


Azon kívül teljesen feleslegesen bár de az is le lett írva, hogy nem a világnak lesz a vége, hanem a dolgok jelenlegi emberi rendszerének lesz vége, mert Jézus át veszi az uralmat az emberi vezetőktől, azokat megfosztja a magas állásuktól.


S ha valaki e miatt kilépett az az Ő baja, az Ő dolga, Nem vagyok arra hívatott ezzel foglalkozni mert más fontosabb dolog is van az életben.


ezen kívül arról is beszélhetnél, hogy hányan hagyták el a vallásukat, és mentek át más "vallásba" és ezt nem teszitek itt témába ennyire kipellengérezve.


Veletek itt őszintén meg komolyan erről a témáról nem is lehet itt beszélgetni, mert viccet csináltok belőle, és kicifrázzátok azt amit valahonnan hallottatok


S ezzel itt lezárom ezt a válaszomat.

HG WELS

2013. nov. 22. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 A kérdező kommentje:

Kedves HG WELS!

Azt hiszem a kérdést normális formában tettem fel. Azért mert érdekelt. Az hogy ki miért hadja el a fórumot nem az én hibám. Őszintén nem is érdekel. Az hogy forduló pontot jelentettek ezek az évszámok nem találtam sehol. Talán nem tehetek fel olyan kérdést ami a múltban történt ? Úgy hittem itt bármilyen kérdést feltehetek. Talán nektek ez kényes téma de nem provokációnak szántam. Ha pedig Te annak érzed kérlek jelezd a moderátoroknak. Válaszodat azért köszönöm.

2013. nov. 23. 00:53
 7/26 A kérdező kommentje:

Bocsánat ezt elfelejtettem.

1889 – A követekező fejezetekben bebizonyítjuk, hogy Isten Királyságának eljövetele már megkezdődött... És a „hatalmas isten nagy napjának csatája” (Jelenések könyve 16:14), amely 1914-ben fog véget érni a Föld jelenlegi uralkodóinak hanyatlásával, már megkezdődött. [A könyv 1915-ös kiadásában a dátumot 1915-re változtatták.] *az Eljött az Idő című 1889-es könyvből.

Szerintem itt nem azt írják hogy nem világvége lesz hanem egy szimpla forduló pont.

2013. nov. 23. 00:58
 8/26 anonim ***** válasza:
77%

19%! Tényleg? Nem egy Tanú megszabadult minden vagyonától ' 75-ben, amiért nyilvános dicséretet kaptak. Miután semmi nem történt és világszerte rengetegen hagyták el a Szervezetet, vagy adtak hangot csalódottságuknak mi volt a válasz? " A hívek igazítsák ki a saját nézőpontjukat az évszámokkal kapcsolatban..." Persze mit is várhatunk, hiszen már az alapító, Russel is bíróságon hazudott eskü alatt, amit aztán bevallott. A következő vezető, Nathan H. Knorr pedig eskü alatt vallotta egy bírósági meghallgatáson -Frederick Franz alelnökkel karöltve -, hogy az Őrtorony tartalma közvetlenül Istentől

jön. Szánalmas egy csapat...

2013. nov. 23. 01:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 anonim ***** válasza:
92%

Vidiripi


"Nem csalódtam, mert nem adtak a Tanúk konkrét számokat a világ végére,..."


Hogy ez mennyire nem igaz azt a saját weboldalatok bizonyítja. Itt a link az oldal legalján van egy kiemelt rész.


[link]


"ezen kívül arról is beszélhetnél, hogy hányan hagyták el a vallásukat, és mentek át más "vallásba" és ezt nem teszitek itt témába ennyire kipellengérezve."


Akkor tedd meg te írj ki egy kérdést! Téged mi tart ettől vissza?

2013. nov. 23. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim ***** válasza:
52%
Azok akik tisztában vannak (voltak)az utolsó napokkal kapcsolatos bibliai próféciákkal, azok világosan látták, hogy még nem jöhet el a vég, mivel még nem teljesedett be minden megjövendölt prófécia. Azok, akik megadtak bizonyos évszámokat, vagy arra engedtek következtetni, hogy akkor jön el a vég, biztosan számot fognak adni tetteikről, amikor Krisztus mint bíró, eljön hogy megítéljen mindenkit a tettei szerint.
2013. nov. 24. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!