Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Hát akkor hogy éltek? Betartjá...

Hát akkor hogy éltek? Betartjátok a Bibliát?

Figyelt kérdés

Leírtam egy másik válaszban hogy vallásosnak azt jelenti: egy adott közösséghez igazodsz amelyik kisebb vagy nagyobb, különböző szentnek tekintett iratokból és hagyományokból összeállított szabályrendszer szerint éli az életet. A legtöbb keresztény például sem nem olvasta a Bibliát sem nem tartja be az egészet az elejétől a végéig.


Ezt lepontoztátok nagyon. Hát akkor hogy éltek? Betartjátok a Bibliát? Ószövetség, újszövetség? Leviták könyve, minden? Ne hordj magadon kétféle színű ruhát? Vagy lehet válogatna mit tartasz be a Bibliából? Hát hogy van ez?



2013. dec. 1. 01:34
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
50%
Én má csak a kisdedek kősziklához paskolását gyakorolom a kisunokám Barbibabájával, ha ez is megy, kész vagyok.
2013. dec. 1. 05:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
57%

Olyan ember nincs, aki be tudja tartani az összes parancsolatot. (mint a politikában az ember, aki soha egyetlen egyszer sem hazudott egész életében:(

Azért én próbálkozok, de persze bűnös lélek vagyok :(

2013. dec. 1. 07:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
90%

én egy elég erősen vallásos családban nőttem fel, eleinte én sem különösebben ódzkodtam az egésztől, aztán szépen lassan hátráltam ki belőle, és ennek egyik fő oka a Biblia volt.


jellemző magatartás, hogy szemezgetnek a Bibliából. Ez tetszik benne, ezt betartom, vagy ha pap vagyok ezt fogom prédikálni a hívő népnek, stb.

Ők is tudják többnyire, hogy az Ószövetség zavaros kis meséit, mint rögtön a teremtéstörténet, nem állják már meg a helyüket, ezért jelképként tekintenek rájuk. De az olyan történetek, amiket lehetetlen megcáfolni (Jézus tett e csodákat vagy nem, feltámadt e vagy nem, ezeket ennyi idő távlatából nem tudod cáfolni) azokat szentként és sérthetetlenként tekintik. Kabaré.


Más. Én vallásos gimnáziumba jártam, és láttam ahogy a sok buzgó katolikus jókat vigyorog történelem órán a görög/római/sumer/akármilyen ősvallás szentnek tartott iratain, világlátásán, közben nem tűnik neki föl, hogy amit ő csinál az tulajdonképpen ugyanaz, csak lebutított formában. Persze, manapság már nem lenne célszerű élő állatokat, vagy embereket áldozni a templomokban, vagy azt gondolni, hogy Zeusz néha lejár a Földre közösülni a nőkkel, mert hamar betelnének az elmegyógyintézetek. Helyette lehet kapálózni a templomban, néha a pap fülébe sugdosni a bűnöket, áhítattal szopogatni az ostyát, barbár meséket olvasgatni a Szentírásból... végül is nem érdekel senkit.


Elnézést, ha valakit megsértettem.

2013. dec. 1. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
60%

Szervusz


Amit írni fogok válaszkép, azt minden rossz indulat nélkül teszem szigorúan a Biblia alapján.

"vallásosnak" lenni, vagy Istennek járó imádatot bemutatni Jézus tanítása után nem ugyan az.

Én és a Testvéreim igyekszünk szigorúan a Biblia alapelveit betartani, hiszen ha szeretem a Teremtőmet a parancsait nem tartom megterhelőnek, sőt jó így élni

Hiszen ezért lettem keresztény, mert vállaltam önként, és nem kényszerítve.

A Bibliai alapelvek a javunkat szolgálják és ebben semmi rossz vagy megterhelő nincs.A Teremtő nem kér olyat amit nem lehet betartani.

A ne lopj, a ne paráználkodj, ne káromkodj, szeresd felebarátodat mint önmagadat, csak az embert nemesíti, és így kezd el hasonlítani Jézus mintájára A Teremtő "hasonlatosságára"

Itt nem szabály rendszerek vannak hanem alapelvek, s ebben vannak lelkiismereti kérdések is,melyben az egyén szabadon dönthet, de Vannak amiket tilos mert az már nem nevezhető keresztényinek, de hát ezért lettünk azok amiknek nevezzük magunkat.


Teljesen a Bibliát, ahogy valaki írta, nem lehet betartani, és bizonyos értelemben nem is kell.

s itt rátérnék a Héber, és keresztény Görög iratokra

Ugyan is vannak régi törvények amik Jézus halálával hatályukat vesztették, mint az általad említett két ruha hordása,a tíz parancsolat, stb.

Hiszen Jézus új szövetséget kötött, a követőivel, és ezáltal a törvényszövetség alól kikerültek a keresztények, s egyébként A zsidók sem tudták az összes több száz törvényeket betartani, ezért kellett ideiglenes áldozat bemutatása, amíg Jézus le nem teszi az egyetlen áldozatot, ami mindent fedez.

Nem nem lehet válogatni, a Biblia, és Jézus élete az etalon, a minta. Mint említettem vannak lelkiismereti kérdések, de ezeket is úgy kell meghozni, hogy Isten dicsőségét szolgálja, és ne botránkoztasson meg senkit.


A szentek imádata, vagy a nekik végzet imádat, soha nem volt Bibliai, hiszen nem bálványokat, és embereket imádunk hanem a Teremtőt.

Ezeket pedig az emberek avatták szentté, oly tanítással, ami helyébe lép a Biblia tanításának,

S az tény hogy Isten szemében azok akik egész életükben igyekeztek a tökéletlenségük ellenére pontosan úgy élni ahogy írva van és Isten ezért "szentnek" tekinti, de ezek imádata, felcseréli az Isten imádatával, ez pedig undorító, mert nem a "szentek"-től függ az életünk.

az is tény, hogy vannak Jézuson kívül is jó példák amit esetleg utánozhatunk, de nem tehetjük magasztalás tárgyává az adott személyt. A hitüket kell utánozni, nem a személyt bálványozni, ahogy az írás is mondja:

"Vegyetek példát a hűségesekről" De nem úgy, hogy Őt tesszük Isten helyébe.


Én pedig nem pontozok senkit, nagyon ritkán ha iszonyú dühítő egy válasz, vagy ha nagyon jó akkor

Így van ez, ... a teljesség igénye nélkül


Peanut Dunham

2013. dec. 1. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
76%

"Vagy lehet válogatna mit tartasz be a Bibliából?"


Itt ratapintottal a lenyegre. Ugy vettem eszre, hogy a legelkotelezettebb keresztenyek is szemezgetnek: ezt betartjuk, amazt meg nem.


Peldaul a legtobb felekezet a Bibliara hivatkozva eliteli a melegeket, mert ezaltal kielhetik homofob hajlamaikat. Masreszt meg a legvadabb keresztenyek sem tartjak be az "asszonyoknak kotelezo kendot hordaniuk" ujszovetsegi(!) torvenyt. De persze gondolom meg tudjak magyarazni, hogy az nem is ezt jelenti, hanem azt, meg egyebkent is mit tudom en hogy van.

2013. dec. 1. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
0%

T. 5/5-os!

Mi nem itelunk el senkit. A cselekedeteit iteljuk el. Es ezt a Biblia alapjan tesszuk. Isten nem teremtett homoszexualis emberket. Ez az idok folyaman alakult ki, mint ahogy sok mas betegseg is, miutan az elso emberpar elvesztette a tokeletesseget. Tehat nem magat az embert iteljuk el, hanem a tetteit. Nem mellesleg, vannak akik ilen hajlammal szuletnek, de van, akit azza tesznek.

A Roma 1:26,27 verse ezt irja: "Annakokaert adta oket az Isten tisztatalan indulatokra, mert az o asszonynepeik is elvaltoztattak a termeszet folyasat termeszetellenesre.

Hasonlokeppen a ferfiak is elhagyvan az asszonyneppel valo termeszetes elest, egymasra gerjedtek bujasagukban, ferfiak ferfiakkal fertelmeskedven, es az o tevelygesuknek melto jutalmat elveven onmagukban."

A Korintus I. 6:9,10: "Avagy nem tudjatok-e, hogy igazsagtalanok nem orokolhetik Istennek orszagat: Ne tevelyegjetek: se paraznak, se balvanyimadok, se hazasssagtorok, se pulyak, se ferfiszeplositok, se lopok, se telhetetlenek, se reszegesek, se szidalmazok, se ragadozok nem orokolhetik Isten orszagat."

Tehat Isten eliteli az ilyen egyeneket. De vannak szamtalan ilyen egyenek, akik megtertek, elhagyak ezt a viselkedesformat, es ma tisztan allnak Isten elott. Tehat nem lehetetlen ettol megszabadulni.

A masik amit emlitettel, hogy a noknek kendot kell hordaniuk. Nos, nem olvastad el a szovegkornyezetet, ahol errol ir. A noknek akkor kell fejkendot viselniuk, ha tanitanak, es egy ferfi is jelen van. Akkor kell a nonek a kendot felkotni a fejere, mert ezzel jelzi, hogy alarendeltsegben van a ferfival szemben. Ez egy Isteni elrendezes. Maskepp nem kell viselnie.

Udv: Judit!

2013. dec. 1. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:

Szervusz,


En az 1Kor 11:2-16 -ot olvastam, es ott nem "tanitasrol", hanem "imadkozasrol" ir, es nem ir arrol, hogy ferfi jelen kell legyen.


Nem beszelve arrol, hogy 1Tim 2:8-15 tiltja az asszonyoknak a "tanitast".


Persze, tudom, hogy meg lehet magyarazni.

2013. dec. 1. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
basszus emberek... nem mindegy, hogy tanításhoz vagy imádkozáshoz, vagy mittudoménmihez kell kendő a könyvetek szerint, ha egyikhez sem hordják még a buzgó vallásosok sem? Megint a lényeget nem akarjátok felfogni, és kis apróságokon lovagoltok. Agyrém.
2013. dec. 1. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 Pietrosol ***** válasza:
53%

Szia!


"Mert minél közelebb vannak a törvények Istenhez, annál kevesebbre van szükség belőlük. És minél távolabb vannak a törvények Istentől, annál több kell belőlük.

Ezért van az, hogy a farizeusok és írástudók törvénye megszámlálhatatlan; az Ember Fiának törvénye hét, az Angyaloké három és az Istené pedig egyetlen Egy."


(Esszénus Béke Evangélium)


Nem arra kell törekedni, hogy a törvények közt elvessz, hanem a szeretetre. Ahogy Szent Ágoston mondta: "szeress és tégy amit akarsz".

2013. dec. 1. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
Én többször is kiolvastam a Bibliát, sőt azt is elmondhatom, hogy mindegyik esetben más más fordítást. Bár mi nem vagyunk már a Törvényszövetség alatt, de az abban leírtakból sokat tanulhatunk. Részemről mindent megteszek annak érdekébe, hogy a bibliai alapelveket alkalmazva Istennek tetsző módon éljek. Bár a tökéletlenségből adódóan nem sikerül mindig úgy, ahogy én szeretném. Ezért még van min javítanom. De megvagyok győződve arról, hogy a bibliai alapelvek betartása a javamat szolgálja és segít abban, hogy egyre közelebb kerülhessek Égi Atyámhoz.
2013. dec. 1. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!