Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Ha a Bibliát Isten ihlette,...

Ha a Bibliát Isten ihlette, hogy lehetnek benne ellentmondások, tárgyi tévedések?

Figyelt kérdés
Hogy a rabszolgaság,a gyereknevelés és egyéb etikai,nevelésügyi melléfogásokat már ne is említsünk...
2013. jún. 27. 19:26
1 2 3
 1/29 anonim ***** válasza:
28%
A Biblia egy vallási irat, a transzcendensről szól, és mint ilyen eleve nem egyezik a hétköznapi logikával. Ezért nem is lehetnek benne ellentmondások és tárgyi tévedések, mivel ezeknek a fogalmaknak csak a formál logika alapján van értelmük. A Bibliának meg nem ez az értelmezési kerete.
2013. jún. 27. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 anonim ***** válasza:
87%

DAn Brown-t tudom idézni: a Bibliát nem a mennyországból kaptuk faxon...

Földi halandó találta ki, fogalmazta meg és írta le.

2013. jún. 27. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/29 Makoscsiga ***** válasza:
100%

"Ha a Bibliát Isten ihlette, hogy lehetnek benne ellentmondások, tárgyi tévedések?"

Az, hogy isten ihlette, még nem implikálja, hogy tévedésmentesnek kellene lennie. Nem is értem, hogy ezt miért gondolják sokan.

2013. jún. 27. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/29 anonim ***** válasza:
75%

Mesélj, mi a gond? Mondj példát, pontos igehellyel, Biblia fordítással alátámasztva.

Vagy az állítólagos egyetemen ez nem szokás, hogy ha állítasz egy tényt, akkor azt bizonyítod is?

2013. jún. 27. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/29 A kérdező kommentje:

Kedves 1-es. A gondolatmeneted korrektnek tűnik és el is fogadnám,ha vallásos lennék és csak a dolgok felszíne èrdekelne...a "földi"dolgok nem pusztán formállogikai kategóriák,lásd:ihlet,szerelem,ösztönök...de a Biblia megértéséhez is kell értelem,ennek része a logika,józan belátás,de a formállogika Arisztotelész "találmánya" és sajnos kevesen használják. Ha mindenki a formállogika és a kizárólagosság elve szerint gondolkodna,megszűnnénének a vallások...a transzcendens filozófiai mű fogalom és szerintem akik vallásba emelik,nem tudják mit jelent,csak sejtik.

A Bibliának igenis minden részletének igaznak kell lennie,különben szegény hívő elkezd szelektálni,jönnek az értelmezések és a különböző felekezetek maguk magyarázzák,amit nem értenek,mint a kereszténység irányzatai.

Kedves 4-es. Értem én a hit fellengzős magabiztosságát,csak az

alapjait nem látom. A kért részletek; Mária szüzessége?Lukács és Máté ev.-nak szerzői Ésaiás7:14 görög fordítására támaszkodva kijelentik,hogy Mária szűzként fogant. Ésaiás héber szövege azonban az "alma"szót használja,ami fiatalasszonyt jelent,nem szüzet. Tehát Mária állítólagos szüzessége egy félrefordításból ered. Pál úgy beszél Jézusról,mint "a ki asszonytól lett".

Máté27:9-10 szerint "Jeremiás próféta mondása",teljesedjék be,de az említett mondás a Zakariás 11:12-13-ban szerepel.

János szerint Jézust húsvét előtt egy nappal feszítették meg a Rómaiak,Márk szerint egy nappal utána. ...az etikai baklövéseketnem említettem,mint pl. ha a gyerek visszabaszél,az ap megölheti...stb. Ez Isten szava???



Máté ev.-nak szerzőiÉsaiá

2013. jún. 27. 21:28
 6/29 Makoscsiga ***** válasza:

"Ha mindenki a formállogika és a kizárólagosság elve szerint gondolkodna,megszűnnénének a vallások...a transzcendens filozófiai mű fogalom és szerintem akik vallásba emelik,nem tudják mit jelent,csak sejtik"

Az kb a tudomány végét is jelentené, mivel a legtöbb nagy tudományos áttörés nem levezetve lett, hanem "sejtették", majd a siker elérése után lettek levezetve az összefüggések. Uram atyám, micsoda baromság, méghogy mindenki formállogika alapján gondolkozzon. :-D


Abban azonban igazad van, hogy a nyilvánvaló hibák jelenléte utat ad a mesterséges szelekciónak és értelmezéseknek. De itt felmerül a kérdés: És akkor mi van? Persze ebből az is következik, hogy az a kereszténység ami ma van nem ugyan az, mint ami volt 1oo évvel ezelőtt, illetve lez 1oo év múlva. És?

2013. jún. 27. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/29 anonim ***** válasza:

Mária: Máté 1:24-25

Mát 1:24 Amikor József

felébredt az álomból, mindent

úgy tett, ahogyan az Úr angyala

parancsolta neki. Feleségül

vette Máriát,


Mát 1:25 de nem volt közöttük

testi kapcsolat mindaddig, amíg

Mária meg nem szülte a fiát,

akit Jézusnak nevezett el.

2013. jún. 27. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/29 anonim ***** válasza:
A Máté 27:9-10 Jeremiás 32:6-9 ben is van. Ez is stimmel. Igazából nem értem miért adsz olyan honlapok szavára, amik köszönő viszonyban sincsenek a Bibliával, de végül te tudod, hogy miért csinálsz magadból bolondot.
2013. jún. 27. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/29 anonim ***** válasza:

" János szerint Jézust húsvét előtt

egy nappal feszítették meg a

Rómaiak,Márk szerint egy nappal

utána. "


Ehhez igét kérek, amire a kérdést alapozod.

2013. jún. 27. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/29 anonim ***** válasza:

" ...az etikai baklövéseketnem

említettem,mint pl. ha a gyerek

visszabaszél,az ap megölheti...stb."


IGÉT! A Biblia tanulmányozásánál vagy kritizálásánál ez alap!

2013. jún. 27. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!