Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Szerinted mi ér többet?

Szerinted mi ér többet?

Figyelt kérdés
Jónak lenni, jót tenni önmagáért, a cselekmény eredményéért, vagy azèrt legyünk jók, hogy egy láthatatlan, érzékelhetetlen lény tetszését elnyerjük ès elkerüljük megsemmisítő haragját?

2013. dec. 1. 15:26
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
75%
Jónak lenni...jónak lenni...Miért tesz az ember jót? azért,mert tudja,hogy neki az jó.Mi a jó neki? a szeretet.Mi a szeretet ellentéte? a félelem.Ha azért vagyunk "jók",mert azt mondták nekünk,hogy az Isten nem szeret minket,nem fogad el,megbüntet,ha nem úgy teszünk ahogyan elvárja,akkor egy emberi istenben hiszünk,amely megfélemlítésen,elnyomáson alapszik.Ez pedig nem sokat ér,sőt hátráltat minket a szeretet megélésében.
2013. dec. 1. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
Az első. De ez maga után vonja a másodikat is.
2013. dec. 1. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:

Na, azt a nagy jóságot kevesen teszik meg, én sem. Természetesen azokkal, akiket szeretsz, könnyű jónak lenni.

Na de nézzük a bibliai példát.

Bevezeted e a vándort (a csövest) a házadba, megmosod e a lábát és jól tartod e étellel, itallal, befekteted e az ágyadba?

Ez csak egy példa...

2013. dec. 1. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:
Nem hinném, hogy ezt bármelyik keresztény megteszi, még azok sem, akik fennhangon mondják, hogy a vallásnak semmi köze az ő igaz Jézuskövető hitükhöz. Mégis sok ateista segélyszervezet, non-profit szolgálat így cselekszik, miközben közük nincs semmifèle valláshoz, hithez. Akkor most ki az igaz Ember?
2013. dec. 1. 16:33
 5/17 anonim ***** válasza:

Az első a fontos. De a kedves második válaszoló tökéletesen válaszolt már.


Egyébként nem kellene szervezetekhez hasonlítani az egyéneket.

Mert a keresztényeknek is vannak segély szervezeteik, ahol azért komoly adományokról és támogatásokról beszélhetünk. (nem mindig az összeesküvés elméletekben kell hinni). Mi benne élünk "a vallásban" és csak jobban látjuk, hogy mennyi pénz és mire megy.


A te logikáddal mondhatjuk, hogy ilyen alapon hogy a keresztény bort iszik és vizet prédikál, az ateista, meg még csak bort sem prédikál, hanem büszke a vízre.

Pedig mindkettő állítás baromság. Mert egyének léteznek.


A hajléktalanokról annyit, hogy vannak emberek, akik nem engedik, hogy segítsenek rajtuk, vagy visszaélnek vele.

Ennek ellenére meg kell próbálni lehetőséget adni nekik, nem pedig megrúgdosni őket és a vízbe dobálni a cuccaikat.

Vagy verni a mellünket, hogy mi legalább nem mondjuk, hogy törődni kell velük.

2013. dec. 1. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
52%
Én azért vagyok jó, hogy másnak ne ártsak. A te lelkivilágod itt pedig elég rendesen meg lett már mutatva, ahogy a kérdésből is látszik.
2013. dec. 1. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
16%

Mivel protestáns vagyok, ezért a szememben egyik se ér semmit.

A jócselekedeteknek nincs üdvszerző szerepe, ezért fölösleges a jutalomért, vagy félelemből jót tenni, mert nem jár érte bónusz.

A Jézus Krisztusba vetett hit tart meg egyedül, és ha az ember befogadja a szívébe Krisztust, akkor szívből fogja cselekedni a jót, de a jócselekedeteiért a dicsőség egyedül Krisztusé, mivel nem saját erejéből teszi.

2013. dec. 1. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
65%

A "jó" eleve egy relatív fogalom. Ha a kereszténységet (Bibliát) vesszük alapul, akkor a gyilkolás, kínzás és erőszak "jó" dolog, hiszen ezek szerintük egy "szerető és jóságos" Isten világos parancsai.


Ha a keresztény Isten kedvében szeretnél járni, akkor neki engedelmeskedve szörnyű dolgokat kellene tenned. Persze a szörnyű itt is relatív, hiszen ami egy felvilágosúlt ember számára rossz, az a Bibliában egy pozitív erkölcsi alaptétel.

2013. dec. 1. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:

" sok ateista segélyszervezet,"

Már bocs de én még egyről se hallottam, ugyanis aki valamilyen csoportban van amelynek az a célja hogy másokon segítsen az nem hangsúlyozza hogy ő ateista. Mi keresztények azért mondjuk, mert az adott csoport tagjai keresztények, akiknek társasága Isten miatt verődött össze hogy segíthessen az embereken.


Egyébként az a baj hogy nem tudod hogy milyen keresztény lenni. Mármint mindenki máshogy éli meg, de én nem azért cselekedem a jót és próbálok elválni a káros szenvedélyeimtől mert rettegek attól hogy Isten megnyúz, hanem azért mert jó kapcsolatom van vele, és engem ez tesz emberré.

2013. dec. 2. 00:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:

Kedves utolso hozzaszolo!


A te kapcsolatod istennel semmivel sem tobb, mint egy gyerek kapcsolata a husveti nyuszival.

2013. dec. 2. 05:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!