Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Mi az oka a HIT Gyülekezet...

Mi az oka a HIT Gyülekezet népszerűségének? Mennyivel nyújt többet mint a hasonló "vallás"-ok?

Figyelt kérdés
2012. febr. 15. 09:06
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
39%
A hittel, Istennel való személyes kapcsolatot kiterjesztette egy erős közösségi érzéssé, többé-kevésbé saját szabályokkal, értékrenddel. Az emberek ide menekülhetnek a többi társadalmi szabály elől. Erősen működik a tömegpszichózis.
2012. febr. 15. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 anonim ***** válasza:
59%
Annyival nyújt többet, hogy itt tizedet kell fizetned. Jól lehúznak, és te még tapsolsz is hozzá.
2012. febr. 15. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 anonim ***** válasza:
54%
Modern. A mai buta tömegembernek meg ez kell.
2012. febr. 15. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 anonim ***** válasza:
52%

Szia !



Az ide ellátogató legtöbb emberek kellemesen csalódnak a kritikákkal ellenére kiderül az ellene felhozott vádak lejáratás céljából készültek.

Az Istentisztelet Bibliai módon zajlik ennek köszönhetően ez alatt működik az Úr a jelenléte amelyben az emberek meggyógyulhatnak és megszabadulhatnak, ugyanúgy mint mikor Jézus itt járt a földön.

A hitetlenek miután hallották az evangéliumot személyes döntésük alapján megtérhetnek az Élő Istenhez.

A Istentisztelet dinamikus aktív sok benne a zene dicséretek éneklése modern hangszerekkel.

Ezért nyújt többet mint más felekezet és az Isten jelenléte miatt vonzó az emberek számára akik Bibliai módon keresik Istent és ezt a keresést el tudják fogadni.



Shalom.

2012. febr. 15. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 anonim ***** válasza:
62%

Emberek! Kezd üldözési mániám lenni! Na mindegy, vegyük komolyan a kérdést. Ha nem az, úgy is kibújik a szög a zsákból.



A HIT gyülekezete azért vált rövid idő alatt igen népszerűvé, mert az előző rendszer gyengülését, és az ebben rejlő lehetőségeket ők ragadták meg leghamarabb. Felismerve, hogy itt az idő a Magyar nép Istenhez vezetésére, fiatalos lendülettel, és ezt vedd szó szerint, álltak bele a munkába. A megkövesedett, és az állammal kollaboráló történelmi egyházak fiatalokat vonzani szinte képtelen kántálását felváltották az akkori kor zenéjére. Ez, mint tudjuk, igen népszerű az ifjúság körében, és abban a korban nem volt ilyen zenei dömping, mint most. Ezt kihasználva érték el fiatalok sokaságát, akik aztán megtérve és újjászületve Jézus váltságáldozata révén szintén a misszió területére léptek. A HIT gyülekezete köpködése közben teljesen elhomályosul az a nem kis munka, amit a HIT gyülekezete a magyarországi cigányság körében végzett, igen eredményesen. Igen, tudom a balhékat, igen, nem mindennel értek egyet. De a korrektség mindenkit megillet. Jól indultak, és sokkal többre is vihették volna. Az ő vezetőik is emberek, de ma is Jézus Krisztus evangéliumát prédikálják, a zene még mindig fiatalos, és ez lehet vonzó, más felekezetekkel szemben.



Az evolúció útján is elérhető a mennyország, csak nekem nincs időm kivárni.

2012. febr. 15. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 anonim ***** válasza:
45%

Csatlakozom a 4. hozzászólóhoz!

Ez az egyedüli Egyház ahol én eddig éreztem Isten jelenlétét! Ezzel nem mondom azt, hogy más nincs, mert biztos van nagyon sok Pl. Amerikában, de én itt találtam meg amit kerestem!

2012. febr. 15. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/28 A kérdező kommentje:
Köszönöm a jó válaszokat, de megjegyzem - ahogy én a tv-ben látom - nem annyira fiatalok, inkább közép korúak és jól szituált emberek vannak jelen az Istentiszteleteken.Nem gondoltam volna, hogy bizonyos embereknek ennyire szükségük van egy ilyen fajta műsorra.
2012. febr. 16. 04:31
 8/28 anonim ***** válasza:
40%
Elég sok hajléktalan van kint az utcán ,miről beszélünk.Hajrá hit gyülekezete is...és a többi..
2012. febr. 17. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/28 A kérdező kommentje:

Miért éppen az egyházaknak és a vallási gyülekezeteknek

kellene megoldani a hajléktalan problémát amit egyébként

minden országban a mindenkori kormányzat szándékosan

nem hajlandó megoldani (ezt a jelenséget fegyvernek használják tudván, hogy más szervezet által megoldhatatlan).

2012. febr. 18. 05:28
 10/28 anonim ***** válasza:
38%

Meg oldani nem tudják, csak próbálnak segíteni a lehetőségeikhez mérten.



Az evolúció útján is elérhető a mennyország, csak nincs időm kivárni.

2012. febr. 18. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!