Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Nem hiszek a Földi valóság...

Nem hiszek a Földi valóság képben. Miért erőltetik rám mások a valóságukat a hitüket?

Figyelt kérdés
Azzal jönnek,hogy nincs Isten és ezt elfogadtam,de Isten az életemben az egyetlen aki szeret engem és örömet okoz hogy vele lehetek.Megkaptam nem vagyok normális.Ők a nem normálisak,mert nem ismerik meg igazán a dolgokat úgy ítélnek.Én senkit nem ítéltem el a hitéért.
2009. nov. 21. 21:26
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
97%
Úgy látszik te sem fogadod el amit ők gondolnak. Különben nem mondanád, hogy nem nomrálisak. Azért gondolj bele, egy ilyen szöveg furcsa az egyszerű embereknek, hogy Isten az egyedüli aki szeret engem meg stb... De ha már itt tartunk, akkor biztos az isten is azt szeretné, hogy mást is szeress, meg más is szeressen téged.
2009. nov. 21. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
65%
Az a lényeg, hogy mindig védekezzetek! Bár halottam egy Mária nevű nőről(akit régebben szeretet), akit úgy ejtett teherbe ez az Isten, hogy hozzá se ért a csajhoz, szóval én a helyedben vennék egy tesztet, biztos ami biztos!
2009. nov. 21. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
63%

Ahogy olvastam ezt csak arra tudtam gondolni, hogy Te nem vagy normális. És ezt úgy értem, hogy pszichiátriai kezelésre szorulhatsz... Én a helyetben elmennék kezeltetni magam.

Nem piszkálódás. Ha egy nem létező lényben bízol, azt hiszed csak rá számíthatsz, akkor minimum depressziós vagy.

2009. nov. 22. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
76%

szerintem kövesd azt a világnézetet, amelyik Neked a legjobb. hisz úgysem a nagybetűs Igazság egyik sem, csak modellek, egyformán helyes vagy helytelen mind, a döntéseink emelnek ki számunkra belőlük egyet.

kit érdekel, mások mit gondolnak. ha Neked nem kell a világképük, hagyd rájuk, csak az örömüket szerették volna megosztani Veled, nem tudhatták, hogy Te más véleményen vagy.

2009. nov. 22. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
80%

Egyedül vagyunk egész életünkben, ott legbelül kuksol a kis énünk és végig azzal próbálkozik, hogy ezt az egyedülit, amik vagyunk valahogy mégse érezzük magányosnak. A hit (többek között) azért született, mert ad egy gondolatbeli társat/társakat = Istent/Jézust/Buddhát/Jehovát/stb., ki éppen melyik kultúra része vagy mi ér el hozzá aszerint.

Én inkább igyekszem önmagammal jól érezni magam és abban hiszek, hogy nincs szükségem ezekre a "társakra".


A lényeg, hogy ettől még egyikünk sem jobb/rosszabb, normális/kevésbé normális a másiknál, csak eltérőek a módszereink.

2009. nov. 22. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%

Fogadd el mások véleményét is és azért mert ők nem normálisnak neveztek, még nem jelenti azt, hogy ők a nem normálisak.

A saját világnézet másra való ráerőltetése az agresszió egy formája. Aki ezt teszi az azt szeretné, hogy mindenki pont olyan legyen mint ő, és úgy gondolkodjon mindenről mint ő.

Én speciel nem vagyok vallásos, de ha valaki hasonlókat mond mint te akkor örülök, hogy boldog.

2009. nov. 22. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:
Sziasztok köszi hogy úgy gondoljátok mindenkinek a saját joga az hogy miben hisz.Ez megnyugtat nem értetek egyet azzal aki ezt írta másokról.Nekem szükségem van Jézusra,mert éreztem őt és hogy szeret.Anyám halálakor is segített ez a szeretet.Voltak helyzetek amikor hittem és megoldódott a problémám.Különben normális életet élek,nem vagyok depressziós,dolgozok,tanulok.Nincs szükségem orvosra nem a fantáziámban élek.Csak jobban bízok Jézusban az embereknél.Benne még soha nem csalódtam.Nem az egyházakról beszélek,csak Jézusról azt leszögezem.
2009. nov. 23. 21:13
 8/15 anonim ***** válasza:
Nézd, szerintem talán azzal van a baj, ahogy előadod ezt, én azt mondom h hiszek az Istenben, de amikor vki úgy adja ezt az egészet elő, h Isten a társam Jézus pedig a legjobb haverom és jókat beszélgetünk, meg ahogy mondod vele lehetek stb. akkor engem is elkap a röhögés, és ha nem is azt mondom h az illető nem normális teljesen, de h nem 100as az biztos.Ez nem hit és vallás, hanem az ilyen típusú megközelítése a vallásnak amerikai típusú kultúrmaszlag, ilyen vidám vasárnap stílus, aki pedig ilyesmire fogékony, azzal tényleg nincs rendben minden.Bocs, ha nem így van, de gyanítom, h te is vmi szektához állsz közel, nem ?:)
2009. nov. 23. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:

Már ne is haragudj, de hogyan lehet a hitet erőltetni? A tudatoddal te rendelkezel, így maximum közölhetik vele amit tudnak/hisznek, de ettől még az nem változik. Egy véleményt pedig meg is lehet hallgatni, de azt is lehet mondani, hogy ez az illető magánügye és nem vagy kíváncsi - bocsánat érte! - a véleményére.

A normalitást illetően te se essél abba a hibába, hogy esetleg összekevered a véleményedet az igazsággal.

Ami istent illeti, mivel biztosan tudod, hogy van, szeret, stb. hol itt a gond? Ha tudom, hogy 2×2=4 (két-két gyufaszállal tényszerűsíthető) és valaki azt állítja, hogy nem tudom, még nem állok le vitázni, bizonyítani, mert bár _módomban áll_ teljes mértékben meggyőznöm őt az igazamról, nem nekem gond nem/rosszul tudni.

Magam nem tartom sokra a hitet. A megbizonyosodást, azaz meggyőződést, tényeket annál inkább.

2009. nov. 25. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
Én hiszek Istenben és nem erőltetem rá másra, vannak barátaim akik nem hisznek benne és engem nem érdekel. Ha káromolják rájuk szólok mert nem lehet abban biztos senki sem hogy nincs. Aki hisz rosszul nem járhat, mert a mennybe kerül de aki nem hisz az meg rászop a pokolban. Aki azt erőlteti rá másra, hogy nincs az se jobb annál aki azt erőltetné hogy van. Ez a két véglet. Szívesen meghallgatom más véleményét hiszen ez is fontos de attól én nem ítélek el más vallásokat. Ő dolguk. Én ebben hiszek! Ne próbáljon senki se gúnyolni. Képzeljétek el ha titeket cikiznének mert NEM hisztek. JAA de ők nem merjenek már cikizni mert keresztények vagy akármilyen vallásuak. Ez van.
2009. nov. 25. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!