Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Nem hiszek a Földi valóság...

Nem hiszek a Földi valóság képben. Miért erőltetik rám mások a valóságukat a hitüket?

Figyelt kérdés
Azzal jönnek,hogy nincs Isten és ezt elfogadtam,de Isten az életemben az egyetlen aki szeret engem és örömet okoz hogy vele lehetek.Megkaptam nem vagyok normális.Ők a nem normálisak,mert nem ismerik meg igazán a dolgokat úgy ítélnek.Én senkit nem ítéltem el a hitéért.
2009. nov. 21. 21:26
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:

"Aki hisz rosszul nem járhat, mert a mennybe kerül de aki nem hisz az meg rászop a pokolban."

Feltéve, hogy: van menny és pokol és odakerülés valamelyikbe. Ha nincs, akkor a hívő esetleges jámborsága a szívás.


A hitet nem lehet cikizni: a hívő fejében/lelkében/stb, tehán belül ill. benne van. A hit megvallását, azaz közzé tételét, a belőle fakadó állításokat viszont lehet, ha nem is cikizni, de megkérdőjelezni, majd a hitből tett állítások bizonyítási kísérleteinek kudarcát, vagy annak be nem ismerését már - intellektustól, szórakozási kedvtől függően - lehet cikizni is.

2009. nov. 26. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 A kérdező kommentje:
Én azt hiszem a tudomány kissé zavaros mint a vallások sokasága.Egyszer azt bizonyítják minden tényszerű megfogható,azután belezavarnak hogy minden csak hullámokból áll tehát a létezése nem is valós.Előveszik az atomot,hogy így létezik meg úgy alap,azután addig boncolgatják amíg kiderül olyan végtelen,hogy tulajdonképp nem is létezik.Akkor most mi az igaz.Előjönnek az állatok fejlődésével,azután kiderül vannak állatok amiknek nem kellett fejlődés,hogy tökéletesek legyenek.Az ember származása és létezésének ideje egy nagy káosz amit előadnak.Hazudnak kavarnak.Jézust érzem szeretem és nem zagyvál össze-vissza.
2009. nov. 26. 21:07
 13/15 anonim ***** válasza:
...
2010. febr. 8. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
Kérdező, nem csak a Blikkben kéne elolvasni tudományos híreket, amiket te összezagyváltál, abból tökéletesen látszik, hogy tök hülye vagy ezekhez, ezért javaslom, hogy inkább ne kezdj okfejtésekbe, mert csak magadat járatod le.
2010. febr. 8. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 A kérdező kommentje:
Persze a tudománnyal mindent meg lehet oldani ,de nekem ez nem tűnik fel.Miért kötelező sok országban a vallásos oktatás?A tudomány tényeken alapul,de engem kiábrándított,mert a személyemből nem hagy semmit,csak egy bioandroidot áramló kémiai anyagokkal az agyamban.Addig kutatnak amíg minden élettelen és személytelen lesz.nem vagyok depressziós,se őrült,nem tartozom szektához.Csak próbálom kialakítani a világ képemet és Isten sokkal jobb és bölcsebb a tudománynál,tovább mutat nekem a személyemet illetően.Valahogy így többnek érzem magam vele,nem csak egy androidnak embernek.
2010. febr. 9. 13:19
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!