Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Mit lehet tenni, hogy le...

Mit lehet tenni, hogy le szálljanak rólam tesóm feleségének a családja, mert elvakult keresztények?

Figyelt kérdés

Már nem is akarok velük szívesen találkozni! Folyton a bibliarol Jézusról istenről aradoznak, templomba kötelező menni, kötelező mise, de ennek ellenére, nem bírják elfogadni, hogy valaki nem kér ebből! És kötözködni is szeretnek. Hogy miért nem járok templomba meg minden...

Mit tudok csinálni? isten megfertozte őket!



2013. dec. 1. 20:42
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
76%
Fú az ilyeneket nagyon nem szeretem! Egyszerűen megmondod nekik, hogy azonnal hagyják abba, mert mehetnek isten hírével, és ide ne jöjjenek többé! Hát ennyi! Kiosztod őket! Ha én lennék a helyedben már sírva menekültek volna a bibliát mutogatva! :DD
2013. dec. 1. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
89%

Szia!


Ha beszéltél már velük erről, és nem tartották tiszteletben a véleményed, akkor tudok adni egy tippet, amivel esetleg sikerrel járhatsz. Mutasd meg nekik a Bibliából ezt az igét:


"ahol az Úrnak Lelke, ott a szabadság."(2 Korintus 3,16)


Hivatkozz erre, hogy Isten szabadságot adott az embernek, és ha te úgy döntesz, hogy nem kérsz a kereszténységből, akkor ehhez jogod van. Ha valóban keresztények, meg fogják érteni, ha nem akkor ne haragudj a kifejezésért, de fanatikusok.

2013. dec. 1. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
66%

Én általában egy darabig tűrök. Türelmes típus vagyok.

Aztán mérlegelem, hogy mit veszíthetek. (ha tanulni nincs mit)

Majd fokozatosabban egyre jobban felhívom a figyelmet a változásra. Először érdektelenséggel, tereléssel, majd nyíltan. Aztán egyre durvább és hidegebb leszek. A végén pedig vagy elkerülöm az illetőt és megmondom neki, hogy miért vagy én magam küldöm el. Ha ezek után sincs változás, akkor jön provokálás. De itt is mérlegelni kell, hogy mi lesz a következménye :D


Azt javaslom, hogy válaszolj valami vicceset és beszéld meg velük nyíltan a problémád. Ne pedig ismeretlen emberekkel.

2013. dec. 1. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
40%

Egyébként ha egy sportoló haver csak a vitaminokról és proteinekről beszélne, az nem idegesítene? Neki mt mondanál, ha vinne téged mindig gyúrni vagy bevásárolni?


Gyanítom, hogy neked nem az egyhangú téma a fő problémád, hanem maga a téma sokkol. Nem vagy a témával közömbös. Negatívan állsz hozzá. Gyűlölettel.

2013. dec. 1. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:

@Rivulets of Silver Tears


"Gyanítom, hogy neked nem az egyhangú téma a fő problémád, hanem maga a téma sokkol. Nem vagy a témával közömbös. Negatívan állsz hozzá. Gyűlölettel."


Szerintem alapból a kérdező semlegesen állt hozzá(vagy legalábbis megpróbálta eljátszani a semlegest), de amikor huszadszor zaklatnak valami olyannal ami nem érdekel, akkor én is megutálom azt a valamit.


@kérdező: Milyen gyakran találkoztok? (saját példából tudok kiindulni, én a tesóm férjének a családját félévente ha látom).

Nem tudom milyen emberek, de ha látsz rajtuk egy kis racionalitást, akkor egyszer kipróbálod azt amit mondanak és utána higgadtan leültök megbeszélni, hogy téged nem érdekel.

2013. dec. 2. 06:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
36%
Vigyél nekik thrash metalt. Ha rászoknak, te is mész templomba.
2013. dec. 2. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
Ez egy tipikus esete annak,hogy megszoksz,vagy megszöksz...
2013. dec. 3. 01:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

Milyen gyakran találkozol velük?

Ha a tesód feleségének a családjáról van szó, akkor gyanítom, hogy nem kell olyan sokszor elviselned őket (hacsak nem a szomszédban laknak, vagy veletek...). Azt a kis időt meg csak kibírod...

2013. dec. 3. 02:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim válasza:
Sajnos, csak kérdéssel tudok válaszolni. Mi a fene koze van a tesód felesége családjának ahhoz, hogy jársz templomba vagy nem, hiszel Istenben, vagy nem? Esetleg mondd meg a tesódnak, hogy állítsa már le a bandát!
2013. dec. 8. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:

Azt akarják, hogy közéjük álljak!

Nem kell minden nap találkozom velük, de szülinap, karácsony, húsvét, ilyen alkalmakkor muszáj velük lennem!

Sértődés a vége ha nem megyek!

2013. dec. 8. 12:26
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!