Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Keresztények! Mi a véleményete...

Keresztények! Mi a véleményetek az alábbi,2006-os imádkozás-kísérletről?

Figyelt kérdés

A kísérlet célja az volt, hogy kiderítse, segít-e az ima a betegek felépülésén.


A kísérlet egy kettős vakkísérlet volt. Az 1800 beteget (mindannyian szívkoszorúér bypass műtéten estek át) szigorúan véletlenszerűen választották be a kísérleti (akikért imádkoztak) és a kontrollcsoportba (akikért nem imádkoztak). Sem a betegek, sem az orvosok, sem a gondozók nem tudták, kik tartoznak a kísérleti, és kik a kontrollcsoporthoz. Az 1800 beteget 3 részre osztották. Az 1. csokortét imádkoztak, a 2. csoportért nem, a 3. csoportért szintén imádkoztak, ők viszont tudatában voltak annak, hogy értük imát mond a véletlenszerűen kiválasztott 3 templom gyülekezete. A kísérlet eredménye az volt, hogy nem mutatkozott semmilyen különbség azok között akikért imádkoztak és akikért nem. Egyedül azoknál volt eltérés, akik tudtak arról, hogy imádkoznak értük. Most jön a meglepetés: ezek negatív változások voltak. Akikért imádkoztak több komplikációt mutattak. Az egyik kutató szerint ez a "teljesítési szorongás" eredménye volt, hiszen nekik több stresszt kellett elviselniük azzal, hogy tudták, imádkoznak értük.


Nos? Az ima mégsem segít? Esetleg Isten megharagudott a kísérletezőkre és ezért nem segített, és ezért gyötörte jobban a 3. csoport betegeit?



2013. nov. 26. 19:08
1 2 3 4 5
 1/50 anonim ***** válasza:
79%
Hogy mennyire segít az ima? Mint kecskepásztornak az úszólecke.
2013. nov. 26. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/50 anonim ***** válasza:
29%

Hát elég hülye egy kísérlet volt....

Mellesleg valaki egy másik témánál megírta a tutit és sajnos nagyon igaza van. Tehát aki gyereket szül, az végülis halálra ítélte a gyerekét. Mert mind meg fogunk halni, bárki bármennyit imádkozik...

Az ima elsődlegesen beszélgetéssel Istennel.

2013. nov. 26. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/50 anonim ***** válasza:
0%

Íme egy vádlója az Istennek a sok közül.

Vagy nem ismered az írásokat, vagy szándékosan figyelmen kívül hagyod a Teremtő valódi személyiségét, amit leírtak róla.


Isten senkit nem kínoz és nem tesz próbára.

Az emberi próbálkozások az Isten felé érdekes módon ha nem úgy sülnek el akkor Istent teszik felelőssé.

s elkerüli a figyelmüket, hogy Isten nem PINCÉR

Hogy fizetségért(imáért) pattogni fog és teljesíti....


(Jakab 1:13) 13 Senki ne mondja, amikor próba alatt áll: „Isten tesz próbára.” Rossz dolgokkal ugyanis nem lehet próbára tenni Istent, és ő maga sem tesz ilyesmikkel próbára senkit.


Egyes emberek próba babának tekintik s ha nem az van amit akarnak akkor gonosz módon hálátlanul a szájukkal verik élet adójukat, pedig lehet, hogy épen az ember saját maga lett a saját rossz döntésének áldozata...

2013. nov. 26. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/50 A kérdező kommentje:

"Az ima elsődlegesen beszélgetéssel Istennel"


Nana... II. János Pál pápa imádkozott honfitársáért, a lengyel Robert Kubica autóversenyzőzőért, hogy minnél előbb felépüljön, miután súlyos balesetett szenvedett egy versenyen. Kubica szerint az imát meghallgatta Isten, és segített a felépülésben, többek között ezt használták fel ara, hogy boldoggá avathassák a pápát.


Sokan imádkoznak a gyógyulásért és sokan állítják hogy ez segített nekik.

2013. nov. 26. 19:32
 5/50 anonim ***** válasza:
100%

"Isten senkit nem kínoz és nem tesz próbára."


Ahogy Ábrahámot sem tette próbára, meg Jóbot sem....... :)

2013. nov. 26. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/50 anonim ***** válasza:
16%
Ez a kísérlet egy alapvetően rosszindulatú, negatív alapfeltevésből kiinduló dolog volt, ami ráadásul Istent legjobb esetben is egy ostoba automataként tételezi fel, amibe a későbbi felhasználás indítékától függetlenül egyszerűen csak bedobod az aprópénzt, az meg kiadja, amit akartál. Eleve kudarcra ítélt dolog volt, aminek a képtelenségét még a kissé fifikásabb ateisták is belátták, így Richard Dawkins is, akitől idéztél véleményem szerint. A kísérlet végzője inkább lejáratta magát, mintsem hogy bármit is bizonyított volna, vagy bárminek az ellenkezőjét. Véleményem szerint a csoda, -vagy nevezzük bárhogy -megtörténtének alap feltétele a csodában való hit. A kétkedés a bukásnak alapfeltétele sokkal inkább, mint azt a kísérlet igazolta (ha másra nem is volt jó). És ez nem csak a természetfelettiben való hit esetében igaz egyébként.
2013. nov. 26. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/50 A kérdező kommentje:

"Isten senkit nem kínoz és nem tesz próbára"


Olvastad a Bibliát? Nyílván nem, különben nem állítanál ilyen csacsiságot.


"Ez a kísérlet egy alapvetően rosszindulatú".

A kísérletet egy angliai egyház támogatta pénzel, ráadásul a kísérletben résztvevő 3 gyülekezet tagjait nyílván nem a rosszindulat vezérelte.


"Eleve kudarcra ítélt dolog volt"

Nyílván, hiszen minden tudományos vizsgálat, ami vallásos dogmákkal foglalkozik kudarcra van ítélve. Miért is? Mert a tudomány nem illetékes vallási kérdésekben. De! Mivan ha a kísérlet eredménye pozitív? Mi van ha annak a csoportnak a tagjai, akikért imádkoztak gyorsabban felépül? Akkor is azt mondanád, hogy eleve kudarcra volt ítélve? Vagy esetleg aztmondanád, amit az ateisták mondanának? Hogy véletlen? Kétlem. Ez az érv részedről, csak egy kifogás.

2013. nov. 26. 20:00
 8/50 anonim ***** válasza:
16%
Egyébként meglehetősen érdekes gondolkodásmódra vall már eleve az is hogy egy olyan személy, olyan valaki tulajdonságával kapcsolatban (az Istennel való párbeszéd hatékonyságával kapcsolatban) akar valaki olyan bebizonyítani valamit, vagy valaminek az ellenkezőjét, aki amúgy feltehetően nem hisz az adott személy létezésében sem egyáltalán. Ez egy kissé skizoid viselkedésnek tűnik egy magát valószínüleg kizárólagosan a ráció hívének és élharcosának tekintő személytől (a kísérlet kieszelőjétől).
2013. nov. 26. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/50 anonim ***** válasza:
83%

A kísérlet szándékát nem ismerem, de aki azt mondja, hogy alapvetően rossz indulatú volt a kutatás, az mire alapoz?

Már a kíváncsiság is rossz?

(Jó ezzel nem szállok vitába, mert én sem tudok a szándékról, de azért kíváncsi lennék a válaszra)


Egyébként elnézésedet kérem, kedves kérdező, amiért nem keresztény létemre válaszolok, de, azért véleményt nyilvánítanék:


A kísérletből láthattuk, hogy az ima, ha hatásos is általában, akkor is csak egy kis %-ban. Valamint, hogy az imának, attól függetlenül, hogy ki csinálja, vannak pszichológiai következményei. Szerintem, ebből inkább az mutatkozott meg, hogy az ima, inkább csak egyszemélyes gyógyír (magunknak) ,mint, hogy előhúzzuk más emberek szenvedéseiknek a csillapítására.


Röviden: Az ima nagyobb valószínűséggel segíthet, ha magunkért imádkozunk, mert fokozza határozottságunkat és, akár akaraterőnket is, viszont másokért való imát mondani, nem adja meg a siker garanciáját.

2013. nov. 26. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/50 A kérdező kommentje:

Az "eleve kudarc" érved nagyjából olyan, mintha azt állítanád, a 2+2=5 hamisságának bizonyítása eleve kudarcra van ítélve, hiszen az alapfeltétele az, hogy higyj ennek a képletnek a helyességében.


Kibúvó. Semmi több :)

2013. nov. 26. 20:06
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!