Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Egy hívőnek lehet-e életcélja...

Egy hívőnek lehet-e életcélja egy tökéletlen társadalomban?

Figyelt kérdés
Ha következetesek akarunk lenni, akkor egy hívő nem azonosulhat tökéletlen társadalmak tökéletlen céljaval, amik egy mindenható számára értéktelenek. Nemcsak szívből lehet tevékenységet végezni, lehet "csupán" korrektül, jól dolgozni. Ezek is fontos társadalmi törekvések. Sőt, ez alkotja a társadalom gerincét. A keresztény , hogy tud azonosulni egy az esetleges " Mindenhatói" szempontból kevésbé fontos törekvéssel, ha ez sokaknak mégis életfontosságú? Esetleg lenézi, megveti azokat, akik nem az "Isteni" dolgokkal, nem olyan szemlélettel értékeli a társadalmi törekvéseket, vagy csak átnéz ezeken az embereken? Pl. kutyamenhelyek, nyugdíjas tűzoltó egylet, bélyeggyűjtők társasága...stb.
2013. dec. 6. 03:21
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:

Szomorú ilyet olvasni, egy magát kereszténynek vallótól....


Jézus nem ezt tanította, hogy mindenki éljen úgy ahogy a legjobbnak látja. Hanem azt, hogy ha megmaradtok a szavamban akkor valóban a követőim és a Barátaim vagytok.


Tehát úgy kell élni, hogy méltóak legyünk arra a szóra, hogy keresztények, vagy is Jézus követői vagyunk

S miránk mondják hogy nem tiszteljük Jézust, meg félre tesszük, és erre jön egy "keresztény" és teljsen Jézus tanítása ellen beszél.

2013. dec. 6. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 A kérdező kommentje:
Kedves 10#-es! Egyetértünk. De mivel mindenki ateistának születik, engem az érdekel, meddig tart az egyes ember "lényege", ès hol kezdődik az, ami átformálja a gondolatait, ami egyébként más lenne, ha nem lenne vallásos.
2013. dec. 7. 00:21
 13/24 anonim ***** válasza:

Hol -Kezdődik?


Amikor válaszokat keres az életben felmerülő kérdésekre.

S akkor rá jön arra amitől változtatni szeretne, mert kap egy választ, amit logikusnak és meggyőzőnek talál, és akkor változtat az életén.


Én magam sem hittem és hiszem ma sem, hogy ennyi lenne az élet.

Hiszen az agyunk sokkal többre képes, mint 70-80 év használatára. S ez csak az egy a sok közül ami magyarázat arra, hogy nem magunktól jöttünk létre. A teremtés Tervezőért kiált.

2013. dec. 7. 00:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 RhisiartK ***** válasza:

A kérdezőnek:


"Nem kötekedni akarok, de a keresztényi értékrend nem azonos annak a társadalomnak az értékrendjével, amelyben él és amelynek összértékeit használja." - Ez igaz, ám nem kell a társadalom értékrendjét használni. Ez a szabadság, ami elméletileg adott a mai világban.


"Nekem ez megmagyarázhatatlan, főleg, hogy érvek helyett egy hívő Biblia idézetekkel válaszol. Biztos, hogy etikailag el kell különölni?" - A Biblia példákat ad, hogy bizonyos helyzetekben, hogyan kell cselekedni. Ám a lényege a szeretet. Vagyis egy keresztény etikája megegyezhet egy más vallásban hivőével, vagy egy ateistáéval. Vagyis azt mondom, hogy a Bibliával nem érvelni kell, hanem példát mutatni.


"Több a Biblia, mint a közgondolkodás?" - A baj, hogy a közgondolkodás sokszor nem azon alapszik, hogy mi a helyes.


"De mivel mindenki ateistának születik, engem az érdekel, meddig tart az egyes ember "lényege", ès hol kezdődik az, ami átformálja a gondolatait, ami egyébként más lenne, ha nem lenne vallásos." - Nekem személy szerint nem a hit formálta át a gondolataim, hanem a Biblia példák. Szóval olyan, mint mikor egy komoly etikai, erkölcsi és eletmódfilozófiai könyv elolvasása után rájössz, hogy pár helyzetben mik a helyes döntések. A nehézség, hogy ezek a példák nem szó szerintiek. Így az értelmezésük elég nehéz. Nekem szerencsém volt, hogy bölcs emberek magyarázták a jelentését.


# 13


"Hiszen az agyunk sokkal többre képes, mint 70-80 év használatára. S ez csak az egy a sok közül ami magyarázat arra, hogy nem magunktól jöttünk létre. A teremtés Tervezőért kiált." - Amennyiben ezzel arra gondolsz, hogy Isten tudta, hogy az ember ilyenné fog fejlődni az evolúció során, akkor egyetértek, de úgy hogy az egész univerzumot alkotta Isten és tudta mi fog kifejlődni az idők során. Hogy miért mondom ezt? Mert az Ószövetséget sem kell szó szerint venni. Szerintem a tudomány és a hit nincs ellentmondásban.

2013. dec. 7. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 anonim ***** válasza:

Sajnálom, hogy nem értünk eget, Isten nem az evolúciót használta, hanem maga hozta minden egyes életet a neme szerint létre, bele kódolva a Dns-be a szerepét is minden egyes sejtnek,

abba viszont egyet értek, hogy a teremtő nincs ellene a tudománynak, amíg az érdekeit és az egészséges fejlődést támogatja

2013. dec. 7. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 A kérdező kommentje:
Minden élőlény a Földön, a flóra és fauna 99,9 %-a már évmilliókkal ezelőtt kihalt. Ez bizonyított tény, persze lehet hinni, hogy ez nem igaz. Ezt hívják szellemi szabadságnak, de attól az még nem úgy lesz. E tények mind a Teremtés értelmét, mind tényét cáfolják. Egy könyvre hivatkozni a valóság ellenèben botorság, mégha vannak benne tényszerű leírások, együttélési tanácsok is. Ilyen alapon Platón ideatana is igaz, hiszen bizonyítottan egykor élt emberek beszélgetnek a dialógusokban. Tehát van kikhez kötni egy elméletet, vagyis igaz. Így érvel egy vallásos a Bibliával.
2013. dec. 7. 14:19
 17/24 RhisiartK ***** válasza:

# 15: "Sajnálom, hogy nem értünk eget, Isten nem az evolúciót használta, hanem maga hozta minden egyes életet a neme szerint létre, bele kódolva a Dns-be a szerepét is minden egyes sejtnek, " - Sajnos ebben tényleg nem értünk egyet. Ezt a belekódolta a DNS-be dolgot kifejtenéd? Nem igazán értem, de érdekelne. Én azért gondoltam az evolúcióra, mert pl. kifelődött az ember, ám nem lehet, hogy nem volt tudata\lelke és Isten teremtése ezt akarja jelenteni? Mármint az bizonyított, hogy a Föld x idős, az emberi evolúcióra utaló bizonyítékok is léteznek és elfogadottak (legalábbis a katolikus egyházban), ám a lélek kérdése még a tudomány részéről nem tisztázott és abban igenis lehet Isten teremtése. Még nem sokat gondolkodtam ezen, ezért érdekelne pár ellenvélemény.


Kérdező: "Minden élőlény a Földön, a flóra és fauna 99,9 %-a már évmilliókkal ezelőtt kihalt. Ez bizonyított tény, persze lehet hinni, hogy ez nem igaz. Ezt hívják szellemi szabadságnak, de attól az még nem úgy lesz. E tények mind a Teremtés értelmét, mind tényét cáfolják. " - A Teremtés alatt, ha a Bibliai teremtéstörténetet érted, annak a szó szerinti értelmezését tényleg cáfolja és ezt az egyház is elismeri. Ám a lélek teremtésére gondolva, mint fentebb írtam, vagyis átvitt értelemben véve a szöveget, nem cáfol semmit. Legalábbis még nem tudja cáfolni a tudomány a lélek teremtését.

2013. dec. 7. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 A kérdező kommentje:

Kedves 17#-es! A lélek / görögül pszüché » pszichológia/ létét, nem létét azért nem cáfolja a tudomány, mert nem tételezi fel a test nélküli lelkek létezését. Ezért nincsenek tudományos Isten cáfolatok sem, mert nem tudományos terület az Isten kérdés. Ami gondolati síkon válik gondolattá az egyes ember fejében, az nem lehet empirikus kutatás tárgya. Komoly tudós ilyenekkel nem foglalkozik, csak a " Hovind " félék keresik a népszerűséget hasonló témákkal. Egyszerűen a tudomány nem hisz a teremtett lelkek lehetőségében, hiszen ezt nem lehet sem bizonyítani, sem cáfolni. De a

tudományban ezek a dolgok általában a " nem igaz, de szépen hangzik " kategóriába esnek. Az pedig nem igaz, hogy a vallás és a tudomány nincsenek konfliktusban egymással. Valójában zéró összegű konfliktusban vannak, hiszen a tudomány a valóságot kutatja, a vallás pedig miről is szól? A nem valóságról? Isten, Sátán, Paradicsom, Pokol, szentháromság, eredendő bűn...mind - mind tartalom nélküli, értelmezhetetlen kijelentések, amiknek nincs tárgya és alanya, a magyarázatot pedig önmagából kívánja levezetni.

2013. dec. 8. 15:18
 19/24 RhisiartK ***** válasza:
Kérdező: Nos igen, a hit és a tudomány nem tud vitázni igazán. Bár nekem sokat tanított a vallás, hogy hogyan legyek jobb ember. Persze ez relatív. Engem mindig a gyakorlatban alkalmazható része érdekelt a vallásnak gondolkodás szintjén, mert a többi hit.
2013. dec. 8. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ! A gyakorlati etikában szerintem Arisztotelésznél nem alkotott senki maradandóbbat, a címe: Nikomakhoszi Etika. Ha mindenki e szerint élne, akkor sokkal közösségibb lenne a világ és mentes lenne az ostoba, primitív vallási konfliktusoktól.
2013. dec. 8. 19:39
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!