Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » "Miért alkot Isten tökéletlen...

"Miért alkot Isten tökéletlen teremtményeket, ha a tökéletlenségükért bünteti őket? "

Figyelt kérdés
2011. máj. 15. 14:32
1 2 3 4 5 6
 1/52 anonim ***** válasza:
37%
Ez egy idézet? Honnan idézted? És honnan veszed, hogy a tökéletlenségünk miatt büntet? Szó sincs róla. Téged nagyon félreinformáltak, akárhonnan is idézgetsz.
2011. máj. 15. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/52 anonim ***** válasza:
100%
Én is ezen gondolkodtam ma!Azt állítja a biblia,h.a saját képmására teremtette meg őket!(Ádámot és Évát)Akkor miért nem tökéletes tulajdonságokkal ruházta fel őket a szabad akarat mellé??????
2011. máj. 15. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/52 anonim ***** válasza:
51%
A tökéletlenségük miatt estek bűnbe!Mert ha tökéletesek lettek volna lett volna annyi eszük,h.ne essenek bűnbe!
2011. máj. 15. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/52 A kérdező kommentje:
Lemaradt: a Rejtélyek kalandorai című sorozatból származik az idézet.
2011. máj. 15. 14:54
 5/52 A kérdező kommentje:

Kedves Első és Harmadik?


Hol jogos az, hogy esendő és bukásra hajlamos lényeket teremtek, aztán amikor tényleg elesnek és elbuknak, megbüntetem őket ezért?

2011. máj. 15. 14:56
 6/52 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem nem jogos!!!!Éppen ezért gondolkodtam el rajta én is!!!!!
2011. máj. 15. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/52 anonim ***** válasza:

14:58 as vagyok.

és a harmadikat is én írtam de nem neked hanem az elsőnek,csak nem írtam oda elnézést!

2011. máj. 15. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/52 anonim ***** válasza:
Hát ez az.Már itt bukik a műsor.
2011. máj. 15. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/52 anonim ***** válasza:
20%

Istennel szemben lehet lehet jogaidra hivatkozni, meg szemehányni hogy miért nem teremtett "tökéletesebbre".

Olvasgasd Jób könyvét, abban van a VÁLASZ.

Isten nem a tökéletlenségéért bünteti az embereket, hanem az Ő törvényeinek áthágásáért/megszegésért.

Először az angyalokat teremtette, és azok egyharmadának bukása után az embereket.

Isten szabad akaratot adott teremtményeinek és próbára aztán tette őket. Ez a szabad akarat szerinted tökéletlenség ? Lemondanál róla ? Hiába mondanál le, akkor se lennél tökéletesebb....

Lucifer volt a Isten első teremtménye, a legtökéleteseeb angyal, mégis elbukott, a gőgje miatt: Iz 14,12-14

Az angyalok próbára lettek téve, és akik elbutak közülük, azoknak már nincs többé lehetőségük a megtérésre. Azt ember eleve úgy alkotta Isten, hogy ha elbukbna a próbatételnél(Ádám és Éva az Éden kertjében), legyen lehetősége a megtérésre. Mi emberek tudásban kisebbeknek lettünk teremtve az angyaloknál, viszont mi százszor elbukhatunk és százszor megtérhetünk, ha úgy döntünk. Mert Isten ebben is szabad akaratot adott nekünk: azt akarta hogy válasszunk Közte és a Sátán között.És az idők vége közeleg...

2011. máj. 15. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/52 A kérdező kommentje:

"Isten nem a tökéletlenségéért bünteti az embereket, hanem az Ő törvényeinek áthágásáért/megszegésért."


A szabad akarat és a tökéletesség miért zárja ki egymást? Avagy Isten, aki mindenható és mindenre képes, eme kettőt nem tudja egybegyúrni? Akkor mégsem olyan mindenható...


Az, hogy az ember lehetőséget kapott a megtérésre, nem felmentés. Megteremthette volna olyanra, hogy szabad akarattal se szegje meg a szabályokat;és ha mégse ilyenre teremtette őket, akkor továbbra is ott a kérdés: ez az ő hibájuk?

Az emberek tehetnek arról, hogy esendőek? És ha esendő természetükből eredendően valóban elesnek, azért jogos a büntetés - holott nem tehetnek róla, hogy ilyenek?

2011. máj. 15. 15:32
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!