Ti hisztek Istenben?

Figyelt kérdés
ha igen akkor miért?ha nem akkor miért nem?
2013. dec. 13. 19:14
1 2 3 4
 1/39 anonim ***** válasza:
67%

Kérdező, te hinnél egy olyan istenben, aki megbánta, hogy megteremtette az embert? Hinnél egy olyan istenben, aki a saját fiát is elhagyta? Lásd jézus szavait: istenem, istenem, miért hagytál el engem?

Nem létezik isten, sem jézus, sem szent lélek. Ha létezne isten, akkor törődne az emberekkel. Törődik velünk? Nem. Miért nem törődik? Mert nem létezik.

A biblia szerint jézus elhordozta betegségeinket is. Nos, ha valóban elhordozta jézus a betegségeinket, akkor miért van betegség a földön? Erről ennyit.

2013. dec. 13. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/39 anonim válasza:
59%
Határozottan nem.Az emberi elme nem képes elfogadni a halál,elmúlás tényét.(pedig:az anyag nem vész el csak átalakul),ezért találta ki ezt az egész vallásos zagyvaságot.Valamilyen egyensúlynak viszont lenni kell az egész világegyetemben.Minden hatás,más hatásokat vált ki,ezt nevezhetjük sors-nak is.Ezt a részét én sem értem,de pl. a rossz dolgokat előbb-utóbb kompenzálja valami jó,hogy az egyensúly visszaálljon.-Ez csak az én saját véleményem.
2013. dec. 13. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/39 anonim ***** válasza:
47%
Nem. Miért? Miért kéne hinnem benne? Semmivel sem valószínűbb, a gumimacik létezésénél.
2013. dec. 13. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/39 anonim ***** válasza:
80%
Az emberben hiszek csak.
2013. dec. 13. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/39 pelgrim ***** válasza:
40%

Igen én hiszek Istenben. Én vagyok, kell, hogy Isten legyen.


Nem egy valakiben, nem egy személyben, hanem egy intelligens mindenható törvényben, a vezérlő Alapelv mindenben.


Egy eredeti önfejlesztő Ihletben, melynek fejleménye, - nem teremtménye, - minden más létező élőlény vagy 'élettelen' dolog. Melynek legelőbbre haladt fejleménye itt a Földön mi emberek vagyunk.


Egy hatalom bölcsesség és szeretet kimeríthetetlen Forrásában bennünk és körülöttünk mindenütt, melynek kiáradásához minden fejleménye, szükségletei és képességeihez mérten hozzáférhet.


Hiszem hogy ez a mindenható Törvény – a vezérlő Alapelv – az eredeti önfejlesztő Ihlet – a hatalom bölcsesség és szeretet kimeríthetetlen Forrása, röviden Isten nekünk embereknek személyessé válhat, mint ahogy némely nagyjainknak személyessé vált.

2013. dec. 13. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/39 anonim ***** válasza:

Egy ilyen kérdés már a mai napon feltevésre került.

Nem csak hiszem, hanem tudom, szilárd meggyőződésem hogy van.


Újabb nullázásra adtam lehetőséget.

2013. dec. 13. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/39 anonim ***** válasza:
74%

"Kérdező, te hinnél egy olyan istenben, aki megbánta, hogy megteremtette az embert?"


A héber eredeti alapján, nem megbánta, hanem bánkódott az emberért, akit teremtett.


"Hinnél egy olyan istenben, aki a saját fiát is elhagyta? Lásd jézus szavait: istenem, istenem, miért hagytál el engem?"


Isten azért fordult el a saját fiától, hogy felénk fordulhasson. A bűn zsoldja halál, tehát aki elkövet egy bűnt, annak a Törvény szerint meg kell halnia. Ezt az áldozatot vállalta az Atya és a Fiú közösen, hogy meghozzák az emberért.


"Nem létezik isten, sem jézus, sem szent lélek. Ha létezne isten, akkor törődne az emberekkel. Törődik velünk? Nem."


De igen. Törődik az emberekkel, a legjobban ez János apostol látomásában kerül kifejezésre. Az apokaliptikus leírásban négy angyal tartja vissza a pusztító szeleket, amely az emberiség bűnének a következményeként kéne, hogy a föld lakosaira zúduljon.


Az egyéni életek természetesen mások. Aki nem akar az Isten útján járni, hanem önmaga ura akar lenni, az nem értem, miért is várja el, hogy Isten csodát tegyen, hiszen ő maga utasítja el.


"Miért nem törődik? Mert nem létezik."


Láthatod, hogy törődik velünk, a te gondolatmenetedből kiindulva, tehát létezik.


"A biblia szerint jézus elhordozta betegségeinket is. Nos, ha valóban elhordozta jézus a betegségeinket, akkor miért van betegség a földön?"


Krisztus a beteséggel járó fájdalmat hordozta el, és az áldozata egyébként sem a testi, hanem a lelki betegségből való felépülés elősegítését szolgálja, azok számára, akik elfogadják az áldozatát. Mint ahogy az ótestamentumi előképben is azok tisztultak meg, akik önmaguk vitték el az állatáldozatot a templomba.

2013. dec. 13. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/39 anonim ***** válasza:
50%
Nem hiszem, hogy nincs, hanem szilárd meggyőződésem, hogy nincs és ebben a sok vallási téveszme, logikátlan érv és bizonyíthatatlan állítások tömkelege csak megerősít. Ha 50-50% lenne a bizonyíték, akkor is inkább a valóság, mint a valóság megkerülésének a magyarázata. Az Istenhit csak egy felnőttmese és sokan szeretnének még gyerekek lenni.
2013. dec. 13. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/39 anonim ***** válasza:
100%

Megpróbáltam már hinni, de a Biblia és némely prédikáció mellbevágóan hatott rám, meg aztán a tudományos ismereteimet sem tudom félretenni. Sajnos nem állok olyan magas fokon, talán ha sokkal magasabbra emelkednék, mondjuk az einsteini értelem fölé, akkor lehet, hogy lehetséges lenne, de ezen az alsó színvonalon nem.

Az is lehet, hogy jobb ember vagyok annál, hogy hihessek.

Számomra elfogadhatatlan emberek, férfiak nők, gyerekek gyilkolása, vízbe fojtása, tűzbe vetése. Az olyan törekvéseket támogatom, amik az egész emberiség számára hoznak megoldást.

2013. dec. 14. 06:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/39 anonim ***** válasza:
71%

"A héber eredeti alapján, nem megbánta, hanem bánkódott az emberért, akit teremtett."


Megbánta vagy bánkódott - egyre megy. De mivel nem isten teremtett minket, így nincs a szavaknak jelentősége.


"Isten azért fordult el a saját fiától, hogy felénk fordulhasson. A bűn zsoldja halál, tehát aki elkövet egy bűnt, annak a Törvény szerint meg kell halnia. Ezt az áldozatot vállalta az Atya és a Fiú közösen, hogy meghozzák az emberért."


Ha meghalt értünk jézus, akkor nem lenne halál a földön. Ez olyan, mint egy hitel: Én fölvettem, de más kifizeti helyettem, így nekem már nem fáj emiatt a fejem. De mivel jézus csak egy ember volt, így nem tudott semmit sem magára vállalni, maximum a saját halálát.


"De igen. Törődik az emberekkel,"


Törődik velünk? Tényleg? Hol volt isten, amikor az ő kiválasztott népét gyilkolta Hitler? Vagy hol volt isten 2001. szeptember 11-én? Nézzük napjainkat: Afrikában éheznek a gyerekek. Hol volt/van isten és az ő törődése? Na hol? Sehol!


"Láthatod, hogy törődik velünk, a te gondolatmenetedből kiindulva, tehát létezik."


Én azt írtam, hogy NEM LÉTEZIK. Szemüveg esetleg?


"Krisztus a beteséggel járó fájdalmat hordozta el, és az áldozata egyébként sem a testi, hanem a lelki betegségből való felépülés elősegítését szolgálja, azok számára, akik elfogadják az áldozatát."


Ez is bizonyítja, hogy a bibliában mennyi hazugság van. Nem tett értünk jézus semmit. Olvastam a mesekönyvet és benne van benne szó a nagy hitetőről, aki nem más volt, mint egy közönséges ember: jézus. Elhitette az embereket a meggyőző beszédével, rátapintott az emberek legnagyobb gyengeségére: a szeretetéhségre és ezt kihasználva ámította az embereket. A szavaihoz hozzácsatolt még egy-két trükköt (lásd vízen járás, amit egy jó mentalista simán meg tud csinálni).

2013. dec. 14. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!