Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Keresztények miért írnak ki...

Keresztények miért írnak ki ilyet hogy: "Ti ateisták miért nem hisztek Istenben"?

Figyelt kérdés
Mindig ilyet mondanak hogy az ateisták gonoszok mert nem tartják be a bibliai cuccost pedig betartják ,de nem holmi Isten miatt hanem erkölcsök miatt.
2013. júl. 12. 19:43
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
39%

A bibliai cuccost senki sem tudja betartani tökéletesen :)

A keresztényeknek az evangelizáció kötelesség, csak az eszközök változnak. Van aki a saját életével mutat példát, más azt reméli, szavakkal, feddéssel jobban célt ér. Én az első utat szeretném járni.

2013. júl. 12. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
39%

"Ti ateisták miért nem hisztek Istenben"?

"Mindig ilyet mondanak hogy az ateisták gonoszok"


- egyiket sem tapasztaltam SOHA. Nem lehet, hogy ezt álmodtad? Ne vacsorázz sokat és zsírosat.

2013. júl. 12. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 MrPifta ***** válasza:
márpedig semmit nem szabad másokra ráerőltetni
2013. júl. 12. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
Mert csak. Te miért nem hiszel a badacsonyi görényemberben, vagy a rózsaszín unikornisban?
2013. júl. 12. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
Előző vagyok, ezt rendesen benéztem! :)
2013. júl. 12. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
90%

Biztos azért kérdezik, mert érdekli őket az ok.

Olyat meg nem láttam, hogy gonosznak nevezték volna az összes ateistát.

2013. júl. 12. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:

A "Bibliai cuccosok" olyan együttélést segítő tanácsok v. parancsok,amelyek sokféle formában megtalálható minden társadalomban,ahol emberek együttélnek. Minden társadalomban együttélő emberek,csoportok rendelkeznek írott v. íratlan szabályokkal,mintakövetési utasításokkal,parancsokkal stb. A keresztények ott tévednek,mikor a Biblia utasításkészletét a legjobbnak és a legkövetendőbbnek hiszik,mert olyan történetekbe van ágyazva,amely valamiféle Istenhez vezet majd. Nem akarják tudni,hogy az Istenképiségek kialakulálásának a társadalmakban,az emberiség történelmében milyen hagyományai

vannak. Ha mindenki hinne Istenben,az sem jelentené azt,hogy van. Kopernikuszig mindenki meg volt győződve arról,hogy a Föld a Naprendszer közepe és a nap is körülötte kering. Kopernikusz egy csapás volt az akkori keresztény világszemlélet számára.Ma már nyilvánvaló,hogy a Föld, a Naprendszer és a Tejút is a világegyetemben még a porszemnél is jelentéktelenebb. Sokan meg sem értik a saját jelentéktelenségüket. Ha valaki nem hisz Istenben azzal kinyilvánítja,hogy elismeri a valóság tényeit,magát ebbe elhelyezi,a halál valóságát nem mesékkel és reményekkel szeretné helyettesíteni,nem hisz a csodákban...,de ez nem azt jelenti,hogy az Istent nem hívő-nevezzük ateistának-erkölcstelen,etikátlan,nem tudja mi a jó-rossz...stb. Ezt csak a hívők hiszik,mintegy önigazolásért önmaguk felé,hogy ő bezzeg tudja ezeket,mert ő szent könyveket olvas,ő több,erkölcsösebb...Ez a legnagyobb butaság. Már eleve az emberi értelem el tudja dönteni a jó és rossz különbségét,hiszen egy keresztény is az értelmével dönt a különböző erkölcsi kérdésekben.

Egy vallásos ember értelme pedig nem magasabbrendű másokénál,mégha ő ezt is hiszi magáról. Tehát sokan betartanak erkölcsi együttélési szabályokat anélkül,hogy tudnák azt,hogy ők társadalmi együttélési szabályok szerint élnek. Az,hogy " Ne őlj!" nem hinném,hogy egy olyan parancs ami a Biblia óta jelentős,és nem olyan,hogy ne jelentené bármelyik közösség alapját. Egy ki nem mondott,vagy akár kimondott,írásba adott,törvénybe vésett...stb.együttélési alapelv. A megszegése következményekkel kell,hogy járjon az egyénre nézve. Nem egy vallási evidencia,hanem együttélési. Ilyen értelemben,csak azért,mert egy vallás keretein belül alapnak számít,ez messze nem azt jelenti,hogy azon kívül nem számít annak. Az,hogy vannak akik megszegik semmiképp nem azt jelenti,hogy egy nemlétezőtől való félelmében ne szegte volna meg. Vannak ostoba,jellemtelen emberek,akik nem érdemlik meg,hogy éljenek és pont. A gyilkosság nem igazolja a vallást,hanem az elkövető hajlamát az együttélési normák megszegésére. Ennyi és nem több. Vagyis több,de azt nem a vallás kell,hogy megmondja.;-)

2013. júl. 12. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:

Egy hívő:

Először is a kérdésedre a válaszom: érdekel és kész. Érdekel, hogy miért nem hisz Istenben, adjon rá magyarázatot, ha már van olyan kedves és amíg én imádkozom addig ő röhög rajtam.

Nem tartom gonosznak, hanem inkább merésznek. Az erkölcs meg egy mennyiség, ami emberfüggő inkább, mint hitfüggő.

Nem tartják be az összes bibliai cuccot, mint te sem, és én sem.


Csak említésképp Jézus nem szereti, ha ítélkezünk mások felett, ennek ellenére a keresztények művészetet csináltak ebből is.

2013. júl. 14. 03:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
Miért hinnék Yahwe létezésben? Mi rá a bizonyíték?
2013. júl. 19. 01:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
46%

"Mi rá a bizonyíték?"

A vallás kérdései nem rendőrségi nyomozási ügyek. Soha nem voltak azok és nem is lesznek, mert az élet nem egy krimi, aminél bizonyítékokat kell vizslatni, tetteseket lebuktatni és börtönbe zárni.

2013. júl. 19. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!