Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Ha a keresztenyek aldott...

R.sentinel kérdése:

Ha a keresztenyek aldott ostyat es bort vesznek magukhoz, mint Jezus Krisztus testet es veret, vajon mas indulatnak engedelmeskednek, mint az osi nepek?

Figyelt kérdés

Jezus es tanitvanyai elfogatas elotti utolso vacsorajanak utanzasa vajon nem esdeklo igyekezet-e arra, hogy a megismetles reven VEDELMET, ALDAST, belso NYUGALMAT es minden BUNOK BOCSANATAT elnyerjuk ? Teny hogy a hivok a vallasi gyakorlatok eredmenyekent "jutalmat" varnak, ha nem is a Foldon, de mindenesetre az egben.


Hogyan velekedtek ?????


2013. dec. 16. 10:55
 1/8 anonim ***** válasza:

Szia!


Pontosítanálak, evvel kapcsolatban: tudomásom szerint csak csak a katolikus keresztények vesznek magukhoz ostyát, és bort sem használ minden felekezet. Mi adventistaként az Úrvacsorán a lábmosás után kovásztalan kenyeret és mustot fogyasztunk.


Az Úrvacsora pedig lényegében a megtört szövetség megerősítése.

2013. dec. 16. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Kedves r.sentinel!


http://www.gyakorikerdesek.hu/kultura-es-kozosseg__vallas__4..


A #4. kommentben található linket elolvashatod, ha van kedved. Bár azért ezt a kérdést linkeltem, mert ott is olvashatóak érdekes dolgok, amiken el kellene gondolkodni.


Nincs áldott bor, áldott kenyér, áldott ostya, áldott víz, szent ereklye stb...

Semmi sem szent, csak az "élet"...


Én nem azért cselekszem úgy ahogy, mert jutalmat várok érte. És ha jutalmat is érdemlnék, biztos nem azért, hogy mit ettem és mit ittam. Hanem kinek adtam inni és enni.

2013. dec. 16. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Kedves elso valaszolo !!


"Pontosítanálak, evvel kapcsolatban: tudomásom szerint csak csak a katolikus keresztények vesznek magukhoz ostyát, és bort sem használ minden felekezet. Mi adventistaként az Úrvacsorán a lábmosás után kovásztalan kenyeret és mustot fogyasztunk."


Az hogy epp ostya vagy kenyer es bor vagy must vagy egyebb szorp vagy barmi az lenyegtelen mivel a cel es amiert teszed mindeggzik eseteben ugynay a vegcel.

Tovabba ezen szokas mint ahogyan a katolikusoknak, reformatusoknal es ahogyan latom nallatok is ugyanazzal a jelentoseggel bir csak mindenki maskent ohajtotta csinalni.Ezt az oskori ritualet mar Jezus elott is alkalmaztak akarcsak sok mas jelenkorban hasznalt szokasainkat.

2013. dec. 16. 12:08
 4/8 anonim ***** válasza:

Tisztelt Kérdező!


Szerintem nem mindegy, hogy ostya vagy kenyére, illetve bor, vagy must. Úgy, ahogyan nem mindegy az sem, hogy alámerítkezésel keresztelnek, vagy megintéssel, mert a Biblia ezekben a kérdésekben pontos eligazításokat ad. Egyébként nem tudom, hogy a katolikusoknál és a reformátusoknál milyen jelentőséggel bír az Úrvacsora. Megjegyzem, előbbi felekezetnél nem hallottam arról, hogy a szó klasszikus értelmében vett Úrvacsorát tartanának, pedig katolikus nevelés vagyok (javítsatok ki, ha tévedek). Természetesen azonban nagymértékben tiszteletben tartom minden ember hitét. Csak annyit szerettem volna megjegyezni, hogy a kérdésben felsorolt elemek nem minden keresztény felekezetnél használatosak.


Természetesen azonban, nagymértékben tiszteletben tartom minden embernek a hitét, és a liturgikus gyakorlatát.

2013. dec. 16. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Egy vers jut eszembe erről.

Babits Mihály: Eucharistia

Az Úr nem ment el, itt maradt.

Őbelőle táplálkozunk.

Óh különös, szent, nagy titok!

Az Istent esszük, mint az ős


törzsek borzongó lagzikon

ették-itták királyaik

húsát-vérét, hogy óriás

halott királyok ereje


szállna mellükbe - de a mi

királyunk, Krisztus, nem halott!

A mi királyunk eleven!

A gyenge bárány nem totem.


A Megváltó nem törzsvezér.

Ereje több, ereje más:

ő óriásabb óriás!

ki két karjával általér


minden családot s törzseket.

Egyik karja az igazság,

másik karja a Szeretet...

Mit ér nekünk a Test, a Vér,


ha szellemében szellemünk

nem részes és úgy vesszük Őt

magunkhoz, mint ama vadak

a tetemet vagy totemet?


Áradj belénk hát, óh örök

igazság és szent szeretet!

Oldozd meg a bilincseket

amikkel törzs és vér leköt,


hogy szellem és ne hús tegyen

magyarrá, s nőjünk ég felé,

testvér-népek közt, mint a fák,

kiket mennyből táplál a Nap.

2013. dec. 17. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 sandor76 ***** válasza:

Vannak Igaz keresztenyek,

Vannak hamis keresztenyek.

Az igaz keresztenyek,ugy mint az elso szazadiak,kovasztalan kenyeret,es voros bort vesznek magukhoz.

Egy uj szovetseg megkoteset jelenti,a 144000-rel,es kesobb errol kell megemlekezni evente.

A hamisak pedig te is tudod,es latod is,dontsel te magad.

A Bibliaban csak egy van,ami eredeti.

2013. dec. 18. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Ez akkor tulajdonképpen kannibalizmus?
2013. dec. 19. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 gungasam ***** válasza:
virtuális kannibalizmus
2013. dec. 25. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!