Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » A vallásos miért nézik hülyéne...

A vallásos miért nézik hülyének a pogányokat vagy a nem vallásosakat, mikor már alapból arról megy a prédika, hogy elfogadás?

Figyelt kérdés

2014. jan. 3. 17:14
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
15%
Ez érvényes fordítva is..... :-)
2014. jan. 3. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

Én egy ateistát sem nézek hülyének és egy másik hívőt sem.

Azt viszont, aki sérteget és hazudik és zöldségeket beszél (néha marketing célból), nem éppen kedvelem.

Az elfogadás pedig azt jelenti, hogy elfogadom, hogy te ebben hiszel és nem korlátozlak (amíg te sem engem).

Nem pedig azt, hogy csatlakozom vagy szolgállak és támogatlak.

2014. jan. 3. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 Frigg ***** válasza:

Nos, én pogány vagyok (Wicca). Én senkit nem nézek hülyének, senkit nem nézek le, nem szólom le más vallását, nem térítek. Ez az első válaszolónak ment :) Csak egy példa.


Nem tudom, engem néztek-e már hülyének, de az biztos, hogy rengeteg vallásosnak téves elképzelései vannak a Wiccáról, vagy azt sem tudja mi az, így bélyegeztek már meg teljesen értelmetlenül. Előfordul.


23/N

2014. jan. 3. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
0%

Az eridus értelmiség szerint a Wicca egy hamis mozgalom, nem tényekre épül, hanem a kereszténységhez hasonlóan lopott és elferdített rítusokon és tanításokon alapul.

Illetve ti a boszorkányság "keresztény szarságaival" átitatott téveszméket követtek :D


Egyébként nekem semmi bajom a Wiccával:)

Az eriduval ellentétben, értelmesnek és elfogadhatónak tűntök...

2014. jan. 3. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 Frigg ***** válasza:

Keresztény sz@arsággal átitatott? Az igen kedves.. :DD

Nos, ehhez nem tudok mit hozzá fűzni. Én elhatárolódom a sátánizmustól, szóval felőlem azt gondolnak (tévesen), amit akarnak.

2014. jan. 3. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Kösszönöm:D
2014. jan. 3. 20:28
 7/12 anonim ***** válasza:
Mé provokász'?
2014. jan. 3. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
De most komolyan ennek a kérdésnek mi értelme van? vagy miféle válaszokat vársz?
2014. jan. 3. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Vannak ennél életképtelenebbek is.
2014. jan. 4. 00:02
 10/12 A kérdező kommentje:
2014. jan. 4. 00:50
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!