Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Máté 19:17 miért nem üti...

Máté 19:17 miért nem üti János 10:30-t?

Figyelt kérdés
Jézus sokszor beszél képletesen, a Bibliát is legtöbbször így kell értelmezni, ám Máté 19:17-t mégis szó szerint kell értelmezni, még akkor is ha ez rengeteg ellentmondást szül (pl.: szentháromság vs "egy az isten"). Miért?

2014. jan. 28. 21:14
1 2
 1/13 A kérdező kommentje:

Bocs, elszabtam. János 10:30-t kell szó szerint értelmezni.

Gyengébbek kedvéért:


Máté 19:17 Õ pedig monda néki: Miért mondasz engem jónak? Senki sem jó, csak egy, az Isten. Ha pedig be akarsz menni az életre, tartsd meg a parancsolatokat.


János 10:30 Én és az Atya egy vagyunk.

2014. jan. 28. 21:17
 2/13 anonim ***** válasza:
16%

Nyilvánvaló, hogy az elsö idézetet nem lehet félreérteni, másképp értelmezni.


Viszont a másodikat másképp is lehet érteni.

Példáúl egy az akaratuk, egy a gondolatuk, mindent tudnak egymásrol, nem külömböznek a döntéseik egymásétol, egyformán vélekednek a földel kapcsolatos dolgokkal kapcsolatban, mindent megbeszélnek egymással, együtt vállvetve dolgoznak egy bizonyos ügyben, stb., nagyon sok szempontbol lehet két személy egy.

Itt, emberek is használják ezt a kifelyezést, pl. egy házaspár két tagja mondhatja, hogy "egyek vagyunk", egy ralisoförpáros mondhatja magukrol, hogy "egyek vagyunk"

Egy vadászpilótapáros mondhatja magárol hogy "egyek vagyunk"


és Jézus nem azt mondta, hogy "az Atya és én egyanaz a személy," hanem azt mondta, hogy "egyek vagyunk"

és lehet, hogy más nyelven ez a kifelyezés világosabb, nem félreérthetö....

2014. jan. 28. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:

Én csak annyit jegyeznék meg, hogy kétféle elképzelést ismerek.

Egyik szerint Jézus Isten, a másik szerint tökéletes ember (ezt persze lehet kevergetni, csűrni és csavarni)

De a lényeg, hogy Jézus nem lehetett rossz ezzel a logikával.


Így valóban vagy úgy szokták magyarázni egyesek, hogy egy az akaratuk. (de akkkor mitől lesz valaki rossz?)

Mások pedig úgy, hogy Jézus nem állította magára, hogy rossz. Hanem rákérdezett, hogy miért mondják jónak? (csak nem azért, mert elismerték, hogy Isten? Vagy pont erre akarta felhívni a figyelmet...)

2014. jan. 28. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
Mert Máté 19/17-nek attackja 19, de János 30-as élete csak 11-re megy le a támadás után.
2014. jan. 28. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
18%

Mi ez Sakk bajnokság? :D)


Azzal, hogy Jézus visszautasította ezt a hízelgő címet, Jehovát dicsőítette, és jelezte, hogy az igaz Isten a forrása minden jó dolognak. Ezenkívül arra az alapvető igazságra irányította a figyelmet, hogy kizárólag Jehova Istennek, mindenek Teremtőjének van joga irányadó mértékeket szabni arra vonatkozóan, hogy mi a jó és mi a rossz

Ádám és Éva azzal, hogy lázadó módon ettek a jó és rossz tudásának fájáról, meg akarták szerezni maguknak ezt a jogot. Tőlük eltérően Jézus alázatosan az Atyjára bízza az irányadó mértékek meghatározását.


János 10:30:


Amikor Jézus ezt mondta: „Én és az Atya egy vagyunk”, vajon arra gondolt, hogy egymással azonosak? A háromság néhány szószólója ezt állítja. De a János 17:21, 22-ben Jézus így imádkozott a követőiért: „mindnyájan egyek legyenek”, majd hozzátette: „egyek legyenek, ahogy mi egyek vagyunk.” Az „egy” kifejezésére itt ugyanazt a görög szót (hen) használta mindegyik esetben. Jézus tanítványai nyilván nem részei a háromságnak. De úgy, mint Isten és Krisztus, ők is egyek az Atyával és a Fiúval a szándék tekintetében.



Vizsgáljuk meg ennek a versnek a szövegkörnyezetét. A 25. vers szerint Jézus kijelentette, hogy a cselekedeteit az Atyja nevében viszi véghez. A 27–29. versben jelképes juhokról beszélt, melyeket az Atyja adott neki. Ha ő és az Atyja ugyanaz a személy lenne, Jézus ezen kijelentéseinek semmi értelmük nem lett volna a hallgatói számára. Jézus itt inkább erre gondolt: „Köztem és az Atyám között olyan szoros kapcsolat van, hogy senki sem szakíthatja el tőlem a juhaimat, ahogyan senki sem szakíthatja el őket az Atyámtól.” Inkább arról van szó, mintha egy fiú ezt mondaná az apja ellenségeinek: „Ha az apám ellen fordultok, az olyan, mintha ellenem fordulnátok.” Senki sem gondolna arra, hogy a fiú és az apja ugyanaz a személy. De mindenki számára nyilvánvaló lenne, hogy milyen szoros kapcsolat van közöttük.


Novatianus (i. sz. kb. 200—258) ezt a megjegyzést tette: „Mivel Ő azt mondta »egy« dolog,[] értsék meg az eretnekek, Ő nem azt mondta, hogy »egy« személy. Mivel az egy semlegesnemben van, a társas összhangot sejteti és nem a személybeli egységet . . . Ezenkívül, amikor egyet mond, az egyetértésre utal, és az egyforma ítélkezésre és önmagában a szerető együttlétre; az Atya és a Fiú egyek egyetértésben, szeretetben és vonzalomban, ami érthető” (Treatise Concerning the Trinity, 27. fejezet).


Penu

2014. jan. 28. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

T. Silver!

Azt irod, hogy te ketfele elkepzelest ismersz. Az egyik, hogy Jezus az Isten, a masik, hogy tokeletes ember. Jezus Istennek a Fia volt. Tehat foldi anyja volt /Maria/, de a "mag" Istentol jott. Maria a Szent Szellem altal fogantatott. Tehat Jezus tokeletes emberi testben szuletett meg. Olyan tokeletes volt, mint Adam mielott vetkezett volna. Tehat az Atyja az Isten, az anyja Maria.

Jezus nem lehetett az Isten. Hiszen Isten hallhatatlan, marpedig akkor nem tud meghalni. Hogyan is johetett volna le a foldre az, aki mindent megalkotott? Addig az ideig mig itt volt, ki kormanyzott a mennybe? Es ki tamasztotta fel a halalbol?

Olyan vilagos valaszt ad a Biblia erre a temara, megsem akarjak meglatni az emberek. Oly melyen belejuk gyokeredzett a "szentharomsag" tanitasa. Pedig ha tudnak, hogy ez a tanitas joval a II.-III.szazadtol kezdett beszivarogni az egyhaz tanaiba. Tehat nincs semmi Bibliai alapja. Az I.szazadi keresztenyek tudtak, hogy ki a teremto Isten, es azt is, hogy ki az O Fia.

Mikor Jezus megkerdezte az apostolokat, hogy mit gondolnak felole, hogy ki O? Ezt valaszoltak: "te vagy az elo Istennek a Fia." Nem tisztan ertheto a valaszuk?

Olyan vilagosan fogalmaz a Biblia, szinte kiszurja a szemuket, megsem azt fogadjak el, hanem amit a vallas tanit nekik. Sok idezet van arra, hogy Jezus nem azonos a mindenhato, teremto Istennel. Csak ennyit szerettem volna hozzatenni! Udv: Judit!

2014. jan. 29. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

T. Judit!


Én nem foglalok állást azzal kapcsolatban, hogy ki volt Jézus. Nekem a tanítása fontos.

Na jó, azt elfogadom, hogy Isten fia volt. És inkább arra hajlok, hogy emberként élt itt, mert igen csak emberi. (bár megnézném, hogy melyikünk tudo csodákat csinálni)


A szellemiség amit képviselt és a tanítása számomra Istentől van.

A teste pedig nem érdekel senkinek. Max ha szaporodni szeretnék vagy hasonló...

2014. jan. 29. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

Kedves kérdezö, próbáltad már elolvasni a János 17 fejezetét?


Ha elolvasod, megérted, mit jelent az "egyek" vagyunk kifejezés. Ott Jézus Krisztus azért is imátkozik, hogy hasonlóan legyenek egyek a tanitványok is mint ahogy Ö és Atyja egy.

)


...és még egy idézet a Bibliából. Emlékszel mit mondott Isten amikor megteremtette Évát? "...és lesznek a férj és feleség EGY TEST?


Mit gondolsz ez mit jelent?

2014. jan. 29. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Mert Jézus ember volt, azért nem nevezhette magát jónak. Ahogy mi is, ő is bűnben fogant az anyja révén. Ki a jó? Isten! Egy ember jó lehet? Dehogy, csak kiután legyőzte a halált és kifizette a váltságot. És ki képes uralkodni a halál felett...?
2014. jan. 29. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Azért, mert azzal, hogy megkérdezi az ifjút, megkérdezi azt is, hogy elismeri-e Őt Istennek? De nem mondja azt, hogy "én nem vagyok jó". Arra utal, hogy Ő Isten és tudatosítsa a fiúban, hogy kihez fordul tanácsért.
2014. jan. 29. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!