Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Milyen filmmet mutathatnék be...

Milyen filmmet mutathatnék be az osztálynak? A rasszitmusra szeretném a szót terelni, az osztály 8. évf. Művelt értelmes AZ ÁTLAGA!

Figyelt kérdés

gondoltam:

asszony illatára (bár nem a rasszizmusról szól, de ennek a korosztálynak való)

a führer elit csoportja

(az amerikai historia x túl durva lenne nem?)



2014. jan. 30. 20:59
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
84%
Menjetek le egy egy hetes ottalvós osztálykirándulásra Ózdra. Próbáljatok meg este sétálgatni a városban, beszéljetek az ott élőkkel. Utána beszélgessetek a rasszizmusról. Minden más csak propaganda.
2014. jan. 30. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Ütközések [link]
2014. jan. 30. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:

Mi a másodikat szintén nyolcban néztük meg,és én nem érzem olyan szinten durvának hogy ne nézhessék meg.Főleg hogy írod hogy a többség értelmes,tehát szerintem túl fogják tenni magukat azon a jeleneten amikor a gyerek szétrobban a gránáttól és minden tiszta ketchup lesz.


Bár nem igazán a rasszizmusról mint inkább a demagógiáról,a diktatórikusságról szól a führer elit csapata.


Különben film vagy dokumentumfilm kell.


(az elsőt nem láttam,tehát nincs véleményem)

2014. jan. 30. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 titak ***** válasza:

Ha már ide tedded fel a kérdésedet, ajánlom az AGORA címü filmet (12).

Rasszizmus is akad benne, de inkább az intoleranciáról, a vallási, világnézetei, etnikai különbségekről szól.

[link]

2014. jan. 31. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:

Hullám. Német film, baromi jó.


Bevezetésnek meg egy 7 perces kisfilm, durva: http://www.youtube.com/watch?v=EHAuGA7gqFU

2014. jan. 31. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
9%

„Minden más csak propaganda.”


Szerintem meg az a (burkoltan uszító) propaganda, amit te írtál... A „zsigeri gyűlölködő” mivoltod miatt azonban egyáltalán nem meglepő számomra, hogy az irántunk érzett, veled született ellenszenv (és a szélsőjobbos agymosás) elhomályosította „kicsit” a tisztánlátásodat...

2014. jan. 31. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
2%

1-esnek:


Az esetleges további megjegyzéseidre nem kívánok válaszolni. Egyrészt azért, mert nincs hozzá sem kedvem, sem időm, sem energiám, másrészt azért, mert nem szeretném még jobban szétoffolni a kérdést.

2014. jan. 31. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
96%

"az irántunk érzett, veled született ellenszenv (és a szélsőjobbos agymosás)"

Semmit nem tudsz az életemről ezt mi alapján állapítottad meg.

Tudod korábban én is védtem a fajtádat, sőt voltam olyan hülye, hogy segíteni próbáltam nekik, ezért a munkáért még a közelükbe is költöztem.

Egy év alatt 6-szer törtek be a tisztelt fajtatársaid számomra fontos családi emlékeket elrabolva. Hamisan megvádoltak olyan dolgokkal amiket soha nem követtem el több pénz reményében. Mikor sötétben, de egyáltalán nem későn jöttem haza megkergettek az utcán. Ha valami nem úgy történt ahogy ők szerették volna ment a hőbörgés a fenyegetőzés és a hazudozás. Közben, mivel nem vagyok vak láttam mit tesznek naponta a településen lassan kisebbségbe kerülő magyarokkal, az idősekkel stb...

Nekem semmiféle jobboldali propagandára nem volt szükségem, ez az egy év bőven elég volt arra, hogy egy életre megutáljam a fajtádat. És légy erős a többiek sem a propaganda miatt gyűlölnek titeket, hanem mert hasonlóak a tapasztalataik. Ezen pedig nem fogtok azzal segíteni, hogy ha ki merjük mondani akkor megbélyegeztek minket. Változzon meg a fajtád és megváltozik a hozzáállásom is, addig csak süket propaganda, hogy fogadjalak el. NEm foglak, egyszer már megégettem magam másodszor nem megyek a tűz közelébe.

2014. jan. 31. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

Mi lenne, ha nem itt élnétek ki a politikai perverziótokat?


u.i.: Valaki mondja már meg, hogy a magyarok tudnak politikától elvonatkoztatva is gondolkodni/véleményt formálni? Vagy minden mondatfoszlányt muszáj valamelyik párthoz társítani?

2014. jan. 31. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
23%

8-asnak:


Eddig csak sejtettem, hogy miféle ember lehetsz valójában, de mostanra be is bizonyosodott a sejtésem...


„A legjobb hazugságok tartalmaznak néhány morzsát az igazságból is, legalább annyit, hogy elgondolkodtassák a hallgatót.”


George R. R. Martin


„Minden jó hazugságba beleszövődik az igazság, és minden elfogadott igazságból csöpög a hazugság.”


Dennis Lehane


„Egy csipetnyi igazsággal egy teljes kondér hazugságot fogyaszthatóvá varázsolhatunk.


Jeffrey Eugenides


„A jó hazugság titka, hogy egy csipetnyi igazságot csempészel a sorok közé.”


Kei Toume


„Az igazság és a féligazság között akkora a különbség, mint a villanyégő és a cserebogár között.”


Mark Twain


Ha lehet, legközelebb támaszd alá bizonyítékokkal a sztorijaidat, mert kénytelen leszek újra kuruc.info (vagy alfahír) stílusú, aljas csúsztatásnak (vagy inkább félrevezetésnek) minősíteni azokat...


(Elnézést, ezt nem hagyhattam ki...)

2014. jan. 31. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!