Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Miért támadják a szcientológiá...

Miért támadják a szcientológiát, szcientológusokat? Normális, értelmes válaszokat várok.

Figyelt kérdés
Hogyan kezdődött ez az egész utálat? Minden utálónak esetleg van személyes tapasztalata, vagy csak a hasukra ütöttek, és akkor most én utálom őket? Más vallásokat mért nem támadnak így, ilyen mértékben? Nem vagyok járatos ilyen témákban, ezért is teszem fel ezt a kérdést.
2012. nov. 18. 23:08
1 2
 1/20 A kérdező kommentje:
Ja és a korra, nemre is kíváncsi lennék, ha nem gond.
2012. nov. 18. 23:09
 2/20 anonim ***** válasza:
96%
Itt igazából már nem is a tanítással van a baj,hogy mit tanítanak,hanem itt az a baj,hogy teljesen belemásznak az ember életébe,anyagilag tönkreteszik.Befolyásolják és manipulálják az embereket,hogy minnél több pénzt adjanak nekik,ha pedig nem teszed,akkor meg úgy viselkednek veled,mint egy leprással,és még a végén neked lesz bűntudatod...Minnél több a pénzed annál nagyobb rangot szerzel.De sajna a sok buta ember szépen be is dől nekik,és majd fogják a fejüket,amikor már nincs semmijük.
2012. nov. 18. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim válasza:
37%

olvastam olyan dolgokat, hogy méniákusok vagy inkább erőszakosak. Szerintem ezért. Nekem semmi bajom nincs velük, igazából szarok arra, kinek mi a vallása. (míg rám nem akarják erőltetni a dolgaikat :D)

20/L

2012. nov. 18. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
96%
Ezek szerint te semmit nem tudsz a szcientológusokról.Nem tudod hogy az egész alapja az ember végtelenségig való befolyásolása?Katie Holmes pld azért nem akarja hogy Tom Cruise foglalkozzon a gyerekükkel mert az be akarta vinni a gyereket a szcientológusokhoz.Tom Cruise azt mondta hogy a lánya a szcientológia tulajdona! Fel tudod ezt fogni?A szcientológia nem vallás hanem szekta.Erőszakosak a végtelenségig sok vállalathoz is befészkelték magukat és ők határozzák meg ott hogy mit kell csinálni.Ha elolvasod az "oxfordi" kérdőívüket akkor tudnod kell hogy a végtelenségig be akarnak avatkozni az életedbe.Áltanításokért áltanfolyamokon anyagilag kifosztják az embereket, ez tény! Sokezer embert tettek tönkre.
2012. nov. 18. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
100%
A 4-es vagyok amúgy és 71 éves férfi!
2012. nov. 18. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
41%

Nos ez nem a Jézus tanításán alapszik.

S sok igazság van a fent válaszolók körében.

Nem értem Jézus és a többi keresztény szerint a biblia a mérce,

akkor hogyan egyeztethető össze Jézussal a szcientológia?

sehogy ennyi

2012. nov. 19. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
7%
Én ,mivel katolikus vagyok, ezért kötelességem a Biblia alapján megvizsgálni és rögtön több ponton megbuktak. A vezérelveik pont a hazugság atyjának az elveit követik. Ilyen többek között, hogy magadban bízz, használd fel képességeidet, szerencsédet és magad boldogulása így lesz teljes, tehát taposd agyon a társaidat.
2012. nov. 19. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
88%
Sok országban nem működhetnek vallásként be van tiltva sok helyen ez azért már gyanús nem? Nekem régi tanárom mesélte hogy ő volt egy ilyen kisebb cégnél vagy vállalatnál nem tudom és új cégvezető lett aki szcientológus volt és az alkalmazottakkal kitöltetett ilyen kérdőívet meg elbeszélgetett velük erről és aki egy kicsit is komolytalanul vette vagy megmosolyogta ezt a dolgot el lett küldve azonnal...
2012. nov. 19. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
91%

Egy ismerősöm válás után, 1 gyerekkel lépett be a szcientológiába. (Az anya lemondott a gyerekéről)

A nagyszülők innenntől kezdve nem láthatták a gyereket (akkor volt kb 2-3 éves) valamiféle démonokra hivatkozott az apa. Rengeteg tanfolyamon vett részt a világ különböző részein, addig a gyerek szcienológus felügyelet alatt volt.

Egy jól menő nagyvállalkozása volt különben, nem tudom azóta mi van vele.

2012. nov. 20. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
60%
Nekem azért nem tetszik ez a vallás, mert nagyon agresszív. Mindenhol hirdeti magát mint az egyetlen igaz vallást, és beszippantja az embereket. Sok történetet hallok arról hogy szinte lehetetlen kilépni és teljesen tönkreteszik a híveiket. Szerintem ezek egy szekta jellemzői. 14/L
2012. nov. 20. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!