Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Az ilyen képek láttán ti...

Az ilyen képek láttán ti tényleg azt hiszitek, hogy van isten?

Figyelt kérdés

Én nem értem, hogy ezek tudatában egyes embereknek hogy van pofájuk imádkozni, és bármit is kérni az istenüktől... De azt sem, hogyan hihetnek benne.


[link]


[link]


[link]


[link]


2014. jan. 30. 21:06
1 2 3 4 5 6 7 8
 1/73 anonim ***** válasza:
49%
Az ilyen képek láttán te tényleg azt hiszed, hogy nincs sátán?
2014. jan. 30. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/73 anonim ***** válasza:
17%

Nem, nem hiszem, hanem tudom.


Ők a memnybe kerülnek. Miért is fáj neked ez? Nem az én elméletem, hogy ennyi az élet. Hogy van, akinek szenvedés, másnak meg javakban dúskálás, amiből futná ezeknek a kicsinyeknek a megmentésére, hanem az ateistáké.

2014. jan. 30. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/73 anonim ***** válasza:
2014. jan. 30. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/73 A kérdező kommentje:
Az ateisták látják, hogy van akinek van, és van akinek nincs, ahogy ez logikailag törvényszerű. Nem csak az ateisták feladata adni annak, akinek nincs, de csak ők akik észreveszik. A hívők vállat vonnak, és azzal nyugtatják magukat, hogy ezek úgyis a mennybe kerülnek, közben ha istennek van bármiféle jósága raktáron, azt is maguknak imádkozzák. Nem inkább arról van szó, hogy csak szeretnétek, ha mindez amit mondotok így lenne, ahelyett, hogy tudjátok? Mert én is szeretnék pár dolgot, de attól még nincsenek úgy. Miért kell ezeknek a gyerekeknek akár egy napot is szenvedni, ha van isten? Csak az ő felelőssége, hiszen ő teremtette mindezt és csak ő tehet ellene. De nem tesz. Miért szenvedjenek ennyit ezek a gyerekek az állítólagos örök mennyországért, miért kell átmenniük ezen a fájdalmasan rövid életükön, ami viszont tömény szenvedés? Mit vétettek, hogy szenvedniük kell? Hiszen semmi másért, csak szenvedni jönnek erre a világra.
2014. jan. 30. 21:43
 5/73 anonim ***** válasza:
86%
Ha ilyen képek nem lennének, akkor elgondolkodnék azon, hogy esetleg nem igaz a Biblia. Mégis rossz a kérdés. A valódi kérdés az, hogy hogyan létezik az, hogy 80-90 család zsebében van az egész világ? Hogyan létezik az, hogy ezek a családok, akik megetethetnék ezeket a gyerekeket, nem éreznek indíttatást erre? Hogyan létezik az, hogy a nagyvilág politikusai politikai érdekekből hagynak éhen halni milliókat, noha dönthetnének a javukra is? Hogyan létezik, hogy ilyen képeket látva tömegek készek arra, hogy azonnal az öklüket rázzák Isten felé, ők maguk azonban a kisujjukat sem mozdítják meg az érdekükben? Úgy gondolom, bölcsebb lenne tükörbe néznie mindenkinek, mielőtt elkezd vádaskodni, ehhez azonban őszinteségre és alázatra volna szükség, ezért a könnyebb utat választják. Nem kerül semmibe. Az ember csak kinyitja a száját és nyomja a sódert.
2014. jan. 30. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/73 anonim ***** válasza:
65%
Hát persze, a jó öreg sátán. Aki egyben erősebb és gyengébb Istennél, hát nem fantasztikus!
2014. jan. 30. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/73 anonim ***** válasza:

"hogy azonnal az öklüket rázzák Isten felé"


Aki nem hisz Istenben, az az öklét sem rázza felé. A kérdésben ugye eredetileg az volt, hogy ezek után (legalábbis az én értelmezésem szerint) hogyan képes bárki is hinni benne.

Aztán már valami egészen más következett.

A lényeg, se Isten, se Sátán, se a csillámpónik nem okolhatók ezért. Ezt az emberek művelik.

Meg ha vannak is ezek az agymenések, tökmindegy, mert mindenki a pokolba kerül, akár volt a vasárnapi misén, akár nem. (Pontosan azért, amit leírt az előttem válaszoló.)

2014. jan. 30. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/73 anonim ***** válasza:
*akkor az előttem előtti :D
2014. jan. 30. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/73 anonim ***** válasza:
37%
Te most tényleg a hívőkre haragszol? :O
2014. jan. 30. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/73 anonim ***** válasza:
58%
Nem a Higgs-bozonra kellene szórni a pénzt.
2014. jan. 30. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!