Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Keresztények, miért hiszitek...

Zsizsik666 kérdése:

Keresztények, miért hiszitek azt, hogy a Sátána hívőknek ad valamit? S utána meg az életükre tör?

Figyelt kérdés

Pl.: gazdagságot, sikert, szépséget. Mert én még nem láttam, hogy valaki ült volna, pl. egy sátánista, vagy egy régi természeti istenekben hívő, és az ölébe pénz potyogott volna. Vagy hogy hirtelen sikeres lett, de nem tett érte semmit. Vagy, a szépség kérdése, senki nem lesz hirtelen szép, sőt, sok idő elteltével sem. Nincs olyan, hogy elmegyen a sátánpiacra, és új, szebb fejet vesz ott.

Aztán, sem a Sátán, sem Lucifer, sem Baron Samedi, sem Ódin nem jön el, hogy "na ide az életeddel!"

Max. az hal meg, aki részegen balesetet szenved, vagy túladagolja magát, de itt sem Luci meg a sátán adják a kezébe a cuccot, a piát, ez minden vallásban így van, hogy mindenki maga tehet a haláláról.

Akkor ezt hogy is gondoljátok???


2012. nov. 16. 22:37
1 2 3 4
 1/35 anonim ***** válasza:
47%
A kérdés rosszul van megfogalmazva és nem szerepel mögötte ismeret
2012. nov. 16. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/35 anonim ***** válasza:

ó, ha csak az életet kérné. de a lelket akarja. és előre kéri.

u.i.

legalábbis nálam így volt.

2012. nov. 16. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/35 anonim ***** válasza:
88%

Még sem írom le neked, amit szerettem volna írni, mert azzal megbántottam volna a pogány, monoteista és politeista testvéreinket.

A lényeg, hogy te azért nem érted az egész dolgot Zsizsik, mert te teljesen mást nevezel Sátánnak, mint a keresztények (csak azok a kis buta eridusok mindent összekevertek).

Ha a kereszténységben szereplő sátánt valaki szereti, az vagy nem ismeri a kereszténységet vagy valamilyen problémája van. Tehát az illető általában inkább közveszélyes és nem önveszélyes szokott lenni. A kettő együtt pedig elég gyakran.

A kereszténység szempontjából a te isteneid egyáltalán nem léteznek és soha sem léteztek, tehát ártalmatlanok. Jóllehet páran gonosz démonokkal azonosítják őket, akik istennek adták ki magukat vagy néhanyak szerint azért lettek kitalálva, hogy eltérítsék az embereket a kereszténységtől. Bár nem mindegyik vallás ilyen. Van amelyik csak hiszékenységből alakult vagy az emberek irányításának érdekében. Az igazság kutatásával és sok-sok gondolkodással talán rájön az ember, hogy mi igaz és mi nem. Minden esetre amelyik vallás a gyűlöletet támogatja, az önkontrollt lenézi és az egót teszi középpontba, valamint nem toleráns, zavaros és semmit mondó, azt ne várd, hogy sokan szeretni fogják. A spirituális sátánizmus még mitológiának is rossz. És nem a meditációk, jógák miatt. Hanem túl sok ember ellenes és káros mocsok van benne, ami egész biztos, hogy nem vezet jó útra.

Ha megnézed a viselkedését néhány ilyen emberkének, te is láthatod, hogy csak sértődött, babonás kis gyerekek vagy drogosok. Tisztelet a kivételnek.

Szerintem a Hinduk sem hisznek Sátánban és még nagyon sokan.

Szóval a lényeg az, hogy mi csak a keresztény Istenben hiszünk. Én pedig elfogadok minden más vallást, ami nem káros. Elismerem, hogy más vallásokban is található sok igazság. Pl. buddhizmus, amit te nagyon utálsz vagy Gandhi egy nagyon nagy ember volt és sok mindenben egyetértek vele stb...


De azért, mert a spirituális sátánisták összehoztak egy zagyva tündér mesét amiben az egyik hős a sátán nevet kapta, attól mi még nem vagyunk szemetek, akik állandóan őket támadják.

Nem csak mi nem fogadjuk el ezt a kitalált alakot.


Jó éjszakát!

2012. nov. 16. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/35 anonim ***** válasza:

Még egy kérdés...

Mi értelme van az Isteneknek?

Egynek van csak értelme (ha van), aki teremtette a világot, ami magától csak úgy nem lesz és nem marad fenn. Neki nincs neme, nem emberi és minden felett áll.

A többi Istennek mi haszna lenne?

Persze lehet imádni istenként a természetet is vagy a különböző erőket.

De beláthatjuk, hogy természetből egy van. Ha az erőket pedig külön veszed, nem hiszem, hogy van személyiségük és emberiek. Például a mágneses energia nem fog megharagudni rám meg hasonlók.

2012. nov. 16. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/35 A kérdező kommentje:

1: ezt miért mondod???

Nem a bibliátok teológiai és tudományos háttere érdekel most, hanem a ti véleményetek!

Minek rakjak hozzá tudományos sz@rokat, ha az emberek, a hívők véleménye érdekel?????????

2012. nov. 16. 23:50
 6/35 A kérdező kommentje:
2: megjelent a sátán, eléd állt, és kérte a lelked? Nem egyszerűbb lett volna neki, ha befogja a pofáját, nem kér semmit és szépen lassan elkárhozol?
2012. nov. 16. 23:51
 7/35 A kérdező kommentje:

3 ez borzasztó!

Nem a spirituális sátánizmusról kértem kiselőadást, honnan a f...ból veszed, hogy én az vagyok? Pogány vagyok, s a kérdésemre sem válaszoltál.


"A kereszténység szempontjából a te isteneid egyáltalán nem léteznek és soha sem léteztek, tehát ártalmatlanok. " Megint nem értem, mikor Baálnak áldoztak, és volt az aranyborjús balhé a két isten között, az létezett nyilván, akkor hogyne léteznének az én isteneim, ha meg is van tiltva hogy ne imádjuk őket a 10 parancsolatban? :O

Ti egyre kevésbé tudtok értelmes választ írni.

2012. nov. 16. 23:55
 8/35 anonim ***** válasza:

Miért rosszab egy igazságos, szerető, bölcs teremtő mondjuk néhány paráznánál, akiknek mi is a funkciójuk? Mire jók, miért többek, hogy alakultak ki?


Vannak vallások, akik pl. kineveznek ilyen isteneket, hogy tudás istene, szeretet istene. Na azok még normálisak, ha nem csinálnak belőlük embereket. Mert azok belső tulajdonságokra koncentrálnak.

De kihez jó tartozni?

A szeretethez, igazsághoz, tudáshoz, bölcsességhez, vagy mondjuk a gyűlölet, bosszú, irigység, hazugság istenéhez?

Az utóbbi nálunk a sátán, csak nem kap isteni szerepet.

2012. nov. 16. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/35 A kérdező kommentje:

4: nem kell ezt értened, én veled ellentétben nem téríteni jöttem ide, neked nincs értelme, elfogadom és egyben le is sz@rom, én meg hagy tudjam már, minek mi értelme.

Azt csinálsz amit akarsz, írj ki kérdést erről a pogányokhoz, ide most a saját kérdésemre várnék választ.

DE TI KERESZTÉNYEK, HA NEM TUDTOK VALAMIRE VÁLASZOLNI, EGYBŐL TERELITEK A TÉMÁT. NEM VAGYOK HÜLYE, LÁTOM ÁM!

(nem kiabálás, hanem kiemelés)

Szóval ne tereljétek a szót, nem fogok "megtérni", ez egy egyszerű kérdés hozzátok.

2012. nov. 16. 23:59
 10/35 A kérdező kommentje:

8: nem apogány vallásomat szeretném most veletek megbeszélni, írj ki kérdést ezzel kapcsolatban, ha akarsz, s oda majd talán válaszolok, ha van valami megosztanivalóm ezzel kapcs., másra várok most választ!!!!

Ne legyetek már ennyire fogyatékosok, széttrollkodjátok a kérdést!

2012. nov. 17. 00:02
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!