Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Hívők, vallásos emberek...

Hívők, vallásos emberek véleménye erről?

Figyelt kérdés
Ti mit gondoltok arról a kérdésről, hogy amikor emberek százai, ezrei, vagy százezrei halnak meg tömegkatasztrófákban, tájfunok, hurrikánok, söpörnek végig országokon, olyankor Isten hol van, és mit csinál? Gondolom Isten igazságos, és következetes, hiszen ő tökéletes, akkor ennek a sok szörnyűségnek mi az oka? Férre értés ne essék, én mindig is tiszteletben tartottam azt ha valaki hisz, addig amíg ő is tiszteletben tartja, hogy én nem hiszek ebben, de ettől függetlenül nagyon szeretném megérteni, hogy ti hogy dolgozzátok fel ezeket, a kérdésem pedig minden rosszándéktól mentes)

2014. febr. 5. 15:05
1 2 3
 1/21 anonim válasza:
38%
Az az igazság hogy nem vagyok hívő, és nem hiszek felsőbb hatalomba. De szerintem ez azért van mert tömegkatasztrófa, ez még nem is oyan hogy valaki részeg és ő neki semmi baja nincs de ő 2 3 embert megölt... igazságtalan ez is lehet ilyen. ilyenkor merül fel a kérdés hogy hol van isten ilyenkor? (én rájöttem hogy sehol) Nincs igazság a világba ott basz ki veled ahol tud.
2014. febr. 5. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 Szeressük egymást ***** válasza:
19%

"akkor ennek a sok szörnyűségnek mi az oka?"


Az hogy ennek a világnak a hazugság atyja lett a főnöke.

2014. febr. 5. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
74%
Hát igen, ez az a kérdés, amire én még egyetlen hívőtől sem kaptam elfogadható választ: a természeti rossz problémája. Tájfunok, földrengések, meteorbecsapódások, cunamik, miegymás. Jó és rossz, vallásos és ateista, csecsemő és aggastyán, keresztény, Jehovás, muszlim, zsidó, hindu együtt pusztul ilyenkor. Úgylátszik egyikük Istene sem akar ilyenkor beavatkozni a hívei életéért, pedig a mesekönyveik szerint korábban mindenféle csip-csup ügyben számtalanszor beavatkozott már. Ilyenkor még a szokásos "szabad akarat"-ra hivatkozás sem működik, mert az értemetlen halálból senki sem tanul semmit, aki már meghalt abból nem lesz jobb ember, ráadásul az ártatlan, oktalan állatok is szenvednek, pusztulnak ilyenkor.
2014. febr. 5. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
57%
Köszi Jehova, hogy rászabadítottad a világra a "hazugság atyját" és nem csak azt engeded meg neki, hogy próbára tegye az emberek hitét, hanem azt is, hogy halomra gyilkolja őket. Te olyan JÓ vagy!!!!
2014. febr. 5. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
37%

Szia!


Amit mondasz, nem újdonság, Jézus Krisztus az élete folyamán beszélt a természeti katasztrófákról (Mát 24,7/b; Luk 21,25), mint a jövőben bekövetkező eseményekről. Ennek a sok szörnyűségnek pedig az az oka, hogy az emberiség nagyrésze elutasította Istent, és úgy döntött, hogy a saját útján akar járni, nem pedig Istennel. Az Úr tiszteletben tartja mindenkinek a döntését, és megengedi a Megváltó nélküli élet kövekezményét. Az ugyanis egy törvényszerűség, hogy ahonnan a mennyei erők visszavonulnak, ott átveszik a helyet a sátáni hatalmak, így ezeknek a katasztrófáknak is a hátterében Sátán áll. Isten azonban az övéivel van, így azoknak, akik Hozzá ragaszkodnak csak olyan dolgot enged meg az életében, amely a javukra válik, és képes arra, hogy kimenekítse őket a szorult helyzetből.

2014. febr. 5. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
A válaszok ott vannak a Bibliában csak utána kell nézni. Nemsokára már a múlté lesz az egész.
2014. febr. 5. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:

Az én válaszom erre mindig az, hogy ha van Isten (én mélyen hiszek benne), akkor van menny, ahol a jó embereknek, akik meghalnak, már jó. Ugyanakkor a kérdésed azért nem releváns, mert nemcsak ők halnak meg, hanem mindenki, így kiemelni egy-egy halálesetet nem igazságos. Mert miért ér egy öregnek a halála a te szemedben kevesebbet?

Én viszont az abortusz áldozataival nem tudok mit kezdeni, akik aztán tényleg nem tehettek semmiről, pusztán a rossz döntés miatt fogantak meg és lettek emberré, akiket aztán megölnek, mert még tehetetlenek és láthatatlanok. Látod, a hívők sek tudják mindenre a választ...

2014. febr. 5. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 sandor76 ***** válasza:
60%

Ha betartottak volna az emberek,kezdve az elsovel,azt amit isten mondott,akkor most nem lennenek ezek a katasztrofak.

A mostaniak pedig hamarosan meg fognak szunni.

Nagyban hozzajarul az emberek tokeletlensege ezekhez a most es akar regen is megtorteno katasztrofakhoz.

pl;A penzert mindent,gyarak,gepek,eromuvek,autok,es meg sok mas is szennyezi a foldet,csoda ,hogy meg idaig is fennmaradt.

Tudod ezt a tudosok is megmondtak.

De isten mar az ember bunbeesese utan nem sokkal kijelentette ezeket a szornyusegeket,es nem bunteteskent,hanem a tokeletlen emberi hajlam kovetkezmenyekent.

Megesszuk amit foztunk.

Isten viszont nem fogja ezt hagyni,hogy teljesen elpusztuljon a fold,se vele az emberek,bar sokan Bibliai ismeret hianyaban,pont Ot vadoljak.

Megigerte,hogy mindent ujja tesz.

Ezt minden hivo,es nem hivo szomoruan es fajdalmasan dolgozza fel,ha eggyaltalan lehetseges.

Akik viszont ismerik a Biblia igeretet,vigaszt merithetnek belole,bar ehhez pontosan erteni kell,nem csak felszinesen.

2014. febr. 5. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 lőrinc3 ***** válasza:
55%
Tisztelem a kérdésedet,mert akár hogy próbálom érteni,csak azt tudom le következtetni belőle hogy mélyen bántanak ezek,az úgy nevezet természeti katasztrófák,ami tényleg nagyon sok ártatlan embert megöl.De nekem még mindig az a véleményem erről,hogy mi emberek vagyunk valóban a ludasok ebben.Nagyon sok olyan dolog történik meg a világban amire tényleg nem is volna szükség,de a pénzért mindenre képes az ember.és ezt az Ördög nagyon jól tudja és okosan ki használva Isten ellen fordít minket.Pedig az emberi kapzsiság és,az Ördög alantonos,fondorlatos mesterkedései kell hozzá.Amikor az éden kertben megtörtént a bűnbe esés senki nem mert te magára vállalni,hogy ki volt a ludas,e helyet egymásra fogták a szörnyű hibát,ma ha Isten ezt a kérdést feltenné ugyan így az Ördögnek,ja persze meg az emberiségnek,szerinted ki vállalná.Meg kell,hogy értsd Isten szeret minden embert a földön csak a gonosz az aki mindent elront és pont így fordít el minket tőle, hogy meg bújik semmit nem vállal fel és sunyi alattomos módon öl.Ne higgy neki,hanem bízz Istenben.
2014. febr. 5. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
47%

Hogy miért kellett lenullázni azt aki leírta az igazat?


Na mindegy.

Tudod kedves kérdező, sokszor több ezerszer feltették már ezt a kérdést itt ezen az oldalon is.


s minden alkalommal leírták, leírtuk az okot.


Tudod azért vannak törvények amiket illene betartani, és vannak a törvényeknek jogi következményei, amit learatnak azok akik megszegték.


Ahogy valaki leírta, a jogokat törvényeket a Teremtő hozta létre, és nem csak betartatja, hanem maga is betartja azokat.

S azt ne felejtsd el, hogy neki is vannak jogai, még ha minden hatalom a kezében van is.

Sajnos az ember azt előszeretettel hangsúlyozza, hogy milyen jogon teszi ezt Isten?

De megállt már valaki egyszer és megkérdezte e valaha, hogy Isten jogait miért rúgják fel az emberek?


Mert az embernek semmi joga nincs ezt tenni, hiszen Isten adott élelmet, otthont napsütést, esőt, stb, ami az éleben tartásra szükség van.

S cserébe mit csinált az ember?

Szembe köpte a teremtőjét, és azt mondta:

"Nem kellesz"

S a lázadó angyal aki Isten uralmát megkérdőjelezte, és a nevét is bemocskolta, na e mellé álltak az emberek, mert Ő "totálszabadságot" ígért az embereknek.

Ezt a szabadságot megkapták az emberek.


Most akkor ki a hibás, ki az aki igazságtalan?

Ha az ember felismerné ezt, és vissza adná az uralmat Istennek akkor változna a helyzet, De az ember nem fog ilyet tenni, mert ahhoz túl büszke(tisztelet a kivételnek) hogy beismerje, hogy nem korlátlan hatalommal rendelkezik, és nem tud mindent megoldani.


Ehhez viszont hatalmas alázat szükséges, de az kihalt az emberek nagy részéből.

2014. febr. 5. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!