Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Keresztények! Miből gondoljáto...

Keresztények! Miből gondoljátok, hogy a ti istenetek a valódi, és nem a hindu istenek?

Figyelt kérdés

2014. febr. 7. 18:27
1 2 3 4
 21/32 anonim ***** válasza:
Tévedsz utolsó. Isten az embrben hisz.
2014. febr. 12. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/32 anonim ***** válasza:
89%
pár száz év mulva elér olyan szintre a tudomány hogy megszünik a kereszténység. csak még tulságosan tudatlanok vagyunk. azért hisz az emberek többségbe ilyen badarságokba. kár hogy már nem élem meg.
2014. febr. 12. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/32 anonim ***** válasza:

Kedves 22-es.


Ha valóban igazad van, az akkor sem pár száz év múlva fog bekövetkezni, hanem több ezer, vagy esetleg több száz ezer év múlva.


Mi emberek még nagyon kicsik, és fiatalok vagyunk a világmindenséghez képest.


Tételezzük fel, hogy igazad van, és az egész vallás egy nagy hókuszpókusz.

Ha ez így is lenne, (amit kétlek) akkor szerinted mi lenne velünk emberekkel, ha úgy gondolnánk hogy mi vagyunk a leghatalmasabbak, nemkellenek erkölcsi korlátok hisz bármit megtehetünk, hisz a magunk urai vagyunk.


Segítek neked a válaszban.

Még mindig kőbunkóval ölnénk egymást, a saját ivadékainkal közösülnénk, ha megéhezünk akkor szívfájdalom nélkül fejbevernénk fajtársunkat, és megennénk. Hiszen mi tartana vissza?


Ha pedig mégiscsak a fejlődés útjára lépnénk, akkor úgy szórnánk egymásra az atombombákat meg a nemtudom hogy miket, mint a mikulás a szaloncukrot.


Ezen szerintem érdemes elgondolkozni.

Egy pap soha nemfogja neked aztmondani, hogy öld meg a szomszédodat. Az állam már nem egyszer mondta ezt a népnek, és az ateista államok a legbrutálisabbak.

(Lásd Szovjetunió, Észak-Kórea, és a többi.)

2014. febr. 13. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/32 anonim ***** válasza:

# 23/23 Időpont ma 18:01


Biztos én vagyok a naiv idealista, de ezt máshogyan is meg lehet közelíteni. Az, hogy mi állunk annak a bizonyos létrának a tetején nem azt jelentheti, hogy mi vagyunk az ura mindennek és önző módon elvehetünk mindent. Ellenkezőleg. Felelősséggel tartozunk magunkért, a környezetünkért és a utánunk következő generációkért is. Sok emberben ott van az igény az erkölcsre és magas szintű kultúrára és ehhez nincs szükségük semmilyen istenhitre. Persze az már tény, hogy ehhez fel kellene még nőnie az emberiségnek.

2014. febr. 13. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/32 anonim ***** válasza:
anélkül is vannak erkölcseim hogy hinnék bármi álszent szarságba
2014. febr. 14. 00:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/32 anonim ***** válasza:
najó csak most olvastam végig azt a hosszu válaszod..az előbb el akadtam az erkölcsöknél.. de ennek fényébe szeretném hozzá tenni hogy: te hülye vagy? teljesen?
2014. febr. 14. 00:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/32 anonim ***** válasza:

26-os.

Ha Te ennyire okos vagy, akkor légyszíves magyarázd el nekem, hogy mi alapján írták a törvénykönyveket az emberek. Minek vetik alá magukat?


Elárulom neked, mert magadtól soha nem jönnél rá!


A földi törvények mind Isten törvényein alapulnak, és ezt nem én találtam ki, hanem ezt tanítják az iskolában.


Persze gondolom Te ezt is jobban tudod.

2014. febr. 14. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/32 anonim válasza:

[link]

A linkben leírtakat még annyival egészítem ki. A Biblia Istene az egyedüli, akinél nem tudod kiérdemelni a szeretetét, a kegyelmét cselekedetekkel. Ő elébe megy ennek, nem tehetsz érte semmit. Úgy ahogy vagy mindenét odaadta neked, hogy életed legyen és élni tudj az Ő szeretetéből, áldozatából, lelkével, erejével. Egyedül Ő az, aki legyőzte a bűnt és a halált. Ezért Ő az egyedüli, aki szabadulást tud adni és gyógyulást a legnagyobb mélységből is. "Én vagyok az út az igazság és az élet." "Azért jöttem, hogy életük legyen, sőt bőségben (értsd. tartalmas) éljenek". Olvasd el pl. Márk evangéliumát, hogy megismerd a Jézus történeteket. Ezekben van a lényeg. Isten emberré lett Jézusban és általa mutatta meg magát.

A többi, emberi kitalált isten-nek nevezett dolog sosem áldozta fel magát érted. Sose közelített Feléd feltétel nélküli szeretettel és sorolhatnám.

Sok keresztyén egyház van, ami olyan elvárást és megfelelést támaszt, ami nem egyezik az Isten-képpel, csak saját szabályaik. Kívánom, hogy egy olyan közösségre találj, ahol az Isten szeretetének, irgalmának és tiszta igéjének üzenetét hallod, tapasztalod.

2014. febr. 18. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/32 ttrezi ***** válasza:
Nem gondolunk ilyet.
2014. febr. 18. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/32 anonim ***** válasza:
27-es. köszönöm. te tényleg igazán nagy kretén vagy.
2014. febr. 21. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!