Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Ateisták! Miért hivatkoztok...

Ateisták! Miért hivatkoztok következetlen módon Szókratészre és Platónra úgy, mint racionalista (antibibliai) filozófusokra?

Figyelt kérdés
Előbbiről köztudott, hogy nem volt istentagadó, utóbbi pedig hitt a testtől független lélekben, amely egy másik (nem anyagi) világ lakója...
2014. febr. 9. 09:44
1 2 3
 1/30 A kérdező kommentje:
*mint racionalista (antibibliai) filozófusok
2014. febr. 9. 10:00
 2/30 anonim ***** válasza:
100%
Én ugyan ateistának tartom magam, de még SOHA nem hivatkoztam Szokratészre - és igazán nem is tudom, miért kellene?
2014. febr. 9. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/30 anonim ***** válasza:
100%
Nem hivatkozok senkire. Egyszerűen csak nem hiszem el, hogy léteznek istenek. Ennyi.
2014. febr. 9. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/30 anonim ***** válasza:
Mit jelent az "antibibliai" kifejezés? Ezt még sosem hallottam...
2014. febr. 9. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/30 A kérdező kommentje:

1-esnek:


Elnézést, akinek nem inge, ne vegye magára…


2-esnek:


antibibliai = „nagyon-nagyon” ateista, az ateistánál is ateistább

2014. febr. 9. 10:29
 6/30 anonim ***** válasza:
Értem. Akkor az a kérdésem, hogy mi köze Platónnak és a lélekvándorlásos világnézetének a Bibliához?
2014. febr. 9. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/30 A kérdező kommentje:

Bocsánat, az első válaszok a 2-esnek és a 4-esnek szóltak...


Kedves 6-os!


Csupáncsak annyi közük van egymáshoz, hogy az ateisták kapásból elutasítják mindkettőt... Tehát ily módon ők kapcsolják össze a lélekvándorlásos világnézetet a Bibliával...

2014. febr. 9. 10:44
 8/30 anonim ***** válasza:
49%

Valóban nem hiszik az ateisták, hogy bármiféle ilyen dolog létezne, mint isten vagy lélekvándorlás. De pont ezért nem is kapcsolhatnak és kapcsolnak össze olyan dolgokat, amelyek szerintük nem is léteznek. Az elég paradox hozzáállás lenne...


Ezt Te kapcsolod össze, nem ők. Amint látod, az ateisták (legalábbis azok, akik eddig válaszoltak) nem hivatkoznak Szókratészra, sem Platónra. Szóval a kérdésed vagy egy magát ateistának nevező, de nem ateista nézeteket valló egyénről történő általánosítás terméke, vagy csak simán provokáció.

2014. febr. 9. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/30 anonim ***** válasza:

Sem én, sem a környezetemben senki, soha nem hivatkozott a két valóban nagyszerű filozófusra.

Bizonyára mások is így vannak ezzel. Természetesen nem óhajtom semmiképpen lebecsülni őket. Azt hiszem nem vettél néhány dolgot figyelembe.

Talán vess egy pillantást erre:

[link]

Amint látod, számos filozófus létezett és az ókorban élők jelentőségét lényegében az adja, hogy az alapokat ők tették le, de beláthatod, hogy azóta lényegesen megváltozott a világ, a modern filozófiai irányzatok jobban aktuálisak.

Az "antibibliai" szó elsőre elég ostobán hangzott, de jobban belegondolva, Szókratész és Platón éles eszükre és logikai elemzőképességükre támaszkodva valószínűleg ízekre szedték volna a Bibliát, így ebből a szempontból lehetséges, hogy van a kifejezésnek értelme.

Az kissé meglepett, hogy a "racionális" szó szinonimájára az "antibibliai" -t választottad, de megnyugszom benne, rendben, nem akarok kötözködni, tehát elfogadom a véleményed, hogy szerinted a Biblia irracionális.

2014. febr. 9. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/30 fairi1 ***** válasza:
70%

Ha nem tűnt volna fel mikor rájuk hivatkoznak akkor történik mikor a Biblia gondolatok eredetiségét cáfolják.

Sokkal nagyobb eredményeket értek el,mint a zsidók, de mivel könyveiket nem isten igéjeként reklámozzák így kevesen tudnak róluk.

Jézus állítólagos születése előtt is feltűntek hasonló gondolatok (ők bizonyítják), amik emberektől származnak.Ezek sokáig feledésbe maradtak, mert pogány volt.


Bart Ehrman híres bibiakutató csinált nagy összehasonlítás, hogy mekkora mértékű a Biblia hamisítása, és elég megdöbbentő eredményeket talált.

Pl a leghíresebb történetek egyike a házasságtörő asszony, simán utólag tették bele,késői iratokba jelenik meg csak.


Nikodémus -Jézus párbeszéde is szinte biztos utólag került bele, és sose történhetett meg

2014. febr. 9. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!