Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Iszlámok, Muzulmánok miért...

Iszlámok, Muzulmánok miért igaz a Korán? Csak azért mert a Bibliát hamisnak tituláltátok? És mi van a Tórával miért nem egyezik azzal sem?

Figyelt kérdés

Az Iszlámok szerint hamis a Biblia akkor miért nem egyezik a Tórával sem?


Nem tudom el képzelni mi értelem lenne a korának?

Hadd vezessem le a szerinte miért hamis a Korán.

És várom a Muszlimoktól,Iszlámoktól,hogy szerintük miért hamis a Biblia?


Úgy gondolom,hogy az Ó szövetségben folyamatosan Jelen van és Hangsúlyozva van a véres áldozat bűn lemosása,áthelyezése egy állatra végig Ábrahámtól-Jézusig.

Jézusra ezt mondta Keresztelő János íme az Isten báránya.

Jézus ezt mondta magáról ,hogy neki szükséges meghalnia bűnöknek bocsánatára és harmadnapon feltámadni.

Így teljesen logikus,hogy Jézus az egyetlen út Istenhez.

Jézus így válaszolt: "Én vagyok az út, az igazság és az élet senki sem mehet az Atyához, csakis énáltalam.

ApCsel 4,12 és nincsen üdvösség senki másban, mert nem is adatott az embereknek az ég alatt más név, amely által üdvözülhetnénk.

A másik Jézus nem férfi indulatából született mint a Világon Mindenki még Mohamed is.Jézus szűztől fogant.Nem mellesleg ezt a Korán sem tagadja.A korán azt is mondja aki a Jézusé az Istené is!


Bizonyíték: http://www.youtube.com/watch?v=ETx7efSe5qs


Ó és még egy Mohamed írta a kegyelmes korán Mohamed kegyelemről prédikált,de amikor elé vittek egy terhes paráznát megölelte azt gyermek születése után.

Jézus is a kegyelemről prédikált és elé is hoztak kétszer is egymás után egy parázna nőt mind a kétszer elengedte és nem vádolta csak annyit mondott neki :menj és ne vétkezz!

A kettő közül melyik a kegyelem?

Ha ugyan az az Isten aki Jézuson Keresztül el engedett egy paráznát mondván ne vétkezz.Akkor később Mohameden keresztül ugyan az a bűn halált érdemel?


2014. febr. 9. 21:03
1 2 3 4
 1/31 anonim ***** válasza:
67%

Iszlamok :) ilyen nincs! Muszlimok vannak!


"Úgy gondolom,hogy az Ó szövetségben folyamatosan Jelen van és Hangsúlyozva van a véres áldozat bűn lemosása,áthelyezése egy állatra végig Ábrahámtól-Jézusig.

Jézusra ezt mondta Keresztelő János íme az Isten báránya.

Jézus ezt mondta magáról ,hogy neki szükséges meghalnia bűnöknek bocsánatára és harmadnapon feltámadni.

Így teljesen logikus,hogy Jézus az egyetlen út Istenhez.

Jézus így válaszolt: "Én vagyok az út, az igazság és az élet senki sem mehet az Atyához, csakis énáltalam.

ApCsel 4,12 és nincsen üdvösség senki másban, mert nem is adatott az embereknek az ég alatt más név, amely által üdvözülhetnénk.

A másik Jézus nem férfi indulatából született mint a Világon Mindenki még Mohamed is.Jézus szűztől fogant.Nem mellesleg ezt a Korán sem tagadja.A korán azt is mondja aki a Jézusé az Istené is! "


Ennel ertelmesebb levezetest nem talaltal? Szerinted ebböl meg lehet erteni, hogy szerinted miert nem igaz a Koran???

Ne nevettesd ki magad.

Egy youtube-os videora mondod hogy bizonyitek????


Annyi marhasagot hordasz itt össze, hogy az mar faj.

Hany eves vagy, 12?

2014. febr. 9. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/31 A kérdező kommentje:

A Biblia nem marhaság csak abból idéztem!

És mi alapján igaz a korán ?

2014. febr. 9. 21:53
 3/31 anonim ***** válasza:
És mi alapján igaz a biblia?
2014. febr. 10. 00:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/31 A kérdező kommentje:

Én kérdeztem előbb.Ha elolvastad volna amit fenn írtam tudnád.

Lehet gyerekesnek tartod a válaszaimat de az igazság mindig egyszerű!A válaszom: Jézus!


Jézus így válaszolt: "Én vagyok az út, az IGAZSÁG és az élet senki sem mehet az Atyához, csakis énáltalam.

2014. febr. 10. 01:12
 5/31 anonim ***** válasza:
61%
Vagy én általam is mehet például. Vagy az számít, hogy ő mondta előbb?:)
2014. febr. 10. 01:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/31 anonim ***** válasza:
67%
Jól van nya, megyek inkább aludni:)
2014. febr. 10. 01:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/31 A kérdező kommentje:
Miért is vagyok szánalmas?
2014. febr. 10. 10:00
 8/31 anonim ***** válasza:
59%

Azert nem tudom elfigadni a Bibliat, mert nincs egy eredeti, csak forditasok, atirasok, nincs meg az sem eldontve, hogy akkor hany konyvbol all, ezzel szemben a Koran egy betut sem valtozott az elmult 1400 evben. A tortenet a parazna norol, egy kicsit mashogy volt, olvass utana, megegyszer. A keresztenyek a szent-haromsagban hisznek ami sehol nem szerepel a Bibliaban, a keresztelesen es urvacsoran kivul osszes szertartasukat maguk talaltak ki Jezus (saw) utan, ez a vallas nekem nem hiteles, arrol nem is beszelve, hogy az O szovetseg is szamtalan helyen hangsúlyozza, hogy csak egy Isten van.

Egyebkent hany eves vagy?

2014. febr. 10. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/31 anonim ***** válasza:
63%
Biszmilláh, ar Rahmán ar Rahim!
2014. febr. 10. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/31 A kérdező kommentje:

Bűn zsoldja a halál!


Ez uralkodik a világon is mert mindenki meghal.

Ádám és Éva vétkezett és az ő büntetésük is a halál volt.

Azért fontos mert ha nem is hiszed el a Biblia hitelességét a zsidó kultúrában igen is nagyon fontos volt az áldozat a bűnök bocsánatára.

A bűn zsoldja a halál és ezért küldte el Isten Jézust ,hogy az egész világnak a bűnét ő hordozza magára vegye és az ő vére által bűnbocsánatot nyerjen az aki őt elfogadja.

Hiába imádkoztok napi ötször ha bűnösök vagytok és a bűn zsoldja a hálál.

2014. febr. 10. 12:20
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!