Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » A muzulmánok honnan tudják...

A muzulmánok honnan tudják mindig, hogy merre van Mekka? Vagy honnan tudják meg?

Figyelt kérdés
Mert ugye ők Mekka irányába fordulva mondják el az imáikat. De mindig tudják merre van? :D
2010. febr. 23. 14:14
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
Nem nem tudják mindig. Van valami építmény, annak az irányába kellene nézni imádkozás közben, de nem is olyan rég kiderült, hogy a legtöbb mecset közel sem úgy van felépítve, hogy arra nézzen.
2010. febr. 23. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:

Én azt hallottam, persze lehet, hogy nem igaz, hogy nem kimondottan Mekka irányába imádkoznak.

Az égtáj a lényeg, kelet felé kell fordulniuk.

Mondom, lehet nem jól tudom.

2010. febr. 23. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
0%
ez nem napimádat?
2010. febr. 23. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%
Az, hogy kelet felé kell fordulni, az egy tévhit. Gondolom az amcsiktól származik, mert csak ennyit tudtak megjegyezni, de ha például Japánba megy egy muszlim, akkor az ellenkező irányba térdel. Amúgy lehet, hogy az is elég nekik néha, hogy ha a megfelelő égtájat belövik, nem tudom, hogy ez az irány dolog mennyire jelentős.
2010. febr. 23. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eddigi válaszokat, és várom a továbbiakat is! :)
2010. febr. 23. 16:32
 6/15 anonim ***** válasza:

Rossz irányba imádkoztak a mekkaiak!


[link]

2010. febr. 23. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
49%

"Az, hogy kelet felé kell fordulni, az egy tévhit." Ez miért lenne tévhit. A középkorban biztos, hogy így imádkoztak a Magyarországi törökök, sőt így is temetkeztek, van róla leírás. Mondjuk akkoriban még némileg hiányosabb volt az emberiség földrajztudása.

Szerintem most is tudhatják merre van Mekka, csak iránytű, meg némi térképészeti ismeret kell hozzá. :)

2010. febr. 23. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%
A nálunk "vendégeskedő" törököktől merre volt Mekka? Csak nem keletre? (Persze csak viszonylag, mert GPS híján aligha tudhatták a pontos irányt.) De ha teszem azt Indiába mentek volna, merre imádkoztak volna?
2010. febr. 24. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
Nálam egyszer volt egy arab gyerek. Kapásból tudta, merre van Mekka, zárt szobában voltunk. Semmilyen iránytű nem volt nála. Máig érdekelne, hogy csinálta :D
2010. febr. 24. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim válasza:
100%
a nap iranyat nezzik.Amerre kell a nap abba az iranyba imadkoznak!A ferjem legalabbis igy magyarazta nekem.O muzulman!
2011. ápr. 22. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!