Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » A vallásosak szerint Isten...

A vallásosak szerint Isten miért van?

Figyelt kérdés
A kérdés roppant egyszerű, mégsem tudja senki meghatározni. Vagy mégis? Kíváncsian várom...

2014. febr. 11. 20:55
1 2 3 4
 1/37 anonim ***** válasza:
100%

Még a teremtés oka sincs tisztázva, csak elméletek vannak rá, Isten létének miértje már jóval meghaladja a mi képességeinket, fogalmaink sem lehetnek rá. Mintha azt mondaná magáról, hogy ő az alfa és az omega, tehát az ok és az okozat egyben. Emberi nyelven még talán ez áll a legközelebb az igazsághoz.

Igazából nem tudom, de szeretném látni a többi választ. :) Én a magam erejéből eddig jutottam.

2014. febr. 11. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/37 anonim ***** válasza:
Az 1-es válasza tetszik,hiszek Istenben de sose jutott eszembe hogy Ő miért van.(volt a Semmi és unta magát:)ezért megszületett Isten :) )
2014. febr. 11. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/37 anonim ***** válasza:
100%

ezt nem lehet megválaszolni. Ahogy Heidegger kérdését sem, melyet ő is csak feltesz metafizikai töprengései végén:

„Miért van egyáltalán létező és miért nincs inkább semmi?”

Ugyanazért nem lehet megválaszolni. Vagy neked erre a heideggeri kérdésre van válaszod?

2014. febr. 11. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/37 anonim ***** válasza:

Minden kérdésre van válasz.

Csak nem mindegy, hogy mikor tesszük fel.

Nem a legnehezebb kérdésekkel kell kezdeni.

Persze el lehet játszani ilyen kérdésekkel, és nyilván az olyan emberek, akik kicsit tovább akarnak látni az orruknál, időről-időre tesznek fel ilyen és ehhez hasonló kérdéseket.

Mi az élet értelme, stb.

De ezek a kérdések még nagyon messze vannak tőlünk.

Nincsenek meg azok a szellemi képességeink, melyek szükségesek ahhoz, hogy ilyen kérdéseket megválaszoljunk.

Fejlődnünk kell még, hogy egyáltalán megértsük a kérdést, teljes mélységében.

Persze becsapós, hiszen nyelvtanilag teljesen érthető a kérdés. Sőt, egyszerűnek is tűnhet akár, nem egy bonyolult mondat. De a kérdés értelme talán a legnehezebb témakörök közé tartozik.


Szerintem az lenne a fontos, hogy az ember megtalálja azt a kérdést a saját életében, ami a legközelebb van hozzá és ami számára a legfontosabb.

Mert ha azt megtalálja, akkor már tett egy lépést az ilyen típusú kérdések megválaszolása felé, mint amit a kérdező feltett.

2014. febr. 11. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/37 anonim ***** válasza:
51%
Jó kérdés. Engem az is érdekelne, hogy ha Isten teremtett mindent, mi teremtette Istent? A legtöbb hívő válasza erre az, hogy senki sem teremtette Istent, ő csak úgy létrejött. Megnyugtató érzés, hogy Isten ateista :D
2014. febr. 11. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/37 anonim ***** válasza:
12%

Szerintem A MAG maga Isten.

És Isten = Szeretet

Nem is olyan bonyolult csak ,az bonyolult,hogy ezt be kell látni,hiszen tükör által homályosan látunk.

2014. febr. 11. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/37 A kérdező kommentje:
Továbbmenve, vallásos szempontból a fő, hogy elgondolhatja az elgondolhatatlant, megismerheti a megismerhetetlent. De ateista nézőpontból, nemcsak, hogy miért van, hanem ki és miért teremtette. Mert ha feltételezzük az önmaga teremtést, akkor milyen alapon utasítják el az evolúció és a természet teremtő mechanizmusát? Tehát a valami miért teremtette Istent? De akkor semmi nem volt, hiszen a teista leírások alapján isten a semmiből teremtett mindent. Vajon erre a szemléletre nem megsemmisítő bizonyíték a tudomány állítása, mely szerint nemcsak , hogy a világegyetem jól és precízen működik mindenféle beavatkozás nélkül, hanem a kialakuláshoz sem volt erre szükség, hiszen a jelen helyzetből egyre pontosabban lehet következtetni az első másodperc folyamataira. Isten egyre inkább kiszorul az ember számításaiból. Elég-e a hit, hogy a bizonyítékok ne bizonytalanítsák el a hívőt?
2014. febr. 11. 22:59
 8/37 A kérdező kommentje:
A Biblia feltétel nélküli elfogadása nem sokkal több kérdést vet fel és sokkal több problémát generál, mint a világ és saját magunk természetességének az elfogadása, még a sok nem természetes vonással együtt is? Mert a természet nem problémázik, úgy van, ahogy van és kész. Ha az ember megismeri, onnantól már természetes, hogy úgy van. 500 éve még gond volt, hogy a Föld nem a világ közepe, ma már kinevetik azt, aki ezt hiszi. A vallásos kijelentéseket - főleg a világról - gyakran a hiten kívül semmi nem támasztja alá. Ennek megváltozásáért pl. Isten miért nem gondoskodik? Ha a tudomány mindent megérvel, attól még ugyanazok a " lelkes " lények maradunk, nem értem a vallásosak ettől miért félnek? Ha elmondják,mi játszódik le kémiailag a boldogságérzés közben, attól a szubjektum még ugyanúgy éli meg, nem?
2014. febr. 11. 23:23
 9/37 anonim ***** válasza:

Van még egy kérdés.Talán így volna kerek az egész.

Hogy képes az élet/élővilág alulról szerveződni?



Szubatom ==> atom ==> aminosav ==> (DNS probléma) ==> fehérje ==> működőképes fehérje kombinációk ==> funkcionális életfenntartó szervrendeszer egysejtűeknek (iontranszport,szaporodás,kemo-szenzorika,hozzá intelligencia,stb...) ==> egysejtű (ami képes szaporodni is) =====> innentől kb.az evolúció vonala a "fajunkig".


Szépen néz ki a tankönyvben,de ha belenézünk a részletekbe,akkor áthidalhatatlan ellentmondásba kerül az egész folyamat,olyanba,amit még extrém pontosan beállított környezetben se tudtak áthidalni.A Miller–Urey-kísérletet meg hagyjuk,mert még viccnek is rossz volt (főleg a végeredményt tekintve).


Egy nem vallásos.

2014. febr. 12. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/37 anonim ***** válasza:
Egy hívő ember számára, legalábbis nekem, teljesen értelmetlen ez a kérdés, hogy miért van? Létezik és kész. Esetleg a mit miért hogyan "tesz" lenne kérdés. Az evolúciót nem vitatom, mert létezik, van és lesz, javában zajlik. Számomra nem egymást kizáró dolgok. Tudományosan sokmindenre nincs válasz és még sokáig nem is lesz, mert a természet csodálatosan kiszámíthatatlan és bonyolult és egyedi. Az élet csoda.
2014. febr. 12. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!