Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Kedves vallásosak! Mire...

Kedves vallásosak! Mire gondoltok, amikor kimondjátok az " Isten " szót és miért pont arra?

Figyelt kérdés
Vagyis arra lennék kíváncsi, hogy egyáltalán Istennel kapcsolatban mire lehet gondolni a szó kimondásakor? Isten melyik tulajdonságára gondolhattok? Kegyelmező, bosszúálló, teremtő,...vagy az ésszel fel nem fogható? De azt hogyan lehet megérteni?

2014. jan. 14. 17:37
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
50%
Egy fantázialényre gondolnak! Vagyis számukra nem az, de akkoris csak arra gondolhatnak, mivel nem létezik semmiféle istenség! Jah de, Yip Man nagymester volt, most meg Chuck Noris! :-)
2014. jan. 14. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
nem vagyok vallásos, viszont a kegyelemre gondolok
2014. jan. 14. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
15%
Szerintem az első ami az Isten szóval az ember eszébe juthat, (főleg ha időrendben nézzük akkor) az a teremtő.
2014. jan. 14. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
36%
Gondolom rám :D
2014. jan. 14. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
48%

szia Kérdező.


Ilyenkor az életem forrására gondolok, számomra olyan mint az "édesapám" volna.

az tény, hogy nem egyenrangú velünk emberekkel, de nem folyok bele annak Filozofálásába,

A Biblia leírása alapján van egy elképzelésem róla, és mivel Ő maga a szeretet megtestesülése, ezért békét, és védelmet érzek amikor erre gondolok.

2014. jan. 14. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
47%
Arra, hogy "Isten a szeretet."
2014. jan. 14. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Rossz látni, hogy nincs egy egyéni gondolatotok sem.
2014. jan. 14. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Hamarosan kezdődik az iCarly, aztán meg a V, mint Viktória. (nem vérbosszú). Inkább nézzétek azt.


Egyébként a teremtő (aki szerető, igazságos, bölcs).

Mert nem igaz, hogy nincs szükség rá!!!

(persze létrejöhetett magától is világ természetesen, de olyan értelemben, hogy talán igen, talán nem. Nem pedig, mert be lett bizonyítva, hogy magától is létezhetne).


Egyébként meg nem kell kreatívnak lenni.

Szerintem a tudomány egy sült csirke, most aztán rohadt értelmeset mondtam. Jobb inkább a véleményünket mondani, mint baromságot.

2014. jan. 14. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
"életem forrása"… Fúj!! Ezt most elképzeltem… Boa…
2014. jan. 15. 00:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
2014. jan. 15. 01:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!