Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Jehova Tanúitól kérdezném, az...

Jehova Tanúitól kérdezném, az Őrtorony folyóirat most " Isten gondolatközlő csatornája ", vagy nem?

Figyelt kérdés
Csak azèrt, mert erre sosem adnak egyértelmű választ, hogy Isten irányítja ezt a tevékenységet, vagy nem? Csak mert vezetői szinten erre egyèrtelmű kijelentések vannak...

2014. febr. 21. 11:56
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
5%

Ha kinyitsz egy Örtornyot, ezt a rövid tájékoztatót olvashatod benne legelöször:


"EZ A FOLYOIRAT, Az Őrtorony dicsöiti Jehova Istent, a világegyetem legföbb Urát. Azzal a jó hirrel vigasztal, hogy Isten égi királysága nemsokára véget vet a gonoszságnak, a földet pedig paradicsommá változtatja. Arra buzdit, hogy higyjünk Jézus Krisztusban, aki meghalt azért, hogy örök életünk lehessen, és aki már most uralkodik Isten Királyságának a Királyaként. Ez a folyoirat, mely 1879 óta jelenik meg, politikamentes, és a Bibliára támaszkodik a legföbb tekintélyként."


Én úgy nézem, hogy nem irja azt, hogy Isten gondolatközlö csatórnája

2014. febr. 21. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
0%

:)


szia Filoszmen Barátom


Mióta érdekel ez Téged?

Persze nem bántáskép, De Én úgy tudom, hogy semmilyen hittel kapcsolatos dologban nem értesz egyet és az Istenbe vetett hit is teljesen távol áll tőled.


Persze ha változik a gondolat meneted az jó, és nem szeretnélek elijeszteni.


A kérdésedre vissza térve:


Jehova Tanúinak, nem csak az őrtorony folyóirat áll a rendelkezésükre, hanem számtalan füzet, könyv, DVD filmek, tájékoztató lapok, Stb


ezek mind mind szellemi "táplálékok" a hű és bölcs szolgától, akiket Jézus felhasznál erre, hogy népének a kellő időben kiadja ezeket, és jól tanítva, és felszerelve legyenek, és tanuljanak meg keresztényhez méltóan élni,


Jézus mint a gyülekezet feje, ezt a szolga osztályt támogatja, és irányítja,

Ugyan úgy ahogy az első században is az apostolok és a vének Jeruzsálemben össze gyűltek imádkoztak, és szellemileg képesítették a többi gyülekezetet leveleikkel, tanácsadással, hogy egységesek legyenek akár hol is éljenek.


Úgy hogy nem egy folyóirat a gondolat közlő, hanem a hű és bölcs rabszolga osztály, akik minden módon "vezetik" világszerte Jézus által a juhokat.

2014. febr. 21. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:

Üdv mindenkinek!

Erre szeretnék magyarázatot kapni, ha van...

1943- ban Frederick Franz alelnök és Nathan H. Knorr bíróságon eskü alatt vallották, hogy az Őrtorony tartalma közvetlenül Istentől jön.

Az 1995 aug. 1. számban ez van: " Jehova különösen az Őrtorony folyóirat tanítói segédletén keresztül tanítja az ő népét. "

Szerintem két lehetőség előtt vagyunk ezzel kapcsolatban:

A vezetők szimplán hazudnak és önkényes tanokat kényszerítenek a tagokra,

Az egész szemléletük téveszméken alapul, hiszen egy világalkotó nem folyóirat szerkesztéssel fog tevékenykedni, ezt képzelni végtelen ostobaság. És ezáltal úgy van ez közvetítve a tagok felé, mint Isten által ihletett gondolatok, tehát ami az Őrtoronyban van, az mindenképp igaz és megkérdőjelezhetetlen a tagoknak. Akkor viszont mik azok az ellentmondások, amiket 10-20-20 évente ellentétes előjellel írnak le. Pl. Az Úr kiléte..először Jézus, 20 év múlva Jehova, aztán megint Jézus, majd legutóbb megint Jehova...

Erre milyen magyarázatot találtak ki Amerikában?

2014. febr. 21. 14:14
 4/12 sandor76 ***** válasza:
0%

En megvizsgaltam a masik oldalrol,vagy hatulrol,mindegy.

Megneztem tenyleg ugy vannak a dolgok ahogy mondjak,ugy a szervezet,mint a folyoiratok.

Kozben neztem a regi vallasom tetteit is,es osszehasonlitottam.

Ha van tiz-szaz elteres,az meg nem jelenti azt,hogy eggyik jobb,pontosabb a masiknal.

De amikor folenyesen tobb van,es latom is a bizonyitekat,pont ugy ahogy a Bibliaban is van,felmerul a kerdes;na most melyik az igaz?

En ugy kezdtem kiszurni,ki mit tesz meg abbol amit tanit.

Na itt mar eggyik folenyesen veri a masikat.

Ami pedig meg szamomra azonositja a helyes utat,kik teszik meg a vegidore vonatkozo dolgokat,amiket profeciaknak nevezunk[elore megirt tortenelem].

Egy vallas sem igyekszik megmenteni az embereket,ugy ahogy Jezus mutatta,csak egy.[Nem ertik milyen fontos ez]?

Es itt a baj,hogy nem ertik,a valaszt mar megadtak miert nem.

Ha igy kerdezed,ezen informaciok,birtokaban,hogy ez a kozlesi csatorna,en ugy gondolom igen.

Jelenleg nincs pontosabb tanitas,Bibliai ertelmezes,ugy ,hogy igyekeznek a kovetoi be is tartani.

En nem vagyok tokeletes,sokat hibazok,de akkor is azon vagyok,hogy mefeleljek annak amit megtudtam.

Isten pedig fokozatosan,helyesbiti ki a gondolkozasunkat,es ezaltal az eletunket.

Nem pedig hokusz-pokusz altal,hogy megszallt a szentlelek es igy mar nyero vagy.Hol tanitotta ezt Jezus?

2014. febr. 21. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Micsoda körbemagyarázások...pedig a kijelentések egyértelműek. A vezetők szerint az Őrtorony által Isten szól. Ez hihető? Nem beszélve az állandó tévedésekről, amiket évtizedenként korrigálni szoktak. A ma igenje, a holnap nemje lehet. Ki mondja meg, mikor mondanak igazat? Ez pedig ellentétben áll azzal, ha Isten sugallja a válaszokat, de még a kérdéseket is. Ez ugyanolyan bizonyíték nélküli rámondás, mint az, hogy Jézus most is láthatatlanul tevékenykedik a Földön. Meg lehet cáfolni ezt a kijelentést? Nyilván nem. De ha azt mondjuk, hogy görög Istenek sétálnak a mezőkön szintén nem lehet cáfolni, bár nincs épeszű ember, aki elhinné. Miért lenne igaz Jézus, és ez hol van a Bibliában leírva?
2014. febr. 21. 17:34
 6/12 A kérdező kommentje:

És csak egy eset a sok közül:

A Szodomai emberek feltámadása:

-1879 Fel fognak támadni

-1952 Nem fognak feltámadni

-1965 Fel fognak támadni

-1988 Nem fognak feltámadni

A Biblia szerint egyetlen hamis prófécia is hamis prófétává teszi azt, aki azt kijelentette. (5 Móz 18:21-22) Mivel az Őrtorony társulat hamisan prófétált 1914, 1915,1918, 1920, 1925, 1975- ös dátumokkal próféták feltámadása, Armageddon eljövetelének idejvel kapcsolatban, nem kérdés, hogy ez csak emberek hazugságban tartása hazugságokkal, félreértelmezésekkel. Tehát még mindig Isten sugallja az Őrtorony szavait?

2014. febr. 21. 17:49
 7/12 sandor76 ***** válasza:
0%

Kedves kerdezo,neked nem.

Bocsi ,hogy valaszra meltattalak.

Ha ennyire tudod minek kerdezed.

2014. febr. 21. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

Kedves Sándor76!

Csak érdeklődök, hogy ezt hogyan magyarázzák. Senkit nem akarok megbántani, minden embert tisztelek, mert minden ember egy érték! Minden jó ember tiszteletre méltó. Ez a legfontosabb, viszont a vallás olyan mint az azonos pólusú mágnes, emberek között erős lehet a taszítóerő...

2014. febr. 21. 18:33
 9/12 sandor76 ***** válasza:
0%

En ha egy szervezetet vagy vallast hamisnak tartok,ahogy irtad,attol biztos,hogy nem kerdezek semmit.

En leirtam,te pedig azzal jossz amit valakitol hallottal,vagy olvastal.

Ha odairnal egy par Bibliaverset,hogy erthetobb legyen szamomra is amit allitasz,mindjart konnyebb lenne,mert valakirol[valakikrol] lehet allitani barmit,de bizonyitek az persze nincs.

2014. febr. 21. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
0%

Kedves Filoszmen.


Még az alapokat sem sajátítottad el, akkor miért akarsz a közepében turkálni?

Jézus sem tudott mindent és nem volt türelmetlen.

az Atya neki is folyamatosan tárt fel dolgokat.


Ez olyan, mint ha egy csecsemőnek mogyorót adnának, hogy rágja el, s mivel nem tudja meg is fulladhat tőle.

Soha nem fogod megérteni, hiszen már eleve azt sem hiszed, hogy Isten létezik, aki létre hozta az életet.


akkor miért akarsz olyat megérteni ami ennél bonyolultabb?


De egyébként a biblia rávilágít, hogy a Biblia értelmezése az utolsó napokban fog egyre tisztábban érthetőbbé válni, és kirajzolódnia Isten akaratának.

az első tanítványok sem értettek meg mindent előre, hogyan is érthették volna, amikor vannak próféciák, amik később teljesednek amikor Ők már ne lesznek ott.


A modern kori szolga osztálynak is fokozatosan tárulnak fel a tények, a megfelelő időben,

De Te ajtóstól rohannál a házba. Mindent tudni akarsz?

Jézus sem tudta azt a napot, és nem vált türelmetlenné, hogy az atyja mindent eláruljon neki.


Egy feladata van a keresztényeknek.

Arra vigyázni, hogy éberen igyekezzenek keresztényként élni, és végezni a feladatot.

Mert ha a napokhoz kötjük, akkor elfásulhatnánk, és lelassulnánk, már pedig az idő sürget.

Persze nem biztos, hogy ezt Te érted. :)

2014. febr. 22. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!