Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Stephen Hawking csak a betegsé...

Stephen Hawking csak a betegsége miatt vált ateistává?

Figyelt kérdés

2014. febr. 24. 21:18
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
93%
Mi az összefüggés? Ha vallásos lenne, vajon érdekelne, hogy vajon a betegsége miatt vált-e azzá?
2014. febr. 24. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
98%
Nem pont amiatt kellett volna hívővé válnia reménykedve abban, hogy újra járhasson?
2014. febr. 24. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 Shai-Hulud ***** válasza:
30%

Ki mondta, hogy ateista? :)


Ő csak azt mondta, hogy bebizonyította, hogy a Világegyetem kialakulásához nem volt szükség Isten közreműködésére.

2014. febr. 24. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
91%
Hawking ateista, de nem a betegsége, hanem a világnézete és a kutatásai során vált azzá.
2014. febr. 24. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
28%

Szerintem nem arra gondolt a kérdező, hogy azért ateista Hawking, mert konkrétan egy szerencsétlen nyomorék (elnézést a kifejezésért, csak így jobban lehetett érzékeltetni).

Hanem arra, hogy sokáig mérgezték bigott őrültek az életét azzal, hogy bűnös és ő ezt helyesen nem fogadta el.


Persze én nem vagyok Hawking, nem tudhatom, hogy miért ateista és miért nem.

Valószínűleg inkább nem az őt ért atrocitások miatt lett ateista, mert simán választhatott volna másik vallást.

2014. febr. 24. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
84%

21:32:


Ez pont elég ahhoz, hogy ateista legyen. Világosan megmondta az ősrobbanás kapcsán, hogy mindenki abban hisz amibe akar, de szerinte az a legegyszerűbb magyarázat, hogy nincs Isten.

2014. febr. 24. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
90%

Nem, azért lett ateista, mert okos.

Már a betegsége előtt is ateista volt.

2014. febr. 24. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
75%

"Mi az összefüggés? Ha vallásos lenne, vajon érdekelne, hogy vajon a betegsége miatt vált-e azzá?"


Ez abban az esetben is érdekes lenne, igen. Az ember világnézetét befolyásolják élete történései.

2014. febr. 25. 01:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
30%
A gyenge emberekét igen.
2014. febr. 25. 02:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
95%
Utolsó, ostoba vagy. Az okos ember nyitott az új nézetekre, ha az alá van támasztva. Másnéven őket hívják szkeptikusnak(és persze a vallásosok közt is van szkeptikus).
2014. febr. 25. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!