Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Allen Ginsberg és a beat...

Allen Ginsberg és a beat költők verseit ha valaki olvassa szereti arról már rögtön azt tartják, hogy az ördöggel cimborál?

Figyelt kérdés
Nem mellesleg itt jegyezném meg, hogy egyházi intézményekben is tanítják a költő verseit. Szerintem a sorok mögé kéne jobban látni.
2014. márc. 3. 13:52
 1/3 anonim ***** válasza:

Mi a baj Ginsberg-gel?


Az, hogy:

-homoszexuális

-kábítószerfogyasztó

-zsidó volt?


Vannak "jó" gondolatai, de elég botrányos életet élt és elég sokakat belevitt valószínűleg az általa egyfajta "sportként" űzött dolgokba.


Mondjuk, a papoktól értelmesebb ember volt, értemesebb és aktuálisabb üzenettel. :-)

2014. márc. 6. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Azt nem mindig tudom megállapítani, hogy aki válaszol ironizál-e vagy sem, mint ahogy jelen esetben sem. Szerintem a homoszexualitás nem probléma és ő valóban sok versében már akkor felvállalta. A drogfogyasztás már problematikusabb, de korántsem gondolnám, hogy ezáltal valaki drogfogyasztóvá válik. Nem az a fontos valaki hogyan élt, hanem, hogy milyen művészi produktumot hozott létre. Nagyon értékes gondolatai vannak, számomra sokkal inkább szólnak a szövegei a szabadságvágyról mint a drogozásról, sőt az túl egysíkú megközelítés lenne.
2014. márc. 6. 21:05
 3/3 anonim válasza:

Nem cimborál az ördöggel,jó ízlése van.

Allen Ginsberg homokos volt,zsidó,ezekkel mi baj lenne?

A drogfogyasztása is "egészséges" módon történt,nem volt olyan vészes,mint mondjuk William S. Burroughs esetében.

2014. nov. 3. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!