Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Ateisták! Amikor a kereszténye...

Ateisták! Amikor a keresztényekkel érzelmi alapú vitába keveredtek, miért kezditek el rögtön tudományos irányba terelni?

Figyelt kérdés

2013. dec. 23. 21:04
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

Mivel azzal tudnak védekezni és bizonyítani az igazukat.

Mint egy hívő is azonnal a bibliába,és a csodáiba menekül.

2013. dec. 23. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
96%
Azért, mert a vallásosak visszaélnének számbeli fölényükkel. Csak észérvekkel lehet ezzel szembemenni.
2013. dec. 23. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Mindenki abba kapaszkodik amije van. Egy hívő a vita során meg rögtön a Bibliából idéz. Ha megkérdezzük, jó, de a Biblia mennyire hiteles forrás, akkor erre nézvést a Bibliából idéz...
2013. dec. 23. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Miért, hova máshova tereljenek?
2013. dec. 23. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
Nekem eszem ágában sincs egy vallásossal tudományos vitába keveredni, mert semmi értelme. Inkább olyanokat szoktam kérdezni, hogy pl. a Jezsuita Gimnáziumban miért kell Orbán Viktorért imádkozni, aki a szegények adóját növelte, a gazdagokét csökkentette, a rokkantakat kisemmizte, a segélyeket befagyasztotta, miközben a biblia azt írja, hogy könnyebb a tevének a tű fokán átjutni, mint a gazdagnak a mennyországba. Ilyenkor szokta azt mondani az illető, hogy az összes komcsit fel kéne akasztani. Na akkor én jövök a keresztényi alázattal és szeretettel, és így tovább.
2013. dec. 23. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 titak ***** válasza:
100%
Soha senkivel nem szoktam vitázni. Pláne nem érzelmi alapon. Elmondom a véleményemet, és azt vagy elfogadják vagy nem.
2013. dec. 24. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
Az egymás hülyézése az érzelmi alapú vita, én sajnos gyakran ebbe a hibába esek, pedig próbálom kerűlni. De ha egyszer lehúznak... :(
2013. dec. 24. 06:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

Tudod, amikor az asszony megkérdezte, szeretem e, rögtön polinomot választottam közelítésnek, hogy a modellnek jobban megfeleljenek a periodikus elemi függvények lineáris kombinációi.

Lényegileg:

y≈a*u(x)+b*v(x)+c*W(x)+...

Ebből rögtön tudta a válaszom, ilyen érzelmi töltésű Függvény-approximáció nem található minden bokorban, ezt még Gauss is elismerte.

Így hát természetesen adódik a válasz, a tudomány érzelmi töltéssel is rendelkezik, ráadásul csak úgy ragyog benne a harmónia, a szépség és az elegancia.

Elegendő az indok?

2013. dec. 24. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim válasza:
Keresztényekkel nem érdemes SEMMILYEN vitába keveredni. Majdnem mind bigott, nem meggyőzhető. Még a poklot is a föld alá, a mennyországot a felhők fölé képzelik... A pápa szava - ugye - szent. De volt már 11 éves pápa is... A szent törvények 80%-t egy nem keresztény király találta ki, aki pl. a feleségét megfőzte. De persze vegyük a keresztény tanokat a leírtak szerint, és nem gondolkozni kell, hanem HINNI!.
2013. dec. 25. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 sandor76 ***** válasza:

Ami nincs,nem lehet tagadni.

Ami van el kell ismerni.

Egyszer talan meghalunk,nembaj letagadom.

2013. dec. 26. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!