Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Hogy lőhetett az Egyház...

Hogy lőhetett az Egyház akkora öngólt, hogy elismerték az evolúciót?

Figyelt kérdés
Az evolúció ténye alapvetően cáfolja a Bibliában leírtakat, így a kereszténység gyökereiben veszti el a hitelét.

2014. márc. 11. 18:57
1 2 3 4 5 6
 31/51 anonim ***** válasza:

"OLvassuk a csillagászattal kapcsolatos, az archelógiával, természettudománnnyal foglalkozó könyveket és folyóiratokat Én nagyon szeretem a történelmet, különösképpen érdekel az egyiptomi, babiloni, asszir, és a görög történelem"


Katy, nem az volt a kérdésem, hogy milyen témában olvastál eddig, hanem konkrét könyvcímeket kértem. Hogy lásd mire gondolok: Nekem péládul az ágyamon pihen most éppen Stephen Hawking két könyve, az Idő rövid története, (most ezt olvasom) és a Mindenség elmélete. Ezek természettudományos könyvek, amelyek jól bemutatják azt, hogy a modern fizika hol tart most.


Tehát akkor: Te milyen könyveket olvastál eddig, milyen szerzőktől? Tudsz konkrét könyvcímeket, illetve szerzőket mondani?

2014. márc. 13. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/51 anonim ***** válasza:

Szerintem

Őrtorony (hogyan teremtődtek a csillagok)

Őrtorony (hogyan teremtődtek az állatok)

Őrtorony (hogyan teremtődtek a növények)

Őrtorony (Babilon és a torony)

Őrtorony (Egyiptom és Mózes népe)

.

.

.

usw...

2014. márc. 13. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/51 anonim ***** válasza:

Akár Isten teremtette a világot, akár nem, az elmondható róla, hogy tudomásunk szerint végtelen.

Az emberi butaság is végtelen, akárcsak a világegyetem...

2014. márc. 13. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/51 anonim ***** válasza:

Juj de csúnyán kíváncsi, csúfolkodós vagy te :-P


Mond neked valamit a National Geographic valamit?


Különben már únom ezt a butácska csúfolkodást, megalázást. Úgyhogy ezt a kérdést törlöm. Az intelligens "tudós" emberekkel szeretek beszélgetni.


Katy

2014. márc. 13. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/51 anonim ***** válasza:
91%

"Sok tudományos folyóíratot járatunk a férjemmel is, sok szakirodalmat is elolvastam, de ez nem mondható a komentárjaitok alapján ti rólatok /bocs, nem séretni akarok, csupán hogyan lát titeket a másik oldal/ "


Katy, inkább nem vitatkozom veled, amúgy sincs rá energiám, de azért néhány kérdést engedj meg nekem:

1. Tök jó, hogy olvasol ilyeneket, de ez miért nem látszik meg rajtad és írásaidon?

2. Agresszivitás olykor (és most csak a magam nevében szólhatok) valóban előfordul, de ez kétoldalú dolog. Miért emelsz ki minket?

3. Miért mellőzöd a logikát, mikor olyasmiket írsz, hogy:


"Figyeljétek csak meg, vezessétek vissza a figyelmeteket azokra az országokra, amelyek az evoluciót tartották az egyetlen elfogadható világnézetnek. Mit bizonyítottak be? Ott talán nem voltak depressziósak az emberek? Boldogan éltek amíg meg nem haltak? "


? Hidd el, hogy az evolúció mentett már életeket, és szerintem egészen biztosan boldogított már embereket, tekintve, hogy az orvostudomány nagy segítségét veszi az evolúciónak. Ha valóban olvastál szakirodalmat, akkor ezt igazán tudnod kellett volna.


4. "Nézd utolsó, igazán nem tudtál semmi érvet sem felhozni, ez csupán kritika, de nem érv. "

- Te is csak kritikád irkáltál lényegében rólunk, de közben passzívan utalgatsz erre-arra amire hidd el, hogy jogosan felháborodnék. Miért csinálod? (nem fogom most ezt részletezni, de ha te ezt nem vetted észre, akkor legyen ez egy tanulság aziránt, hogy legközelebb óvatosabban fogalmazz)


5. Mikor meg kéne mutatnod, az általad kinyilatkoztatott komolyabb tudásodat (nem csak most) a reál tárgyak esetén, akkor mi hátráltat?

2014. márc. 13. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/51 fGhw39-84th ***** válasza:
100%

"Sok tudományos folyóíratot járatunk a férjemmel"

Van esetleg ezek között olyan, ami eredeti közleményeket tartalmaz? Tehát nem természet világa, vagy New Scientist? No offense, csak kíváncsi vagyok.

2014. márc. 13. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/51 anonim ***** válasza:

"Juj de csúnyán kíváncsi, csúfolkodós vagy te :-P Mond neked valamit a National Geographic valamit?"


Ha jól értem, arra célzol, hogy a National Geographic magazint olvastad?. Mindazonáltal felsoroltál több tudományterületet is, hogy azokban jártas vagy. Ha ez valóban igaz, akkor mibe telik hasraütésszerűen mondani kb 5 könyvcímet, szerzővel együtt, amit elolvastál?

2014. márc. 14. 01:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/51 anonim ***** válasza:

Katasztrófálisan kíváncsi vagy, külföldön élek, úgyhogy ezeknek a folyóiratoknak a címe, azt hiszem keveset mondana neked. Aztán mint a kisgyermekek a játszótéren a lapátkával a kezükben, meg a homokkal csak kötekedtek, csúfolkodtok.


Valahol úgy olvastam, egy psychoogiai témánál, hogy az ember maga szerint itéli meg a másikat. Ez szerint aki hazudik, azt hiszi mindenki azt teszi....:-P


Különben a csillagászattal, a természettudománnyal, történelemmel foglalkozó folyóiratokat olvasunk a férjemmel.... elég, vagy akarod tudni este vagy reggel olvassuk?

Természetesen olvassuk Az Örtornyot és az Ébredjeteket is. Ha ti belenéznétek többször a témákba amikröl ír, hát ha kikapcsoljátok egy idöre az elöítéleteteket, meglepödtök.


Bár már azt is megértem, hogy amiatt csúfolta valaki ezeket a folyóiratokat, hogy leírtam hogy a Föld valamikor izzó volt.....


Katy

2014. márc. 14. 04:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/51 anonim ***** válasza:

Igazából most bebizonyítottad, hogy soha életedben nem olvastál semmilyen tudományos folyóiratot vagy könyvet, hiszen egy címet sem tudtál felsorolni.

Ez csak egy dolog, a másik, hogy hazudtál is, hiszen azt állítottad, hogy igen...

Valamint most valami férjrõl karattyolsz, mikor korábban többször írtad, hogy egyedül élsz.

Ejj ejj Kati, nem tudtad, hogy a hazugságért csalásért a pokolra kerülsz?

Te a Sátánt szolgálod?

2014. márc. 14. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/51 anonim ***** válasza:

Utolsó, képzeld el még iskolába sem jártam, nem tudok írni, olvasni, azt sem tudom mennyi 1+1.... no mit is még, még csak gyorsvonatból sem láttam az életben semmilyen tudományos folyóiratot, soha semmilyen könyvet a borítóján kivül még el nem olvastam, azt csak álmomban találtam ki, hogy a Föld kb 4,5 milliárd éves, csak úgy kitaláltam valahonnan, hogy ha a Hold messzebb lenne a Földtöl, akkor mennyivel magasabb lenne a tengerben a dagály.... azt is csak kitaláltam, jaj de hol is, ha én soha nem olvastam és nem olvasok semmi tudományosat hogy a Nap kb. 150 millió km-re van tölünk... no mit is találtam még ki , hát azt hogy ez az utolsó felelö , kis csúfolkodós tinédzser.


Ha belenézel a tükörbe lehet hogy visszanéz rád egy "homo habilis" vagy egy "Australopithecus"....no hol találtam én ezt ki, mikor én semmilyen tudományos folyóiratot a te kedves megállapításod szerint nem olvasok.... :-D


Tudod, mit ilyen csúfolkodós "tudományos" nézettel, nem gondolod hogy inkább a pletykarovatban lenne a helyed? :-D


Elégedett vagy a feleletemmel kedves tinédzser barátom?


Katy

2014. márc. 14. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!