Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » "Isten szabad akaratot adott....

"Isten szabad akaratot adott. " Ez nem ellentmondásos és igazságtalan?

Figyelt kérdés

Szerintem ez a mondat, csak kibúvó a hívőknek, hogy ne kelljen valódi magyarázatot adni, az olyan kényes kérdésekre, minthogy Isten-ha jó-miért hagyja például a háborúskodást. De nem csak emiatt tartom badarságnak ezt a mondatot, hanem mert ha így van ez, akkor meg ellentmondásos.

Példázom: Tegyük fel, én élni akarok. Erre jön egy másik ember (Isten szemében egyenragúak vagyunk mind, ugyebár), aki fogja magát és megöl engem. Joga van hozzá, hiszen "szabad akaratból" tette. De mi van velem? Én élni akartam, mégsem tehettem meg. Akkor hol van itt az igazság?

Bocsánat a kissé primitív példáért, de ez tűnt most a legkézenfekvőbbnek.


Tehát akkor, hogy is van ez?

Előre is köszi a válaszokat!


2014. márc. 16. 20:53
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:

Drága Kérdező.


Értem Én mit szeretnél mondani. :)

Ám az ügy nem olyan bonyolult, csak nincs pontos ismereted.

Először is. Ha holnap valaki megölne téged, már eleve tiszta lappal indulsz, ahogy írtam, hogy a halállal kifizetted a büntetését a bűnödnek, ha paráznaságban született a gyermeked ha nem.


S azért legyél igazságos. A gyilkos, ha megbánja a tettét, és nem teszi többé, és megváltozik és a helyes utat követi, akkor Jézusnak joga van megbocsátani.

De tedd fel a kérdést magadnak?

Te megbántad hogy paráznaságban született a gyermeked,

Ha igen akkor tegyél úgy, bánd meg és tegyél azért, hogy helyrehozd, vagy is vedd el törvényesen feleségül az anyát,


egyébként pedig nincs pokol tüze, hanem a halál a nem létezés állapota a büntetés, és ha meghalsz akkor ennyi volt, további büntetés nincs.


S ha megengedsz egy javaslatot kedves barátom.

olvasd el Jézusnak azt a szemléltetését, amikor egy ember sok pénzel tartozott a királynak, de az elengedte a könyörgésére a tartozást, De ez az ember, nem engedte el az embertársának, a sokkal kevesebb tartozást,


s akkor rá jössz, hogy mi emberek sokkal többet vétkezünk Isten ellen, mint egymás ellen. S Jézus arra tanította a követőit, hogy tanuljanak meg megbocsátani az ellenünk vétőknek,és imádkozzunk értük, mert amilyen mértékben megbocsátunk, olyan mértékben lesz megbocsátva nekünk is.


Katy Weaver

2014. márc. 17. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:

A fatalizmusban a bűnös embert lehetne genetikai hulladéknak is nevezni (a többiek zombik). A fatalizmus alapján mindegy, hogy mit teszel, mit gondolsz, mert nem is lehetne máshogy.

Sem te, sem a környezeted nem tud máshogy viselkedni, mint ahogy viselkedik. Akár előre lehetne tudni, hogy mit fognak tenni. Már rég eldőlt minden a kezdetekkor.


A szabad akaratnak köszönhetően és annak köszönhetően, hogy nem egy lény létezik úgy jött létre a bűn, hogy te képes vagy úgy dönteni, hogy a másik lénynek kárt okozol.


Ezen lehet vitatkozni, hogy Isten miért engedi megélni a következményét és miért nem akadályozza meg. Mennyire igazságos stb...Hogyan élsz vissza a hatalmaddal?

De a lényeg valóban az, hogy próbáljunk emberségesek maradni.

2014. márc. 17. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:

Isten nem csak szabad akaratot adott, de ráadásul a saját képmására teremtett téged,és mi a Teremtő legjellemzőbb tulajdonsága? A teremtés, amit te is teszel életed minden egyes pillanatában, akár tudatában vagy ennek, akár nem.

Az élet folyamatos teremtés. Te döntöd el, hogyan éled az életed.Nem történik semmi sem az akaratod ellenére. Ha élni akarsz, élni fogsz. Ha már nem akarsz élni(nem biztos, hogy tudatában vagy ennek),akkor bizony jöhet az a másik ember aki fogja magát és megöl téged szabad akaratából.

Amikor „elhatározod magad" valami felől, mozgásba lendíted a világmindenséget.

Isten semmit sem ad neked az életedben,bármit kapsz is, azt te magad hívod létre.A másik fontos dolog, hogy Isten nem ítélkezik afölött, amit életre hívsz. Nem nevezi„jónak" vagy „rossznak" a dolgokat.

Teremtő lény vagy - Isten képére és hasonlatosságára teremtettél. Bármit választhatsz. Ami nem jelenti azt, hogy meg is kaphatsz bármit, amit akarsz. Valójában soha nem fogsz megkapni semmit, amit akarsz, amennyiben túlságosan akarod, mert abban a pillanatban, amikor azt mondod, hogy akarok valamit, az univerzum azt mondja, „tessék", és megadja neked a tapasztalatot - az „akarás"

tapasztalatát !Azt teremted meg, amit előhívsz ! Pontosan azt hívod elő, amit gondolsz, érzel és mondasz.

Kipróbáltad már valaha a gondolataid teremtő erejét?

2014. márc. 17. 02:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:

Kérdezö, adok neked egy kis tanácsot. Úgy látom félted az életedet, félsz hogy valaki agyoncsap.


Ne foglalkozz ezzel a gondolattal sokat, mert akkor annyira fogsz félni, hogy beletegszel. Tudod ebböl kialakulhat egy fóbia is.


Viselkedjél okosan, kerüld ha lehetséges a "veszélyes negyedeket", éjszaka ha nem muszály ne légy kint, hogy agyon ne csapjanak. Ne bántsd, ne szidd az embereket, hogy ne akarjanak érte agyoncsapni.


A szabad akarattal kapcsolatban


Katy Waever jól megfelelt erre a kérdésre, hogy az embernek nincs abszolút szabadakarata.


No most mond meg, nem lett volna jobb ha tegyük fel kiskutyának születtél volna meg? Vagy fecskének, gólyának, elefántnak, pillangónak?


Nem kéne gondolkodnod, hogy hogyan is használd fel az emberi szabadságodat, egyszerüen összel a többi fecskével együtt repülnél Afrikába.


Megoldódna a probléma a "szabadakaratoddal" vagyis emberi szabadságoddal, hogy neked kötelezö gondolkodni, hogy hol is szerzel pénzt, arra, hogy hajóval, vagy repülövel menjél-e Afrikába ....szörnyü ugye


Katy

2014. márc. 17. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
A " szabad akarat " meséje sokszor csak illúzió. Minden cselekvést meghatároznak a gének, a körülmények, neveltetés, családi háttér, baráti közösségek...sokkal összetettebb a kérdés, minthogy csak lobogtassuk a Bibliát irreális okokra hivatkozva, amelyek valójában nem is léteznek...
2014. márc. 17. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 nagylzs ***** válasza:

Kérdező, Ha tudnád hogy mi a szabadság, akkor nem látnál ellentmondást.


> Példázom: Tegyük fel, én élni akarok. Erre jön egy másik ember (Isten szemében egyenragúak vagyunk mind, ugyebár), aki fogja magát és megöl engem. Joga van hozzá, hiszen "szabad akaratból" tette.


Ebben tévedsz. Az emberek sokszor tesznek olyan dolgokat amikhez nincs joguk. Ezt hívják a szabadsággal (avagy hatalommal) való visszaélésnek. Senki nem mondta, hogy ez jogos.


> De mi van velem? Én élni akartam, mégsem tehettem meg. Akkor hol van itt az igazság?


Na akkor most itt arról van szó, hogy egy ember igazságtalan volt, és te ezért Istent akarod okolni. Hát nem nyilvánvaló hogy egy ember követte el az igazságtalanságot?

2014. márc. 17. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim válasza:
Kedves kérdező ! Tomi vagyok . Szerintem a Bibliai állításokat úgy tudod megérteni , ha leképezed a saját életedre. PL : Te apa vagy , a gyermekednek nyilván szabad akaratot adsz , de kijelölsz számára egy széles utat ( amelyet te jónak gondolsz ) és azon járatod. Ez a nevelés. Ha történetesen megöl valakit , annak Te nem örülsz , de akkor is a fiad , nem fogod megölni. Ezt csak azért mondtam mert Isten így gondolkodik. A halottal meg mi lesz ? Ha jól sejtem Téged ez inkább foglalkoztat. Akit jogtalanul megölnek azt Isten kárpótolni fogja az örökkévalóságban, mert a vére igazságért kiált Istenhez , és Isten igazságot fog szolgáltatni. Ezt csak úgy lehet megérteni ha az életet nem csak a földi 70-80 évben méred , hanem alsó hangon is ezerben. Remélem tudtam segíteni.
2014. márc. 23. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 világvége1 ***** válasza:
Isten nem tudja elejét venni a gonosznak, csak ha minden gonoszt megöl; de nem öldösi csak úgy le őket: kb. 280 év múlva meg fog halni az utolsó is, a globális felmelegedés következtében.
2020. jún. 22. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!