Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Abszolút buta embernek nem az...

Abszolút buta embernek nem az számít aki születése révén gyengécske értelmi képességekkel rendelkezik, hanem akit nem foglalkoztatja az örök nagy kérdés, honnan származik világunk?

Figyelt kérdés

A kérdés nem a keresztényeknek lett címezve, hiszen ők az Istennel magyarázzák a jelenséget.

Hanem az olyan embereknek akik jobbik esetben származásunkat azzal magyarázzák, hogy nem tudom de nem is érdekel.

Rosszabb esetben pedig azt mondják, hogy mindig is volt minden.

És mind a tudományos tényeken, mind az összes vallásos elképzelésen átgázolnak és semmibe veszik azt.



2014. márc. 18. 17:10
 1/4 anonim ***** válasza:
Engem mindig is érdekeltek a világ nagy kérdései, de teljesen meg tudom érteni azokat is, akiket nem. Hiszen a teljes igazság mindig is el volt és lesz zárva előttünk, és maximum feltételezésekbe tudunk bocsátkozni, de bizonyítani semmit nem lehet (amiket felhoznak bizonyítéknak a hívők,tudósok, stb. szerintem egyáltalán nem bizonyíték értékűek, csupán tézisek). Szóval lényeg a lényeg, sok értelme nincs foglalkozni ezekkel, mert nem visznek előrébb. Ezek az emberek élik az életüket, arra koncentrálnak, ami most van, és miért ne tennék? A jelenlegi életemen nem változtat semmit az, ha van egy elméletem arról, honnan származik az emberiség. Attól még ugyanúgy élnem kell a jelenben. Én néha örülnék neki, ha nem foglalkoztatna a kérdés, mert csak idegesít, hogy nincs válasz...igazi válasz.
2014. márc. 18. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Szerintem a legtöbb embernek halvány lila dunsztja sincs a teflon képletéről, de a serpenyőt attól még tudja használni. Ezen kívül órákig lehetne sorolni, miket nem tudunk, akár a komputer felépítését, miként működik a vinyó, a memória, vagy a processzor. Az autóvezetői vizsgán az úrvezetőknek is kell, hogy valami fogalmuk legyen a gépjármű egyes bereendezéseiről, de a legtöbb embernek sejtelme sincs az egyes alkatrészekről, a legtöbben a legcsekélyebb hibát sem tudják megjavítani, de akár a Tv-t is felhozhatnám, a laposaknak még én sem ismerem a pontos működési elvét.

Sokan az elektromos áramról is csak annyit tudnak, hogy ha felkapcsolják a kapcsolót, akkor világít a lámpa, ha nem, akkor még az égőcserét bevállalják, az ügyesebbje még a biztosítékot is, de aztán megáll a tudomány.

A filozófia kérdéseiben is hatalmas űrök tátonganak, valljuk be, a legtöbben kifejezetten tudatlanok és műveletlenek vagyunk, miért pont ez lenne a lényeges, rengeteg dolog van, ami sokkal fontosabb lehetne.

2014. márc. 19. 05:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Minden ember tudja, hogy nagyjából milyen okos, és mi az ami foglalkoztatja. Ha valakit nem érdekelnek a tudományok akkor az vagy választ egy szimpatikus teremtést, vagy nem érdekli az egész, de ettől, még lehet pazar orvos, politikus, tanár, utcaseprő
2014. márc. 19. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Azért tanár ne legyen inkább, se orvos. A politikusnak elég, ha beszélni tud a tudományról, az utcaseprőt helybenhagyom. Más szakmákhoz sem feltétlenül szükséges, de a diplomásokról azért meg kell állapítanom, hogy akiket én ismerek, viszonylag széles látókörrel rendelkeznek, meglehetős biztonsággal térnek át egyik területről a másikra, akár még a művészetekre is és attól függetlenül, hogy valami nem a szakterülete, az alapismereteknél szinte minden tudományágból többet tudnak.

Értelmiségieknél inkább a gyakorlati tevékenység problémás némelyik embernél, egy kőműves, asztalos, lakatos, vagy másfajta mesterember meg tudja mosolyogni már szt is, ha a kezébe vesz egy szerszámot, de persze ez egyáltalán nem általános, van, aki szeret barkácsolni, vagy olyan tevékenységet végezni, amihez kézügyesség is szükséges.

Azért a tanulás, illetve a tudás növeli egy ember értékét.

2014. márc. 19. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!