Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Hívők, nem logikátlan néhány...

Openyoureye kérdése:

Hívők, nem logikátlan néhány évnyi rossz cselekedetért örökké szenvedni?

Figyelt kérdés
Arra gondolok, hogy emberi logikával is szembeötlően butaság lenne néhány év elkövetett rosszaság miatt örökké szenvedni. Már mi emberek is képesek vagyunk a bűntett elkövetéséért megfelelő hosszúságú büntetést kiszabni. Erre egy sokkal intelligensebb lény, aki megalkotta ezt a világot, ne lenne képes? Nem ártana néha elgondolkodni azon amit nap mint nap prédikáltok, már csak azért is mert akkor nem lennének ilyen kérdések sem...

2014. jan. 17. 07:51
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
31%

Kedves, ha már egy provokálós kérdést nyitsz, akkor legalább arra figyelj, hogy ne tünj közben komplett idiótának, akiről egyértelműen kiderül, hogy nem hogy Istenhez semmi köze, de még életében nem olvasta a Bibliát:D


Súgok: Megváltás (kéne érteni és tudni, hogy mi az, és nem nyitnál többé ilyen kérdést) :)

2014. jan. 17. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
62%
másrészt pedig, feltételezzük, hogy normális kérdést tettél fel. te mi alapján döntöd el, hogy egy bűn mennyire súloys és ki mit érdemel? a mai törvénykezés arra épít, hogy nincs lélek CSAK TEST. szóval ha mégis van lélek és örök érvényű sebet ejtesz rajta, akkor miért is nem reális egy életig tartó vezeklés? 1 emberöltő nem olyan hosszú idő.
2014. jan. 17. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:

http://www.gyakorikerdesek.hu/kultura-es-kozosseg__vallas__5..



Javaslom a 3-as hozzászóló elolvasását, ennyit talán még te is eltudsz olvasni:D

2014. jan. 17. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
Csatlakozom az előttem szólóhoz.
2014. jan. 17. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
53%

"szóval ha mégis van lélek és örök érvényű sebet ejtesz rajta"


Szóval ha valakit a földi életemben súlyosan megbántok, az a mennyországban is azon fog tépelődni, hogy mennyire igazságtalan voltam vele? Tehát akkor a mennyország mégsem a teljes boldogság állapota? Isten nem tudja ezeket a sebeket begyógyítani? Akkor nem is mindenható...

2014. jan. 17. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
42%

Kedves kérdezö!


Tényleg teljesen logikátlan örökké szemvedni egy néhány év rosszaságért!

És a Biblia sem ezt tanitja!!!!

Nem tudom, hogy honnan szedte a néhány kedves elöttem válaszoló, hogy örökké fogunk szemvedni, ha rosszak voltunk!

Biztosan az egyházukban szolgáló pap döntött igy, mert haragszik valakikre, de a Biblia ezt tanitja:


(1Mózes 2:15-17) . . .. 16 Jehova Isten még ezt a parancsot is adta az embernek: „A kert minden fájáról ehetsz megelégedésig. 17 De ami a jó és rossz tudásának a fáját illeti, arról ne egyél, mert azon a napon, amelyen eszel róla, bizony MEGHALSZ.”


Isten nem azt mondta Ádámnak, hogy "ha eszel a fáról, akkor halálod után örökké kinozni foglak"


Hanem azt, hogy " ha eszel, meghalsz, megszünsz létezni, ha nem eszel, örökké élsz a földön"


A halál volt Ádám büntetése, nem az örök pokolban való szemvedés!!!!



(Róma 6:23) 23 Mert a bűn zsoldja a halál, az ajándék pedig, amelyet az Isten ad, örök élet Krisztus Jézus, a mi Urunk által.



(János 5:28, 29) 28 Ne csodálkozzatok ezen, mert eljön az óra, amelyben mindazok, akik az emléksírokban vannak, hallani fogják az ő hangját, 29 és kijönnek: akik jó dolgokat tettek, az élet feltámadására, akik hitvány dolgokat cselekedtek, az ítélet feltámadására.


(Zsoltárok 37:10, 11) 10 Egy kis idő még, és nincs többé gonosz, Nézed a helyét, és nincsen sehol. 11 A szelídek pedig öröklik a földet, És gyönyörködnek majd a béke bőségében.. . .

2014. jan. 17. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
40%

"Arra gondolok, hogy emberi logikával is szembeötlően butaság lenne néhány év elkövetett rosszaság miatt örökké szenvedni."


Néhány pillanat alatt, tönkre teheted a másik ember életét, amitől csak a halál menti meg.

Miért ne kapná mindenki azt, amit érdemel?


Valószínűleg van lehetőséged megváltozni. Ha nem fogsz megváltozni, akkor azért, mert soha nem fogsz.

2014. jan. 17. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
20%

Persze a filmek azzal tömik a fejeket, hogy mindenki megváltozik....

Pedig pont ez az élet lényege, hogy nem.


Aki egyszer jó lett, soha nem lesz rossz.

Ha igen, akkor pedig itt a bizonyíték, hogy soha nem lesz jó.

2014. jan. 17. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
33%
Na, mostmár nekem is elegem van ezekből a kérdésekből! Figyelj kérdező! Ateista vagy igaz? Én is, de hagyd békén a vallásosokat! Mi tudjuk, hogy mese az egész biblia meg az istentéma, de bármit mondasz nem fognak ők felvilágosodni! Ha a rádióban bemondanák a bizonyítékokat arra, hogy nincs isten (amit egyébként megtehetnénk már), akkor sem térülnének meg! Nincs értelme bántani őket! Légyszíves hagyd őket békén, hadd éljenek nyugodtan a kis álomvilágukban! Én sem bántom őket, (csak most, kapom is majd a priviket, hogy a pokolba jutok :D) te se bántsd őket! Na! Bocsi, hogy dirigálok, nem azért, csak, hogy ne okozz fájdalmat szegényeknek! Köszi! Üdv mindenkinek!
2014. jan. 17. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
25%

De, valóban logikátlan lenne. Viszont nincs így.

Azt gondolom, hogy az ember saját magát küldi pokolra azzal, hogy nem képes befogadni a szeretetet, nem képes sem bocsánatot kérni, sem megbocsátani saját magának, ezzel együtt pedig a teljes reményvesztettség állapotába kerül. Ez viszont már valóban a "vég" állapota, és számtalan lehetőség van elkerülni: imádság, hasznos munka, társasági élet, barátok, család, akár pszichológus, pszichiáter segítsége...

A pokol tornáca pedig a mély depresszió. Ez a pokol előszobája, amit már itt a Földön is megtapasztalhatunk. Persze ezt csak metaforikusan értem, de tudom, miről beszélek...

A lényeg, hogy nem az elkövetett rossz cselekedetek miatt kerül valaki a pokolra, hanem sokkal inkább a lélek kietlensége miatt juttatja oda saját magát.

2014. jan. 17. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!