Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Isten pszichés problémákkal...

Isten pszichés problémákkal küszködik? Vagy mi baja van?

Figyelt kérdés

"Megbáná azért az Úr, hogy teremtette az embert a földön, és bánkódék az ő szívében.

És monda az Úr: Eltörlöm az embert, a kit teremtettem, a földnek színéről; az embert, a barmot, a csúszó-mászó állatokat, és az ég madarait; mert bánom, hogy azokat teremtettem"


A kérdés az állatokra vonatkozik.


2014. márc. 18. 17:25
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
ha tényleg megbánta volna, akkor már nem lenne semmi, se ember, se állat
2014. márc. 18. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 A kérdező kommentje:
Tehát a Biblia hazudik,mégsem bánta meg?
2014. márc. 18. 17:56
 3/23 anonim ***** válasza:
0%

Szia


Azért egy kicsit próbálj meg elvonatkoztatni. Isten más kép gondolkodik mint az ember. Egyébként pedig az összes állat nem fért volna be a bárkába, és különben is előbb utóbb elpusztultak volna, mert ők nem örök életre teremtettek.

2014. márc. 18. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
Már nem azért, de egy-két esetben még egy bölcsebb halandó is jobb megoldásokat tudott volna kigondolni.
2014. márc. 18. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:

Bölcsebb halandó...


S vajon mi lett volna az? Te tudod?

Egyébként ezzel a megállapításoddal máris felül bíráltad a legfelsőbb hatalom jogait, és döntéseit. Ahogy Sátán, és Ádám meg Éva is tette. Te jobban tudod, milyen döntést kell hozni....

2014. márc. 18. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
Az, hogy te túl szubjektív vagy, az ne állja már az én vélekedésem útját! Egyébként a jövőben még sokszor fogom felülbírálni Istent és törvényit, szóval ne nagyon lepődj meg.
2014. márc. 18. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 A kérdező kommentje:

"Azért egy kicsit próbálj meg elvonatkoztatni. Isten más kép gondolkodik mint az ember."


Jahhh,értem,azaz sokkal bölcsebben,ezt akartad mondani ugye? Vagyis Isten létére nem tudott kitalálni egy olyan módszert,amivel az állatok nem pusztulnak el....persze ha úgyis elpusztultak volna,akkor így már teljesen érthető,hogy miért kellett őket idő előtt kinyírni.És a másik ok is ott volt ugye,hogy az emberi gonoszság megsokasodott,és ezért feleljenek az állatok is...bűnrészesek voltak ugye? így már értem az isteni gondolkodást,köszönöm!

De ha neked más verziód van az isteni gondolkodásra,szívesen elolvasom.

2014. márc. 18. 20:19
 8/23 anonim ***** válasza:

Noé idejében állatokkal is közösültek tömegesen az emberek, így befertőzték őket is. Fajtalankodtak velük..sajnos manapság ez szintén nagyon dívik.

Vannak akik szerint, és szerintem is így is úgy is kiírtotta volna magát az emberiség, mert annyira megromlott, erkölcsileg és hát minden téren.

Így meg esélyt kapott az emberiség, hogy újrakezdje mindenféle torzulás nélkül.

Isten nem leli örömét az emberek halálában, ezt többször kifejtette, de hiába kérte az embereket, hogy hallgassanak rá, nem tették. Dönthettek volna másképp, Isten sokszor, nagyon sokszor figyelmeztette őket, semmi nem változott.

2014. márc. 18. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
Kíváncsi vagyok, hogy milyen volna egy csigával...:P
2014. márc. 18. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:

Valószínűleg az állatok sem voltak piskóták anno (már ha elhiszed a történetet).


Mózes 1. könyve, 6. fejezet:

11. A föld pedig romlott vala Isten előtt és megtelék a föld erőszakoskodással.

12. Tekinte azért Isten a földre, és ímé meg vala romolva, mert minden test megrontotta vala az ő útát a földön.

13. Monda azért Isten Noénak: Minden testnek vége elérkezett előttem, mivelhogy a föld erőszakoskodással telt meg általok: és ímé elvesztem őket a földdel egybe.


"5. És látá az Úr, hogy megsokasult az ember gonoszsága a földön, és hogy szíve gondolatának minden alkotása szüntelen csak gonosz."


Következő fejezetből:

"1. Monda az Úr Noénak: Menj be te, és egész házadnépe a bárkába: mert téged láttalak igaznak előttem ebben a nemzedékben."


Viszont nem mondhatjuk, hogy Noén kívül minden romlott volt. Hiszen random vitt magával állatokat. Vagy igen?

Persze olvashatjuk, hogy azért vitt, hogy:

"magvok maradjon az egész föld színén."


Ezt persze újrateremtéssel is (máshogy) el lehetett volna intézni.

De az alapvető hipotézis, hogy ártatlan lény nem halt meg.

Ez pedig csak hit kérdése. (meg képzeleté, hogy mitől lehet minden "gonosz").

2014. márc. 18. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!