Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Mi a véleményetek a Jehova...

Mi a véleményetek a Jehova tanúi nevű szektáról?

Figyelt kérdés

2014. márc. 26. 15:00
1 2 3 4
 1/39 acelsziv ***** válasza:
3%
a római katolikus szektából váltak ki. Mire vagy kíváncsi?
2014. márc. 26. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/39 Madve válasza:
83%
Ugyanaz, mint a többiről is. Semmi szükséged rájuk, nem kell tartozni egyikhez sem. Arra ott van egy jobb baráti kör, vagy olyan közösségek, amik nem kevernek vallást a dolgokba, nem erőltetnek semmi felfogást rád, és a bevételed egy részét sem kérik, esetleg csak annyit, ami futja a helység bérletére, ahol tartják a programokat. Ilyenek a hobbi, vagy sportkörök pl.
2014. márc. 26. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/39 anonim ***** válasza:
0%
Egyszer láttam egy videót, amiben az emberkének a beceneve volt Jehova.
2014. márc. 26. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/39 anonim ***** válasza:
2014. márc. 26. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/39 anonim ***** válasza:
79%

Sajnálom őket, mert olyan emberek vezetése alatt állnak, akik azt hazudtál nekik, hogy ők Isten egyedüli közvetítő csatornája, holott erre nemhogy bizonyíték nincs, hisz a Biblia nem ír ilyesmiről, hanem ennek ellenkezőjét mutatja a rengeteg hamis prófécia.

Azért sajnálom őket, mert annyira féltik az üdvösségüket, hogy nem merik megkérdőjelezni ezt a hazugság halmazt, amit tanítanak nekik, így bár közel vannak az IGAZSÁGHOZ mégsem fognak rátalálni.

2014. márc. 26. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/39 A kérdező kommentje:
Nem, nem szeretnék csatlakozni, eszem ágában sincs. A barátnőmet viszont belecsábították (kb. 2 hónapja jár), de én csak most tudtam meg, és próbálom kimenteni onnan.
2014. márc. 26. 15:40
 7/39 anonim ***** válasza:
15%
Csak egy jottányit különböznek a katolikusoktól.
2014. márc. 26. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/39 anonim válasza:
63%
Bolond emberek gyülekezete, akik valami őrtoronyról és Armageddonról fröcsögnek amit csak ők élhetnek túl...Ez már nem normális, mentálisan sérült emberek.
2014. márc. 26. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/39 anonim ***** válasza:
75%

Szia!


Bár sok mindenben nem értek egyet a Tanúkkal, úgy gondolom, hogy a szekta kifejezés az esetükben nem helyénvaló, tekintettel arra, hogy egy államilag elismert felekezetről van szó!


Az életmódjukkal kapcsolatosan alapvetően nagyon pozitívak a tapasztalataim, egy-két apróság van ami számomra visszás: a véradás, vérelfogadás kérdése, és hogy pl. ugyanezt a táplálkozásban egyáltalán nem jelenik meg dominánsan. Aztán ez a házról házra járogatás nekem azért visszás, mert idegenekkel nagyon kedvesek, de pl. a volt kolléganőm itt házon belül nem igazán tudott evangelizálni...


Aztán nekem gondjaim vannak azzal is, hogy mindent anélkül fogadnak el, hogy a valóságban utánanéznének azok valóságalapjának.


Mindamellett azért társadalmilag értékes életet élnek, jó szándékú rendes emberek.


Üdv. Péter

2014. márc. 26. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/39 anonim ***** válasza:
89%

Ateista vagyok, de én nem utálom őket.

Kissé kényelmetlen a velül való gyakori találkozás, de akceptálom a jóindulatukat, amikor annak érdekében, amit mélységesen hisznek, megpróbálnak az általuk elfogadott útra téríteni.

Azt hallottam, hogy rendkívül szigorú életet élnek és a családtagjaikkal nem toleránsak. A fanatikusoknál ez előfordul, én ismertem egy vallásos apát, aki vasalózsinórral verte a bakfis lányát, pedig rendes volt, jól is tanult, csak esetleg kicsit késett, vagy más apró hibát vétett az szigorú, mondhatnám esztelen házirendben. Arra nem emlékszem, milyen felekezet volt, de biztosan nem JT, így hát nem csak közöttük vannak szélsőségesek.

Nem kívánok velük szorosabb kapcsolatot, de nem is kerülöm őket, nem érdekel túlzottan, ahogy maga a vallás sem, de ha nekik jó, felőlem azt csinálnak, amihez kedvük van, engem nem zavar, ha gondolatban kínhalálra ítéltek.

Illetve azt képzelik, hogy ez lesz a sorsom, mert nem hiszek az Istenükben.

Annyi baj legyen, bár ez lenne a legfőbb gondom...

2014. márc. 26. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!