Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » A füstölő használata szabad...

A füstölő használata szabad egy keresztények vagy kerülendő?

Figyelt kérdés
Hogy állnak hozzá különböző a felekezetek?

2014. márc. 23. 19:54
1 2
 1/12 A kérdező kommentje:
*kerszténynek
2014. márc. 23. 19:57
 2/12 anonim ***** válasza:
41%
Bálványozásnak minősül. Szigorúan tilos.
2014. márc. 23. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
76%
Hát az meg micsoda? Mire jó?
2014. márc. 23. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 acelsziv ***** válasza:
26%

igazából a vaseszközök is tiltottak főképp a vasvilla.

És a kerék is az ördög kreálmánya. Szóval a füstölő mindenképp kerülendő.

2014. márc. 23. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
Semmi gond nincs vele. Jó illatot csinál a szobádban, ennyi.
2014. márc. 23. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 acelsziv ***** válasza:
94%
komolyra véve: Szerinted körmenetnél a pap füstölőt visz vagy csak a szütyője ég? Tehát ha része a szertartásnak akkor talán szabad.
2014. márc. 23. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
94%
Komolyan, én úgy voltam vele, hogy füstölőt mindig is azért égettem, hogy kellmes illatot teremtsen, semmi vallási indokból...
2014. márc. 24. 02:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
94%
hát nem tudom, de a csülöknek jó illatot/ízt ad...meg amúgy is szeretem a füstölt dolgokat...
2014. márc. 24. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%

Tisztelt kérdező! Mivel kérdezted, hogy hogy állnak hozzá különböző a felekezetek, Jehova Tanúi részéről válaszolok neked.

Az, hogy a füstölőszereket a spiritizmusban használják, nem azt jelenti, hogy mindenféle füstölőszer égetése helytelen. Például valaki csak az illatáért szeretne füstölőszert égetni az otthonában (Példabeszédek 27:9). A keresztényeknek azonban még ebben az esetben is figyelembe kell venniük néhány tényezőt, pl hogy a füstölőszert a környezetükben élő emberek úgy ismerik, mint ami gyakran spiritiszta szertartásokhoz kapcsolódik? Vagy inkább nem vallásos célra használják? Valamint figyelembe kell venni a saját lelkiismeretét és mások érzéseit is (1Korintus 10:29).

Tehát röviden összefoglalva attól függ, hogy te mire használod és mit tulajdonítasz neki. Illetve, fontos, hogy másokat ne botránkoztass meg vele.

Üdvözöllek

2014. márc. 24. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
38%

....no most a finom füstölt szalonna és a füstölt kolbász jutott az eszembe.... :-D én is Tanú vagyok, ezt nekünk szabad


Különben egyetértek az utolsó válaszolóval


Katy

2014. márc. 25. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!