Lehetnék Isten?

Figyelt kérdés

...ha a mai tudással, technikával visszamennék az időben Jézus korába, az emberek elhinnék, hogy én vagyok Isten?

Sokkal többet tudnék a világról, mint amit Jézus valaha tudott és egy mobiltelefonnal hiteltelenné tenném egy szempillantás alatt.

Szerintetek átjönne hozzám a 12 tanítvány...



2014. márc. 28. 14:19
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
72%

Szerintem nem menne. Maximum valami varázslónak hinnének, de akkoriban elég sok próféta volt, egyik trükkösebb, mint a másik. Egy lennél a sok közül.

Jézus nem azzal volt kiemelkedő köztük, hogy többet tudott a világról.

2014. márc. 28. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
84%
A modern ketyerék nagy része alapból kilőve, mert ugye nem volt hálózati áram akkoriban, a különféle akkumulátor-alapú eszközök ideig-óráig jók, de ha lemerülnek, akkor annyi a produkciónak. A hatalmas tudással pedig semmire sem mennél, mivel annyi mindent kéne levezetni és alátámasztani nekik, hogy az szinte lehetetlenség lenne megcsinálni.
2014. márc. 28. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
57%
Szerintem péppé vernének.
2014. márc. 28. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
78%

"A modern ketyerék nagy része alapból kilőve, mert ugye nem volt hálózati áram akkoriban"


Egyet mondok: napelem.


Amúgy pont ez történt amikor az európaiak felfedezték a különféle afrikai és amerikai törzseket: sokan azt hitték istenek jöttek közéjük (bár ne hitték volna).

2014. márc. 28. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 A kérdező kommentje:

Utolsó jól mondja, ma már vannak napelemmel működő akkumlátor-töltők. Gondoljatok bele, ha én Jézus orra alá tenném az S4-et, szerintem még ő is a tanítványom lenne.

Ráadásul a fizika,kémia és földrajz tudásommal évekig tanítgatnám őket.


Szerintem én egy isten lennék köztük.

2014. márc. 28. 15:50
 6/22 anonim ***** válasza:
95%

Lehet, hogy sokat tudsz a mai világról, de semmiféle gyakorlati tudással nem rendelkezel az akkoriról, nem ismered az erőviszonyokat, a szokásokat, a nyelvet, a gondolkodásmódjukat. Furcsa idegen lennél, aki furcsa dolgokat mond. A technikai eszközeid csak egy ideig működnének vagy egyáltalán nem. Nincs térerő, nincsenek műholdak stb.


A technika pedig csak akkor ér valamit, ha azok, akiknek ajánlod, képesek befogadni. Ha nincs igény mobiltelefonra, tévére, internetre, autóra (mert mondjuk az a bajuk, hogy épp éhen halnak), nem érsz el vele semmit. Nem is beszélve arról, hogy az ezek előállításához szükséges infrastruktúra és elméleti alap sem létezik. Feltalálhatod a számítógépet, de előtte találd fel, tervezd meg és hozd létre a félvezetőket, a processzorokat, a gyárakat, ahol mindez tömegesen készül. Minden találmány épül valamire és ha ezek az alapok nincsenek meg, nincs taláámány sem.


Nagy valószínűséggel akkor járnál a legjobban, ha nem vennének komolyan, mert akkor élve megúsznád, de ha felkelted a hatalom figyelmét, annak szinte biztos halál a vége.


Ha arra gondolsz, hogy a történelmi tudásodat használod fel és lebeszéled őket arról, hogy mondjuk háborúba induljanak, mert úgyis vesztenének, gondolj arra, hogy azt az egy konfliktust megoldottad, de ezzel megváltoztattad a történelmet és a többi esemény talán be sem következik, tehát a tanácsaid ezek után nem sokat érnek.


Akkor lenne esélyed, ha nem technikai oldalról közelítenéd meg a dolgot. Vagyis úgy járnál el, mint Jézus. De ha megnézed, ő hogy végezte (és te valószínűleg nem is támadnál fel)... :)

2014. márc. 28. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
90%

A 12 tanítvány pont abban különbözött a tömegtől, hogy nem a csodákat várták tőle, és nem az állítólagos látványos "trükkök" miatt követték (halszaporítás, vizenjárás, kézrátétellel gyógyítás stb) hanem az miatt, ahogy élt, viszonyult az emberekhez, ahogyan és amit tanított.


Az 1-es válaszolónak van igaza: maximum valami varázslónak hinnének, jobb esetben csodatévő mágusnak.

2014. márc. 28. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
82%

<< Akkor lenne esélyed, ha nem technikai oldalról közelítenéd meg a dolgot. Vagyis úgy járnál el, mint Jézus. De ha megnézed, ő hogy végezte (és te valószínűleg nem is támadnál fel)... :) >>


Különdíjas válasz!!! :D

2014. márc. 28. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
64%

Csomóan csak mellébeszélnek itt.


Szerintem a megfelelő trükköket választva még néhány mai hülyét is átverhetnél...

2014. márc. 28. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
91%
A napelem jogos érv, de az is csak egy bizonyos ideig működik, minden előbb-utóbb tönkremegy, és nagyon ciki lenne, ha a tanítványok egyszer csak rájönnének, hogy a "varázskocka" nem működik. Más kérdés, hogy lehet, egyszerűen nem is érdekelné őket a technikai fölényed, fütyülnének az eszközeidre.
2014. márc. 28. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!