Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Ha te lennél a teremtő isten...

Openyoureye kérdése:

Ha te lennél a teremtő isten miben változtatnál a világon?

Figyelt kérdés

Érdekes, hogy még mi emberek is látjuk ezen világ hibáit. Hogy lehet az, hogy egy lény, aki képes(és most az ateisták kedvéér tételezzük fel) létrehozni egy ilyen volumenű világot mint ez, olyan óriási szembetűnő hibákat vét, mint mondjuk a betegségek kialakulása, maga a szenvedés megalkotása és a bűné, vagy az egyenlőtlen és igazságtalan küzdelmek, melyeket nap mint nap vív minden egyes ember? Ráadásul ezeket még utólag sem orvosolja és ennek tetejében még elő is veszi az embereket haláluk után amiért úgy éltek ahogy. Hol itt az igazság? Vagy a biblia ismét

tévedett a mindenható megítélésében és jellemzésében?



2014. ápr. 3. 18:41
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

Igazából ez a kérdés így kevés.

Kellene még hozzá az is, hogy mi a cél?

Merthogy egy teremtő istennek akármilyen célja is lehet - akár olyan is, ami pontosan a mi világunkat eredményezheti.

2014. ápr. 3. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Elpusztítanám magam, hogy meneküljek a felelősség elől.
2014. ápr. 3. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:

isten termetettae a világot a tövényeket stb de szabad akaratot adott ...

a bajok forrása az emberiség stb...

ha akarod képzeld el úgy mint egy jól sikerült mmorpg-ta körülmények adottak az élőlényeken múlik ki meddig jut mikor pusztul el...

2014. ápr. 3. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:

"isten termetettae a világot a tövényeket stb de szabad akaratot adott ...

a bajok forrása az emberiség stb... "


- Te hát még az emberiség által érintetlenül hagyot őserdők mélyén élő állatok veleszüeltett genetikai rendellenessége vagy a természeti katasztrófáknak is az emebr a forrása? Kezdek magamtól félni...

2014. ápr. 3. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:

1-nek:


"Igazából ez a kérdés így kevés.

Kellene még hozzá az is, hogy mi a cél? "


- Nem tudom, az Istennek mi volt a célja a föld megteremtésével?


"Merthogy egy teremtő istennek akármilyen célja is lehet - akár olyan is, ami pontosan a mi világunkat eredményezheti."


Van benne valami, de a kérdés még mindig a levegőben lóg: akkor mi volt az eredeti cél?



2-nek:


"Elpusztítanám magam, hogy meneküljek a felelősség elől."


- Ki az aki számonkérhetne téged, mint teremtőt a tetteidért? Az elpusztítással pedig csak magadnak okozol lelki traumát, mikor megérted mit tettél milliárdnyi lélekkel, aki nem tehettek semmiről, ki voltak szolgáltatva a játékszabályoknak amiket TE alkottál. Igazságos lenne ez így?



3-nak:


"isten termetettae a világot a tövényeket stb de szabad akaratot adott ...

a bajok forrása az emberiség stb... "


- Így is fel lehet fogni. Had mondjak egy ellenpéldát: A kertben este nyársaltok és elég nagy tüzet raktok. Nagy társaság verődik össze és ott játszik a gyermeked is. Egyszercsak beesik a tűzbe és nagyon megégeti magát. Ki a hibás, a gyerek aki bár tudta, hogy veszélyes, de ott játszott, avgy TE aki nem szentelt elég figyelmet a gyerekre? Ha a gyerek teljes mértékben tisztában lett volna a következményekkel és kellően tájékozott lett volna, biztos elkerülhető lett volna a baleset. Tudom, a fiam mégcsak a doboz gyufát sem meri a kezébe venni(leteszteltem) annak ellenére, hogy én adtam volna oda neki, mert tudta, hogy nagyon veszélyes és nem szabad vele játszani.


Most térjünk vissza a kijelentésedre: Amennyiben az emberek teljes tudatában lennének annak, hogy amit tesznek, rossz és milyen következményekkel játhat, nem csak saját maguk, hanem embertársaik életében bekövetkező válozásokat is mérlegelnék, hidd el 2x is meggondolná az illető, mielőtt rosszat tesz.


A másik dolg amit még megemlítenék, az az, hogy az emberi cselekedetek javarészt visszavezethetők valamilyen előzetes eseményre, behatásra. Valaminek a hatására cselekszik azt amit. Lehet ez lelki trauma, tájékozatlanság, felelőtlenség stb. Nagyon sokmindentől függ elkövetünk e valamit vagy sem.

2014. ápr. 3. 19:55
 6/13 anonim ***** válasza:

Ehhez mit szólsz?


Létezik egy giga világ, amiről mit sem tudunk. Az ott élő lények nagyon sokáig élnek, egy nap megfelel a mi pár milliárd évünknek. Az egyik ilyen lény, aki talán elég fiatal lehet, a szuper komputerén létrehozott egy virtuális világot, lemodelezve egy univerzumot, ebben élünk, evolúcióval fejlődünk és a megalkotott fizikai törvények hatnak ránk. Egy felsőbb szint eléréséhez szükséges valamilyen szelektálás, ahonnan a program futása folytatódik.

Mi lehet a célja?

Passzió, vagy házi feladat, amit Istennek kell holnapra, vagyis pár milliárd év múlva bemutatni.

Hiba is van benne? Na hja, akkor lehet, hogy nem kap rá ötöst...

2014. ápr. 3. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

Én így nem teremtettem volna meg ezt a világot.

A keresztények istenének az volt a célja, hogy az egész világ őt dicsérje... aztán az angyalok harmada elpártolt tőle, az embereknél még ennél is rosszabb az arány.

Fusi!

Kidobnám az egészet, és kezdeném elölről!

Rászánnám még azt a 0.000001 mp-et, míg rájövök, hogyan lehet tényleg tökéletes világot teremteni.

2014. ápr. 3. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:

6-nak:


:) Akár így is lehet...


7-nek:


"Én így nem teremtettem volna meg ezt a világot. "


- Így én sem. Viszont ha az volt a cél, hogy kérdéseket fel NEM tevő zombikat válogassunk ki intelligens gondolkodó lények közül, akkor a folyamat gőz erővel működik :)

2014. ápr. 3. 21:37
 9/13 anonim ***** válasza:

"olyan óriási szembetűnő hibákat vét, mint mondjuk a betegségek kialakulása"

Te most viccelsz?

Eleve jó pár milliárd évig születtek és pukkantak szét a csillagok úgy, hogy a vas fölött nem volt semmiféle anyag!

Annak az anyagnak, ami a szupernovákban végre keletkezett, még szét is kellett oszlania - nagyon lassan! - az egész világban, és még akkor is 99.99%-át egy másik, kialakuló nap nyelte el, ahol az égvilágon semmi nem történt vele!


...és ez még csak a Föld kialakulása! Életről itt még szó nincs - csak egy olyan helyről, ahol az élet egyáltalán elindulhat.

2014. ápr. 3. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:

4-nek:


- Bocs, csak most vettem észre amit írtál(párhuzamosan másik kérdésemhez is válaszolgatok).



" Te hát még az emberiség által érintetlenül hagyot őserdők mélyén élő állatok veleszüeltett genetikai rendellenessége vagy a természeti katasztrófáknak is az emebr a forrása? Kezdek magamtól félni..."


- Nagyon frappáns válasz. A 3-as mentségére legyen írva: Emberi közreműködést igénylő hibákat írtam csak és nem említettem meg az általad mondottakat. Szóval ez az én saram, pah, megint egy mínusz pont. Már nem is a menyország a cél, csak a purgatórium, remélem oda még felvesznek.(a vicc benne az, hogy csak 32 vagyok. Hol van még a szépséges 80-as? Addigra 3 embernek is elegendő bűnt lehet majd begyüjteni.)



9-nek:


"Te most viccelsz?....... "


Jó, most ne menjünk ennyire bele, kezdjük a bibliához közel álló, vagy épp benne lévő hibákkal. Az ugye nem túl nagy kérés, hogy egy vallásos olvasson bele a bibliájába, mert pl a tanuk nem olvashatnak külsős irodalmat, csak őrtornyot ami lássuk be, nem egy tudományos szaklap. Szóval a biblia mindenki számára elérhető, így kezdődhet a magyarázkodás.

2014. ápr. 3. 22:20
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!