Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Ha isten teremtette a világot,...

Openyoureye kérdése:

Ha isten teremtette a világot, miért alkotott tudat módosító szereket?

Figyelt kérdés

Vagy miért hagyta, hogy az ember ezekre rájöjjön? Bár sokkal kézenfekvőbb lett volna megelőzés céljából már eleve nem megteremteni. Ez hasonló eset, mint amikor füvet tartok otthon de a gyerekeimnek és családtagjaimnak fenhangon emlegetem, hogy a drog rossz és semilyen formában nem tudom akceptálni. Azzal, hogy otthon tartom annak az esélyét növelem, hogy lebukok. Hol itt a logika? Másrészt nem arra vagyok kíváncsi, hogy kinek a felelőssége ha használja, hanem ha élből elutasítom és rossznak tartom a használatát, akkor meg sem teremtem. Ez így logikus, nem?

Vagy ez is egy újabb próbatétel amin az ember a függősége révén elbukhat? Mert nem csak egyszerűen megalkotta, hanem addiktívvá is tette azt! Ez kérem szépen barátok közt is szemétség. Ugyan úgy, ahogy a herkás teherbe esve sem áll le és a gyerek függőként születve a leszokás kínzó fájdalmait kell, hogy átélje. Kíváncsian várom a válaszokat.



2014. ápr. 3. 19:57
1 2 3 4
 1/40 anonim ***** válasza:
Legyen valami örömük is a sok betegség mellé, amit nekik adott.
2014. ápr. 3. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/40 anonim ***** válasza:
18%

Kérdezö, az az érzésem, hogy mindenért az Istent hibáztatod.


Nézd ö adott nekünk észt a fejünkbe, azért hogy használjuk.


Még bort is ihatunk, de ugyanakkor az a tanácsa, hogy mértékkel, hogy ne részegedjünk le. Aztán finom gyümölcsöket, élelmet, húst ezt mind ehetjük, de a Biblia úgy írja, hogy ne legyünk "falók"...hanem mindenben mértékletesek.


ha nem használjuk az Istentöl kapott észt, nem Ö a hibás, hanem mi. A butasága következményét mindenkinek viselni kell.


Katy

2014. ápr. 3. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/40 anonim ***** válasza:
100%
Tehát Katy szerint lehet drogozni nyugodtan, csak mértekkel...
2014. ápr. 3. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/40 anonim ***** válasza:
94%
Régen így kerültek "közelebb Istenhez".
2014. ápr. 3. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/40 anonim ***** válasza:
100%

Nekünk adta a növényeket élelem gyanánt, de tett egy kis viccet:

[link]

Na, igen, alapvetőleg:

[link]

nagyjából erről van szó.

Ez most kitolás a részéről, vagy csak tréfálkozik?

A kobra, meg a csörgőkígyó jó vicc, meg a nadragulya.

A kender túró ehhez, meg a kokain.

2014. ápr. 3. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/40 anonim ***** válasza:
0%

a 3-asnak... barátom nem tudom hány adag után vagy, hogy már el sem tudod olvasni mir írtam? :-D :-D


Katy

2014. ápr. 3. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/40 anonim ***** válasza:
47%
Csak errefele nevezik tudatmodosito szereknek. Ahol teremnek, pl. Peruban, Mexikoban, gyogito novenyeknek nevezik oket, mert igenis azok.
2014. ápr. 3. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/40 A kérdező kommentje:

1-nek:


- De ha ezzel kompenzálni akart, miért tilos használni? Ráadásul ha kipróbálod, akkor duplán visszaütve függőséget okozhet, hogy még nehezebb legyen letenni. Ez nem kompenzálás, ez egy újabb csapda.


2-nek:


"Kérdezö, az az érzésem, hogy mindenért az Istent hibáztatod. "


- Rossz a megérzésed. Elárulom, hogy a bibliában található logikai ellentmondások zavarnak. Másodsorban szeretnélek megkérni, ahogy a másik kérdésemnél is tettem: Figyelmesebben olvasd el a kérdést és arra válaszolj amit kérdeztem. Én ezt a kérdést tudnám hozzácsatolni az általad leírtakhoz:


Miért bűn a telhetetlen habzsolás? Hisz minden amit megeszünk Isten által teremtettett. Szóval miért hízunk el és leszünk tőle akár betegek is?


És erre lehetne bemásolni a válaszod:


"Nézd ö adott nekünk észt a fejünkbe, azért hogy használjuk.


Még bort is ihatunk, de ugyanakkor az a tanácsa, hogy mértékkel, hogy ne részegedjünk le. Aztán finom gyümölcsöket, élelmet, húst ezt mind ehetjük, de a Biblia úgy írja, hogy ne legyünk "falók"...hanem mindenben mértékletesek.


ha nem használjuk az Istentöl kapott észt, nem Ö a hibás, hanem mi. A butasága következményét mindenkinek viselni kell. "



A két kérdés között pedig van különbség. Szóval próbálj már meg arra válaszolni amit én kérdeztem, ne pedig arra amit te találsz ki ;)

Ha arra gondoltál, hogy mértékletességgel nyugodtan lehet fogyasztani, akkor nagyon meglepnél! De szerintem nem ezt akartad közölni velem, pedig a "használd a fejed" meg a " találjuk meg a mértékletességet" nagyon erre utalnak.



Megpróbálom egyszerűsíteni a kérdést: Isten ugye megteremtette a tudatmódosító szereket. Miért? Mi volt velük a célja?

2014. ápr. 3. 21:52
 9/40 A kérdező kommentje:

3-nak:


- XD A válaszodon besírtam, komolyan nem olvastam előre, csak Katynek válaszoltam majd görgettem lejebb a te válaszodra :)


Akkor megnyugodtam, azt hittem csak én vagyok értetlen, hogy nem vágom miről, vagyis miért ír arról Katy. De én is ezt bogoztam ki belőle.


4-nek:


- Igazából nem is írsz hülyeséget, azt ugye tudod? Pl az Ayahuascát, vagy a Salvia divinorum-ot női vezetőnek írják le aki igencsak rendre parancsol ha félvállról veszed az utazást. De ez nem tartozik ide.


5-nek:


Bizony, a mérgező növények. Vajon ezekre miért volt szükség? Egyre újabb és újabb kérdések merülnek fel. Katy, ha lépést akarsz tartani velünk, azt tanácsolom, kezd el használni a fejed amit az Isten adott. Ha már az első kérdés értelmezése is kifogott rajtad, mit várhatunk a későbbiekben?


6-nak:


"a 3-asnak... barátom nem tudom hány adag után vagy, hogy már el sem tudod olvasni mir írtam? :-D :-D "


- Naa, ez nem volt szép. Jelenleg ott tartunk, hogy neked nem sikerült értelmezni a kédést. A hármas válsza pedig nagyon is helytálló, magam is erre a következtetésre jutottam.


7-nek:


"Csak errefele nevezik tudatmodosito szereknek. Ahol teremnek, pl. Peruban, Mexikoban, gyogito novenyeknek nevezik oket, mert igenis azok."


- Tökéletesen egyetértek. Pl a korábban említett Ayahuasca akár egyetlen használat után is kigyógyít a heroin függőségből. Vicces, hogy mindkettő tudatmódosító szer, de az egyik mégis "jó" a másik pedig "rossz".



Köszönöm a hozzászólásokat, főleg a kérdés kibővítésére irányulókat, már csak válaszokra várok, remélhetőleg nem túl sokáig.

2014. ápr. 3. 22:07
 10/40 anonim ***** válasza:
35%

Gyógyító növény pl a citromfű, kamilla, levendula, stb, stb.. De a pszichedelikus drogokkal az a baj, hogy abban már szellemiségek is konkrétan benne vannak. Pl az ayahuasca használata során kivétel nélkül arról számolnak be, hogy szellemekkel/lényekkel kerültek kapcsolatba, ami keresztény szempontból nem igazán jó.

A sátán ugye a hazugság atyja. Ilyen helyzetben rögtön kap az alkalmon, és mindenféle mézesmázat mutogathat, még Jézus képét is képes felvenni, meg mondja neked a tutit, épít (látszólag lelkileg). Csak az a gond, hogy ezek csupá n ideiglenes dolgok, és a sátán nem képes örök életet adni , csak Jézus.

Isten pedig soha nem mondott olyat, hogy szívjál kendert és bizony bizony megvilágosulsz.

Vagy, hogy bizony mondom neked, ha ayázol belépek az életedbe és megnyitom a tudatod, feltárom az univerzumot előtted.

Semmi ilyet nem mondott. Imával lehet beszélgetni Istennel. Ez a legspirituálisabb dolog a világon, semmit nem kell bevenned, elszívnod hozzá, és hat. Akkor is ha épp a csúnya bácsik bedobnak egy verembe, hogy ott pusztulj meg étlen szomjan (dzsoját, meg gombát nem dobnak be) az ima akkor is ott van, azt senki nem veheti el, és nem is függ semmitől.

A sátán csak szereti magát a világosság angyalának feltüntetni, mint akinél ott van a tudás, és a megvilágosodás kulcsa, de Ő nem Isten.

Mutogat az embernek pár nem 'evilági' pszichedelikus élményt, és az ember máris elhiszi, hogy bizony ez amit lát és tapasztal ez a megviláosodásának a kulcsa. Hogy ő már megértett valamit az univerzumból. Érezte Istent. Az egységet a mindenséggel. Bölcsességre tett szert.

"Van út, amely egyenesnek látszik az ember előtt, de végül a halálba vezet." Péld 14:12

Azt hiszem, talán Énok könyvében olvasható (apokrif), hogy a bukott angyalok még Noé előtt, lejöttek a földre, és itt kezdtek el aktívkodni, és megrontani az embereket. Ugye fizikálisan is, mivel szexuális viszont folytattak a föld leányaival, és valahol írta, hogy megmutatták az embereknek, hogy mire használják a növények leveleit.

Na már most a nem apokrif könyvekben is olvasható, hogy Isten mondja az embernek, hogy a növények levele gyógyszer.

De akkor később mit mutogattak a bukott angyalok az embernek? A romlott csak a rosszból tud elővenni nem? Lehet, hogy ezeket a drogokat ők mutatták meg az embernek, hogy az ő romlott útjaikra tereljék az embert.

Mondjuk mivel apokrif Énok könyve nem tudom mennyire hiteles, és hogy mennyi igazság tartalma van, de engem elgondolkodtatott. Énok ugye a rendes biblia alapján Illéssel együtt nem láttak halált, Istennel jártak. Szóval nem volt egy megbízhatatlan hiteltelen alak.

Azt sem felejtsük el, hogy ez a világ már romlott. Szóval lehet hogy az eredetileg jó gyümölcsöt hozó növények, megromlott természete kreálta a tudatmodósító szereket.

De egyébként szerintem az lenne a leghelyesebb, ha te magad kérdeznéd meg Istentől. Lehet tőle ilyeneket kérdezni nyugodtan, és ha tényleg érdekel a válasz és hiszel is benne akkor válaszolni fog.

Ezek olyan dolgok, amiről minden embernek más a véleménye, ezért fontos, hogy te magad járj utána, hogy neked személyesen mit mond erről Isten.

2014. ápr. 3. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!