Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Elképzelhetőnek találjátok-e...

Elképzelhetőnek találjátok-e azt, hogy a Biblia nem fest reális képet Jézusról, a tanításairól, és hogy ez a torzítás már 2000 éve szándékosan folyik?

Figyelt kérdés
Sokat hallottunk már arról, hogy a keresztény egyház Saul Pál kezdeményezésével átírta, meghamisította az Evangéliumokat, szándékosan egy dogmatikus, kérdésektől mentes, vak hitre alapozó egyházat hozva létre.

2014. ápr. 4. 12:59
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
100%

Igen, de nem minden torzítás szándékos.

A "kófer" (vagyis szurkos) fa, az pl. tévesztés - mégis elég jelentős hatása van. Ha ez nem lett volna, akkor Noé története évezredeken keresztül mese maradt volna, és nem csak mostanában derült volna ki, hogy tényleg mese, némi kis alappal (szurkos nádtutajjal mentette a haszonállatait a rendes, éves árvíz idején).

2014. ápr. 4. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
81%

Nyilván ez a cél. Egy egyház se szeretné ha az emberek a valós hitük szerint élnének, mert akkor nem lehetne őket birka módon vezetni.

A hit szabadság, ha szabad vagy nem vagy irányítható, így veszélyessé válsz. Az igazi hit nem kerül pénzbe, és nem kérsz másoktól saját gondolatokat.


Nézd meg az egyházat. A pap körbemegy a persellyel, és az éhezőkről szóló prédikációja alatt bámulja a rengeteg aranyat a templomba. Gyűjtik a területeket, és annak idején százezreket mészároltak le Isten nevében.


Semmi nem igaz ami pénzről szól. Ott érdekek vannak. Az egyház nem sokban tér el egy szektától.


Nekem megvan a magam hite. Tényleg hívőnek érzem magam, viszont a hitem semmi mást nem kér tőlem, mint az igazság a jóság és a tolerancia jegyében töltött életet, és nincs más célja az életemnek, minthogy jobb emberré váljak. Miközben erre törekszek a környezetemben is sok pozitív dolgot hozok létre. Jobb ember. Nem gazdagabb, nem erősebb, nem szebb, hanem jobb. Nem másokhoz hanem önmagamhoz képest.


Ha a bibliát nem magyaráznák félre, és nem egy félelmekre épülő vallást csinálnának belőle, akkor nem gazdagodna a papság. Félned kell, mert ha félsz akkor félelmedben adakozol, ezzel kompenzálva a sok rosszat amit elkövettél.

Van egy vallásos ismerősöm, bár én inkább templomba járónak nevezném. Lop csal, kihasznál másokat a munkája során. Elmegy meggyónja, és ezzel el van intézve. Tényleg ilyen lenne egy jó és Isten hívő bocs azt hiszem Isten félő a pontos kifejezés.


Nem vak hitre, hanem félelemre alapozó egyház.

- pokolra kerülsz

- elkárhozol

- Isten megbüntet

stb.

2014. ápr. 4. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 Ozmium42 ***** válasza:
100%

Üdv!


Igen, elképzelhető, mint ahogy te is elképzelted. Hogy tényleg így van-e, arra valószínűleg nem a válasz. Nem tudom elfogadni a hamisítás gyakorlatilag légből kapott koncepcióját, amíg egymás mellé nem teszik az eredeti és a hamis verziót, és rá nem mutatnak, hogy miben különbözik a kettő.

2014. ápr. 4. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
100%

Nyilvánalóan vannak utólagos betoldások. Ilyen pl. a Miatyánkhoz tartozó befejezés: "Mert Tiéd az ország, a hatalom és a dicsőség, most és mindörökké. Ámen."


Illetve ugyanígy utólagosnak látszik, hogy az eredetileg zsidók messiásaként érkezett Jézus ezzel búcsúzik: "tegyetek tanítványokká minden népeket, megkeresztelvén őket az Atyának, a Fiúnak és a Szent Léleknek nevében, tanítván őket, hogy megtartsák mindazt, a mit én parancsoltam néktek..."

2014. ápr. 4. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 Ozmium42 ***** válasza:
100%
Van olyan változat, amiben ezek nincsenek benne, vagy honnan jön az ötlet?
2014. ápr. 4. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
43%

"Van olyan változat, amiben ezek nincsenek benne, vagy honnan jön az ötlet?"


- Telológusoktól, filológusoktól, akik egy tudományként művelik.

2014. ápr. 4. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:

#4:

Ezek a részek hogyan bizonyítják a fenti felvetést? Én ezeket teljesen koherensnek látom a Biblia többi versével.

2014. ápr. 4. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
93%

#7: természetesen koherensnek látod. Ahogy azt is, hogy lehet, hogy egyszer Jézusnak, máskor Emánuelnek nevezik a fiút, akit Mária szül majd, bár soha máskor nem nevezik utóbbi néven őt. (vö. Iz 7:14)

Nem akarok belemenni, hogy kifejtsem ezt, mert láthatóan nehéz volna, és csak vitát gerjesztenék. Pedig nincs szó szentségtörésről, katolikus teológusok is tudják, milyen szándékos módosítások voltak a Biblia szövegében, hogy koherensek legyenek az egyes részek az egésszel, és a kereszténység céljával.

2014. ápr. 4. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
42%
Én nem csak elképzelhetőnek tartom, hanem biztos is vagyok benne. :) az ateistáknak túl vallásos, a keresztényeknek meg hitetlen kutya vagyok... :)
2014. ápr. 4. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
0%

Igen, és 2000 év alatt senki nem jött rá, de itt te most igen!

Szerintem ez a korunk betegsége, semmi maradandót nem vagyunk képesek alkotni, és az ilyen minden eddigit ledöntő, ámbár légből kapott ötletekkel próbáljuk ezt a kisebbségi érzésünket kompenzálni.

2014. ápr. 5. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!