Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Nem lehetne, hogy normálisan...

Nem lehetne, hogy normálisan éljünk?

Figyelt kérdés

Nem lehetne, hogy ne follyon a vallásos népbutítás a csapból is? Nem lehetne, hogy ne dörgöljék folyton az ember orra alá, ne tukmálják a keresztény, zsidó, muszlim, stb. elmebajaikat, és ne akarják ráerőltetni másokra "értékeiket", hanem hagyják már az embert egészségesen élni?

Miért kell utcán, tv-ben, iskolákban erőszakosan terjeszteni befolyásolható gyerekek között is? Titeket nem zavar?



2014. ápr. 13. 20:24
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%

Szia


Úgy látom, hogy eddig senki nem válaszolt.

Én szeretnék válaszolni, de lehet, hogy nem értesz egyet ezzel :)


Én magam is Istenben való hitet gyakorlok, és bizony a bibliában írva van, hogy Jézus bevezette az evangélizáló munkát.

Azt írod, hogy normálisan lenne jó élni.

Én is egyet értek ezzel, de mitől függ a "normális élet"

Isten szemszögéből, vagy Isten nélküli szemszögből.

Mert nem mindegy.

Ha körbe nézel, a vallások több kárt tesznek mint hasznot, viszont Isten létezéséről azoknak akik meggyőződtek nem hagyhatják ki az életükből


nem az a baj hogy valaki elismeri Isten létezését, hanem az, hogy ennek ellenére az ember szeretné felállítani Istennek, hogy milyen életet fogadjon el.

Már pedig az élet harmonikus működéséhez, Isten szab feltételeket, ezek betartása nélkül a jelenlegi állapotok alakultak ki.


akkor lesz "normális" az élet, ha az ember elismeri a kudarcát, a korlátait, és vissza adja Istennek az "uralkodási" jogot és engedelmesen alázattal elfogadja a vezetését.

2014. ápr. 13. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
6%

Én egyenes párhuzamot látok a drasztikusan romló átlag életszínvonal és a vallási propaganda között. Ez is egy diktatórikus intézkedés, mindent tiltani, szabályozni akarnak, mint a bagót, aminek felemelték az árát, a hasznon kívül abban a reményben, hogy majd leszoknak és egészségesebbek lesznek az emberek, de csak azt érik el, hogy már zöldségre sem tellik, gyümölcsre már régen és akad aki éhen hal, de a bagót azért nem hagyja abba, arra képtelen és elmegy rá minden pénze.

A vallás mindig jó eszköz volt a nyomorúság fenntartására. A nyáj csak kövesse a pásztort, törődjön a túlvilággal, mert ezen a világon úgyse hagyják a többséget érvényesülni, normális életet élni, mindenki csak fosztogatja a közembert, aztán hogy ne kelljen lerugdosni, inkább megpróbálják beterelni a karámba.

2014. ápr. 14. 02:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
58%

Kérdezö, mi a normális élet?


Normális az, amikor az emberek egyre gonoszabbá, önzöbbekké válnak? Amikor már egy levelet sem tudnak megírni, a gyerekek bántalmazzák a pedagógusokat, verik az idös szüleiket, mert még felnött koruzk ellenére és az idösödö gyugdíjból élö szülök tartják el öket?


Amikor egyre nö az eröszak a gyermekeken, a nökön, söt vannak férfiak is akiket ver a társuk.


Egyre jobban eltünö öserdök, egyre szennyezettebb tengerek, levegö, egészségtelen ételek. A rengeteg asztmás , alergiás ember, az egyre jobban elhatalmasodó sivatagok, amikor rengeteg gyermek csak úgy elvesz....ki tudja hol vannak?


A milliók világszerte, akik vagy túl kövérek, vagy halálosan soványok, mert nincs mit enni? A háborús veszélyek?


Vagy akár itt ezen az oldalon is idönként találkozunk olyan egyénekkel, akiktöl sajnos nagyon messze áll az inteligencia, akár hivök akár nem....

Mi ennek az oka??


Katy

2014. ápr. 14. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:

"Normális az, amikor az emberek egyre gonoszabbá, önzöbbekké válnak?"


Te tényleg azt hiszed, hogy régen nem voltak gonosz és önző emberek? Minden ember önző, a gonoszság meg még a Biblia szerint is belénk van kódolva.


"Amikor már egy levelet sem tudnak megírni,"


Kik?


"a gyerekek bántalmazzák a pedagógusokat,"


Ezt a vallási irányultságú iskolákban is megteszik, ha megteszik.


"verik az idös szüleiket, mert még felnött koruzk ellenére és az idösödö gyugdíjból élö szülök tartják el öket?"


Ez sem az utóbbi 100 év találmánya.


"Amikor egyre nö az eröszak a gyermekeken, a nökön, söt vannak férfiak is akiket ver a társuk. "


Húúú, ne mondd... Régen ilyen nem volt, ugye?


"Egyre jobban eltünö öserdök, egyre szennyezettebb tengerek, levegö, egészségtelen ételek. A rengeteg asztmás , alergiás ember,"


Ezekkel egyet kell értenem, ezek valóban a tudomány fejlődésének, a feltalálásoknak a hozadékai. Épp ezért, a tudomány dolga is lesz ezeket megoldani.


"az egyre jobban elhatalmasodó sivatagok,"


A sivatagosodás egy természetes folyamat, máshol meg eddig kopár területek kezdenek zöldellni. Azt miért nem említed?


"amikor rengeteg gyermek csak úgy elvesz....ki tudja hol vannak? "


Na igen. Régen biztosan sosem veszett el egyetlen gyermek sem.


"A milliók világszerte, akik vagy túl kövérek, vagy halálosan soványok, mert nincs mit enni?"


Erre megint csak azt tudom mondani, hogy régen biztosan nem halt éhen senki, ugye?


"A háborús veszélyek? "


Régen nem volt, ugye? Nem hát, mert régen háborúk voltak. Még be sem fejezték az egyiket, már kezdték is a másikat. Ehhez képest lassan már a harmadik generáció nő fel hazánkban, akinek nem kellett fegyvert fognia hazája védelmében.


A háborúzás egyidős az emberiséggel, akárcsak a gonoszság, az önzőség, az erőszak, vagy az éhínség. Ezek nem újkori találmányok, éppúgy megvoltak tavaly is, a múlt században és a mút ezredben is. Ahelyett hogy üres frázisokat pufogtatunk a vakvilágba, inkább örülni kéne, hogy békés időszakban élünk, amikor mindenkinek van ennivalója az asztalon (aki hajlandó tenni érte), iskolába járhat a gyerek, ahelyett hogy lovat kéne vezetnie a szántóföldön, vagy valami bűzös gyárban görnyednie 14 órát, jut cipő és ruha is mindenkinek. Olyan pedig, hogy hazánk 70 éven keresztül nem vett részt háborúban, a fene tudja mikor volt utoljára.

2014. ápr. 14. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:

Éhezés sivatagosaodás erdőirtás gyerekmunka. Mind olyan országokat érint, ahol erős a vallás. Mégis ilyen az életük, miért?

A Biblia írja, hogy ne irtsuk ki az erdőket? Szerintem erre tudomànyos megfontolásból jöttünk rà. Ha nem hinnél, gonosz ember lennél? Akkor gonosz ember vagy, csak kell valami, amivel leplezed. (És néhány gonoszságod meg amit a Biblia megenged, kiélvezheted lelkiismeret furdalás nélkül)

2014. ápr. 15. 17:36
 6/14 anonim ***** válasza:
61%
Légy kicsit elnézőbb velük, kérdező. Talán nem a legjobb módszerrel, de a legjobb szándéktól vezérelve próbálnak megtéríteni. Teljes meggyőződéssel HISZIK, hogy TUDNAK valamit, amitől a te életed is jobb lehet.
2014. ápr. 15. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
Úgy érzem, nagyon le fogsz szólni, de milyen vallásos propagandáról beszélsz? Tény, hogy TV-n csak az HBO-t nézem, a neten meg csak arra kattintok, ami érdekel, és kisgyerek sem vagyok már, de ki nyom mit az arcodba? Senki nem nyom semmit az arcomba. Facebookon legutóbb meghívott egy ismerősöm egy vallásos eseményre, kinyomtam, hogy nem leszek ott, aztán kész. Játékfelkérésből többet kapok. Ateista vagyok, de nem érzem, hogy az arcomba nyomnák ezt. Szerintem ez olyan, mint a Való Világ: mindenki panaszkodik, hogy de rossz, én viszont még egyetlen epizódját sem láttam. Nem is panaszkodom.
2014. ápr. 18. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 Kini :)) ***** válasza:
Szerintem a vallások ismerete alapműveltség, és pl attól, hogy ismered a Bibliát, még nem kell hívő legyél :)
2014. ápr. 20. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:

Persze, nem kötelező. Csak akkor ne kapcsold be a rádiót, mert ahol mást már nem is lehet fogni, a vallásrádiók ott is mennek, hallgathatod, hogy ki méltó arra, hogy a mennybe menjen, és ki való a pokolba. Ne kapcsold be a tévét, mert a köztévén sulykolják a vallást. Politikusok vallási alapon indokolják döntéseiket, meg az alapján, hogy mit mond a pápa. Kijelentik, hogy Magyarország keresztény ország, mintha az egészet csak maguknak akarnák, másokról nem is akarnak tudomást venni. A Bibliában olyan rémes dolgok vannak, amik ha más könyvben lennének, az már rég be lenne tiltva. De ha a vallásban van, azt tolerálni kell. Sőt, állami iskolákban tananyaggá tenni! Településeink látképét mindenütt a templomtornyok uralják. Kötelező ünnepnap a vallási ünnep. Saját rokonságomban látom, hogy a vallásos rokon lenézően kioktatja az ateistát, hogy pl a húsvéti napnak miről kell szólnia.

Persze bagatellizáljuk el, hogy nem kötelező. Mindig csak a vallásos emberek lelki világára legyünk tekintettel, akiket viszont a vallás sért, azok meg le vannak ejtve, mint ha valami alacsonyabb értékű emberek lennének. És akkor még Magyarország még jól áll a világ nagy részéhez képest, mert egyes helyeken még ki is végzik, aki vét vallási törvények ellen.

A térítők meg a fiatalokra meg a nehéz helyzetű emberekre mennek rá, akiket könnyen tudnak befolyásolni. Közösséget épít, de hát ilyen alapon a nácizmus vagy a kommunizmus is közösséget épített, és társasági életre csomó más lehetőség is van.

Nyilván jó, ha az embernek van valami átfogó elképzelése a világról, de már el kellett volna jutni a felismeréshez, hogy pl a keresztény vallás annyira ellentmondásos, még erkölcsileg is, hogy régi filozófiaként kell rá tekinteni, és nem szabadna társadalmi normaként hirdetését támogatni.

2014. ápr. 21. 00:35
 10/14 A kérdező kommentje:

Szóval mindenhol ott van, mindenütt körülvesz. Elvileg nem kötelező, de kiskapukon befurakodik az életedbe, és nincs tőle szabadulás.

És mi az, hogy alapműveltséghez tartozik? Már miért is tartozna? Itt kezdődik az, hogy az emberre rá akarják kényszeríteni.

2014. ápr. 21. 00:44
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!