Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Mit csináljak, hogy normálisan...

Mit csináljak, hogy normálisan viselkedjek és ne legyek illetlen?

Figyelt kérdés
Mostanában állandóan azon kapom magam, hogy olyan dolgokat csinálok és mondok, amik nagyon nagy bunkóságok. Sőt, igazából ez már elég régóta tart... Pl. ahova járok egyetemre, ott sok a külföldi, és néha viccelődünk velük (persze csak azokkal, akikkel közeli barátok vagyunk), mármint azzal, hogy az ő országukban miben mások a dolgok... de most, hogy így belegondolok, ez rohadtul sértő lehet, és talán ők valahol ezt nem veszik viccesnek... meg azt is észrevettem, hogy sokszor lekezelően beszélek felnőttekkel. Felvettem valamiért egy olyan viselkedést, mintha meg lennék sértődve a világra, és ezért olyan, mintha igazolhatónak tartanám azt, hogy mindenkivel cinikus legyek. Ezek elég bonyolult dolgok, járok pszichológushoz is, de a lényeg az, hogy úgy érzem, ezek az akaratom ellenére történnek, mert mindig valami poénosat akarok mondani, elkerülendő azt, hogy csak hallgassak kukán, de mindig valami gyerekes baromság sül ki belőle. Hogy neveljem magam arra, hogy ne csináljak ilyeneket?
2013. okt. 31. 21:19
 1/2 anonim válasza:
egyél gulyáslevest. az majd segít
2013. okt. 31. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim válasza:
Szerintem csak próbálj meg érdemben hozzászólni a beszélgetéshez, és ne akarj állandóan vicces lenni. Én is sokszor csinálom ezt sajnos, ilyenkor könnyű baromságot mondani, ha túlerőlteti az ember a humorkodást. Amúgy ha az emberek nem sértődnek meg rajta, sztem nem gáz. Ha azt látod, hogy valaki könnyen felkapja a vizet, vagy nem veszi a lapot, akkor vele visszafogottabban, vagy egyáltalán ne hülyéskedj. Nekem is volt egy ilyen ismerősöm, nagyon kedves, normális ember volt, de humora, az nem volt egy deka sem, a legegyszerűbb poénokat sem értette. Mikor ezt észrevettem, onnantól kezdve egyáltalán nem poénkodtam vele. Van, aki ilyen, ezt el kell fogadni, és akkor minden hepi. :) Te viszont ne görcsölj azon, hogy olyan vagy, amilyen. Gondolom, nem rosszindulatból mondod, amit mondasz, innentől kezdve már csak egy kis odafigyelés szükséges, és probléma megoldva. :)
2013. nov. 21. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!